Totul în Uralul din Sochi - a făcut-o în finala Cupei Rusiei, bătând - rubinul

Băieții noștri au petrecut un meci remarcabil, bătând Kazan cu un scor 2: 1.

"Ural" și "Ruby" shlestnulis în semifinalele Cupei Rusiei.

Astăzi, "Ural", pentru prima dată în istorie, a ajuns la finala Cupei Rusiei. În acest scop, echipa de la Ekaterinburg bate Kazan "Rubin", cu un scor 2: 1. Oponentul nostru a petrecut în acest sezon mai mult de 30 de milioane de euro pentru a cumpăra jucători, dar în tabela campionatului rus doar o singură linie peste echipa Ekaterinburg. În același timp, în "Ruby" a declarat deschis că doar o victorie în Cupa va fi capabil să justifice aceste mega-costuri.

Cu toate acestea, orice meci de cupă este doar un meci pe care orice echipă îl poate câștiga. Apropo, majoritatea cititorilor din E1.RU au prezis victoria "Uralului" - această variantă a câștigat în anunțul de dimineață al luptei.

E1.RU a urmărit prima dată meciul "Urals" în modul online.

Să vedem dacă vizitatorii E1.RU au dreptate.

Meciul este doar puțin mai puțin de o jumătate de oră. Compozițiile inițiale sunt deja cunoscute.

"Ural": Zabolotniy, Balazhits, Merkulov, Novikov, Kulakov, Fidler, Emelyanov, Dimitrov, Bikfalvi, Lungu și Ilyin.
În stoc: Arapov, Timofeev, Tabidze, Dinga, Pavlenko, Pavlyuchenko, Pankov, Glushkov, Lomakin, Korobov, Șerchenkov și Manucharyan.

"Ruby": Ryzhikov, Bauer, Burlak, Nabiullin, Zambrano, Tsaktash, Kambolov, Rochina, Lestienne, Zhemaletdinov și Jonathas.
În stoc: Nesterenko, M'Vila, Tkachuk, Ustinov, Kuzmin, Sanchez, Karadeniz, Akhmetov, Song, Akmurzin și Mahatadze.

Antrenorul "Ural" are încredere în toți aceiași jucători ca și în meciurile campionatului național. Nu Dantseva, deoarece a primit un cartonaș roșu în ultimul meci. El a fost înlocuit de Merkulov.

Cititorii noștri s-au conectat deja la emisiune. Serghei crede că "Uralul" va câștiga în timpul regulamentar. Alexandru crede, de asemenea, în echipa sa nativă - predicția lui este 2: 1.

Echipele se încălzesc deja.

Serghei raportează pe rândul său către tribună "C". Astăzi vor fi mulți spectatori și, prin urmare, este mai bine să veniți pe stadion în avans.

Vremea de astăzi în Ekaterinburg este însorită. În acest caz, vânt puternic și rece. De dragul acestui meci poți să fii răbdător.

Înainte de meci a fost un minut de tăcere. În memoria celor care au murit în timpul exploziei din metrou din Sankt Petersburg.

Primul atac periculos în meci a fost "Ural": Dimitrov a rănit mai multe cercuri pe flancul drept și apoi a lovit. Mingea a zburat lângă stâlp.

Fanii trimit fotografii de pe standuri.

City managerul Alexander Jakob urmărește fotbalul de la standul VIP.

"Ruby" nu va sta, de asemenea, la porțile lor - jucătorul de la "Rubin" a aruncat mingea pe călare în partea dreaptă a loviturii libere, dar Zabolotniy a bătut bine capul cu bile.

"Ural", în timp ce în mod sincer - echipa joacă cu dorință, într-un ritm bun. În minutul 11, Ilyin a avut un moment, dar atacantul nostru nu a reușit să reducă mingea.

Kulakov a mers pe flancul drept, împușcat în portar, unde Ilyin a tras mingea în poartă.

În standuri, prieteni, există o dispoziție minunată. Fanii țipă că este nevoie de încă un obiectiv. Și apar momente. Principalul lucru este că jucătorii noștri nu se joacă pentru a păstra contul.

Cel mai activ jucător, "Rubin" - antrenorul principal Gracia, continuă să sară de-a lungul marginii.

Un coleg din Kazan stă lângă mine, dar este sincer bolnav pentru Ural, deoarece, potrivit lui, nu-i place Gracia în Tatarstan.

Pericolul la porțile "Uralului", dacă se întâmplă, după desenarea colțurilor. Cu toate acestea, pentru unele lovituri serioase nu ajunge.

Perfect combina pe flancul stâng Emelyanov și Bikfalvi. Transferuri multiple, ieșirea în centru, dar la final o trecere inexactă. Și îmi pare rău, s-ar putea dovedi frumos.

Arbitrul nu observă un fault asupra lui Ilyin în centrul terenului. Un mic, dar neplăcut.

Vești proaste: în minutul 31, Jonathas a egalat după baldachinul Lestienne. Cumva a fost foarte ușor pentru oaspeți chiar și scorul.

Este greu pentru băieții noștri să se joace cu jucători înalți de "Rubin". În lupte pierdem în mod deschis față de ele.

Unul dintre liderii actualului "Urals" - Eric Bikfalvi - a părăsit terenul. Edgar Manucharyan la înlocuit.

Judecătorul pune o pedeapsă în porțile "Urals": Novikov a bătut Nabiullina.

Și, se pare că acum scorul va fi 1: 2. Dar Jonathas pur și simplu nu a intrat în gol. Mulțumesc pentru asta!

Fanii "Rubin" pot fi numărați cu ușurință. Puțini dintre ei au venit din Kazan.

În această situație, principalul lucru este să rezistăm până la sfârșitul reprizei. Evident, jucătorii din "Ural" s-au așezat într-o oarecare măsură, ceea ce le folosesc oaspeții.

Break. O să ne odihnim și o să ne încălzim. Cum vă place prima jumătate?

Și în mișcare. Ne pare rău, dar nu puteți repeta acest videoclip din meciul vechi

Strada este foarte rece. Dar fanii nu pierd inima, iar eșarfa echipei tale preferate salvează.

A doua jumătate a început. Tkachuk la părăsit pe teren.

Starul principal al "Urals" - Roman Pavlyuchenko - se încălzește în mod activ. Este probabil că astăzi va apărea pe teren.

Cornerul este executat de Ural Sasha Novikov. Frumos.

AAA! Prieteni! Ce moment a creat Chisa! Dragul nostru Lungu a izbucnit pe flancul stâng, la lovitură, la lovitură, dar mingea lovește bara transversală. Este păcat.

Continuăm să comunicăm cu fanii. Recunosc că emoțiile se revarsă. Atmosfera de pe stadion este fantastic.

Stadionul are mulți copii. Și este bine.

Să vorbim despre ce să facem acum "Ural": să se usuce jocul sau să continue să atace în mod activ? Desigur, a doua opțiune este de preferat, dar va fi suficