10 Lucruri pe care oamenii nu doresc să le vadă la fete

Modelele de moda ale fetelor - fac rau relatiilor cu barbatii sau nu?

11:20 Astăzi 1145 Societate

10 Lucruri pe care oamenii nu doresc să le vadă la fete

Modelele de moda ale fetelor - fac rau relatiilor cu barbatii sau nu?







În această chestiune dificilă va ajuta să înțeleagă băieții din grupul popular punct Charlie - Oleg Sidorov (voce), Dmitri Babaitsev (chitară bas), Roman Savchenko (chitară), Alexey Luțenko (tobe) și Daniel Tsovin (chei).

Lenjerie cu efect de "push-up"

Inițial, dacă vă amintiți povestea, sutien cu efect de „push-up“ au rădăcinile în Egiptul Antic - curea din piele egiptean legat piept, astfel încât este vizual să pară mai mare. Amintiți-vă că primul sutien cu tampoane pentru mărirea sânilor a fost lansat de compania canadiană în 1964. Numele companiei este Wonderbra.

Desigur, purtând un astfel de sutien, o femeie în opinia ei devine atractivă. Dar nu toți oamenii se bucură de acest efect al sânului. Mulți dintre ei au o dezamăgire amară atunci când văd rezultatul final atunci când sunt eliminați. Doamne frumoase, nu înșela nici pe tine, nici pe bărbați.

Oleg: "Nu mă cert, fiecare fată vrea să scoată în evidență cele mai strălucite părți ale corpului, dat fiind natura ei, sau să-și ascundă neajunsurile. Dar nu fiecare om "mușcă" pe aceste mini-înșelări. Personal, eu sunt absolut întotdeauna pentru că sunt natural. "

10 Lucruri pe care oamenii nu doresc să le vadă la fete

Roma: "Oamenii sunt predispuși la frumusețe. Ele se decorează în orice fel și elimină deficiențele, nu este nimic în neregulă cu asta. Dar întrebarea este: ce va fi pentru un iubit să cunoască realitatea? "

Culori strălucitoare cum ar fi, credeți-mă, nu toți oamenii. În primul rând, unele sunt culori strălucitoare, altele nu. Și în acest caz, nu ține pasul cu moda, dacă culorile luminoase nu te potrivesc. Moda se schimbă la fiecare jumătate de an, așa că femeile de modă nu trebuie să se supără.

Oleg: "Culorile strălucitoare vă prind mereu ochiul, dar asta nu înseamnă că această abordare este plăcută ochiului. Nu-mi plac culorile prea variate, pentru că hainele ar trebui să completeze o persoană și să fie izolate din masă în mod organic și nu din cauza "spini" pe ochi ".

Lesha: "Personal, sunt o culoare prea strălucitoare, aduce gânduri despre psihicul nesănătoși al fetei".

Roma: "Fetele sunt mult rasfatate de pretentiozitatea exagerata a imaginii. La toate nu spun că tocuri, fuste, rochii luminoase nu arată bine. Dar totul ar trebui să fie moderat. Cel mai important lucru este un mister și o feminitate. Ceea ce îi atrage pe oameni ".

Pantofi prea înalți

Din nou, revenind la istorie, este destul de interesant despre originea tocurilor. Există dovezi că, în pantofii cu toc înalt, Catherine de Medici a venit să se căsătorească cu Ducele de Orleans. Dar acul modern ne-a dat un Salvatore Ferraragamo italian, care în 1950 a creat pantofi pe un călcâi mic - un ac de păr pentru Marilyn Monroe. Straturile de păr au ieșit din modă în anii 60, dar nu pentru mult timp, s-au întors curând la podiumurile de modă ridicată.

Oleg: "Pantofii cu tocuri nu ar trebui să fie făcuți dintr-o fată de circ pe picior, este în primul rând o oportunitate de a accentua frumusețea picioarelor și un motiv special pentru a scoate adidații".

Roma: "Este deosebit de distractiv să urmăriți mersul unor astfel de fete ..."

Daniel: "Chiar și cea mai frumoasă fată, când poartă o rochie de culoare gustoasă roz, tocuri imense și așa mai departe, pare teribilă. Pentru a fi sincer, nimeni nu are nevoie de fete care se imbraca prea provocator. În orice arc ar trebui să fie mijlocul de aur. "

Dima: "Și urăsc cherestele pe fete. Și cizme ugg, apropo.

Losiny (altfel se numesc legături) au apărut în secolul al XIII-lea în Scoția. Dacă astăzi le putem pune, combinând cu o tunică sau o rochie, atunci totul nu a fost atât de simplu înainte. Jambierele din piele au fost în primul rând înmuiate în apă (astfel încât pielea a devenit moale și suplă), și apoi pus - și a așteptat pentru uscare completă. Deci, la data aceasta ar trebui să se întâlnească dimineața.







Dima: "Nu pot sta ciorapi. Orice. Pe orice fată.

Oleg: "Ciorapi de leopard. Nici nu știu dacă merită să se răspândească și să scrie o listă uriașă de motive pentru care nu. Pur și simplu nu. "

Daniel: "Apropo de ciorapi și de asemenea - nu-mi place când fetele, ale căror figuri sunt departe de a fi ideale, încearcă să pună lucruri care subliniază această" figură "

10 Lucruri pe care oamenii nu doresc să le vadă la fete
.

Imbracaminte nu dupa varsta / nu dupa sezon

Fiecare femeie vrea să arate mai tânără decât anii ei. Prin urmare, ea nu se înțelege pe sine, folosește hainele nu după vârstă. Ei bine, de exemplu, o femeie de 40 de ani este ridicol să poarte tricouri cu desene animate sau blugi cu elemente decorative și paiete. Deși există excepții. Deci, Helen Mirren, în vârstă de 69 de ani, care iubește jachetele de motocicliști, arată foarte atrăgătoare pentru vârsta ei în acest costum.

Daniel: "Este important să te îmbraci în funcție de vârsta ta. Tricoul cu Hello Kitty nu va face o femeie de 40 de ani o frumusete de 25 de ani. Dar un costum sofisticat și tocuri de înălțime potrivită fac minuni ".

Lesha: "Când o fată în vară într-o blană și iarna într-o fustă - devine păcat"

Dima: "În zilele noastre, există un număr mare de căi cu haine pentru a ascunde defectele. Dar de ce unele fete, dimpotrivă, le subliniază, punându-le pe haine la modă, dar care nu sunt potrivite pentru ei?

Nu toți bărbații ca bărbații și, dacă spui mai greu, stilul de război al unei femei. Mulți cred că o femeie ar trebui să rămână feminină. Dar sunt și cei care iubesc fetele "patsanok". Astfel de fete vor fi abordate cu un stil militar și variații pe tema uniformă. În vara primăvară, studiourile Acne Studios și Mark Jacobs au mers la podium în rochii paramilitare care distrug limitele dintre feminitate și masculinitate.

Lesha: "Sunt haine pentru bărbați, dar există o femeie. Uneori întâlnesc fete care poartă pur și simplu haine de bărbați, se îmbracă ca "fetițe". Nu-mi place.

Roma: "Când fetele poartă pălării care arătau ca bărbații, este vorba de staniu. Acest lucru, din fericire, nu este atât de comun, dar când observați, nu puteți ignora. Sau, de exemplu, mocasinele de sex feminin, care, în majoritatea cazurilor, par foarte ciudate (îmi cer scuze pentru discriminare). Deși din bărbați, pentru a fi sincer, nu sunt prea entuziast nici "

Daniel: "Sunt cel mai iritat de fete când poartă haine bărbați și se comportă ca niște tipi. O fată ar trebui să fie o fată.

"Moda ar trebui luată, altfel veți arăta ridicol. Cu toate acestea, pentru a lua noutăți ar trebui să fie neobservat, în porții mici ", a spus Coco Chanel. Cu siguranta poate fi de incredere. La urma urmei, rochia ei neagră este aproape în fiecare femeie din garderobă.

Roma: "Nu înțeleg cu adevărat moda pentru rochii lungi de vară. Există, bineînțeles, specimene de succes, dar, mai des, ei ucid individualitatea ".

Lesha: "Trenurile în viața de zi cu zi sunt ciudate. Cel puțin pentru că sportul trebuie să fie angajat în sală sau în curte. "

10 Lucruri pe care oamenii nu doresc să le vadă la fete

Pantofi cu toc înalt

Nu toți merg la tocuri și tocuri. Practic, fiecare designer de modă, chiar și Christian Louboutin din colecție are pantofi cu cărămidă mică. Dar nu trebuie să uităm că, dacă aveți picioare scurte, atunci bucățele de balet și pantofii pe un toc mic pot juca cu voi o glumă crudă.

Dima: "Nu-mi plac pantofii cu toc cu un picior lung și ascuțit".

Oleg: Da, aceste tampoane se bateau groaznic.

Lesha: "Nu-mi plac pantofi sau pantofi de balet. Dar, în general, încălțămintea depinde de situație. De asemenea, puteți face o plimbare în adidași, dar nu puteți merge la un partid secular în ele. "

Roma: "Suede-ul arata normal de la pantofi de balet. Ei bine, sau țesături (nu strălucitoare) și cu nasuri rotunjite ".

Daniil: "Mă simt confortabil cu pantofi de balet, sunt pantofi casual confortabil, dar dacă te duci la o întâlnire, atunci e mai bine să nu le alegi. Pantofi cu un nas ascuțit ... în funcție de ce pantofi. Nu sunt un fan, dar de exemplu există pantofi de la Lubuten. În ceea ce privește călcâiul, este mai bine, probabil, medie sau puțin peste media. Pantofii pe un călcâi mic, de regulă, nu pictează un picior, ci doar o desfigurează. "

"Cumpărați mai puțin, alegeți mai bine și faceți-o singură" - această expresie aparține bunicii britanici punk de la moda lui Vivienne Westwood. Aceasta este pentru fetele care, fără măsură, se agață de ele însele toate bijuteriile care sunt acasă. Acest stil este numit boho-chic. Dar trebuie să o rezolvi cu atenție. Majoritatea bărbaților nu le plac aceste femei. Prin urmare, este mai bine să purtați un lucru frumos, dar astfel că este în subiect și subliniază demnitatea dumneavoastră. Și nici o vulgaritate.

Oleg: „Când prietena ta cercei imens, apoi încearcă să o îmbrățișare, nu crezi despre sensibilitate și căldură, și cum să facă mișcare aleatoare nu rupe ureche. Sau o suprapunere de inele - cu siguranță, vreau să arăt toate pietricelele și mostrele de aur-argint. Dar să nu te transformi în țigani sau domnilor, gata să-și pună pe sine toată bogăția.

Roma: "Sunt multe inele? Dacă toate sunt interesante și nu super-strălucitoare, atunci de ce nu? Este important să vă amintiți: un accesoriu pentru acest lucru și un accesoriu pentru a accentua individualitatea și stilul. Nu trebuie să fie punctul de plecare al stilului. Dacă un accesoriu atrage atenția mai mult decât identitatea unei fete, atunci de ce este nevoie? "

Mulți designeri pun această întrebare: gadget-urile ar trebui să ajute moda, dar ar trebui să devină modă?

Mă gândesc că fiecare fată trebuie să decidă pentru sine ce este important pentru ea în garderobă.

Dima: "Apple iPhones într-o mână, Apple iPod în alta, iPad lipind dintr-o geantă ... Ei bine, toată lumea a înțeles ce vreau să spun".

Daniel: "Există o fată iPhone 6 sau Nokia - nu-mi pasă. Principalul lucru este că nu devine cult. Dacă o fată îmi spune: "Dragă, există un iPhone nou pentru toată lumea, dar nu știu", atunci este puțin probabil să comunic cu ea. "

10 Lucruri pe care oamenii nu doresc să le vadă la fete







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: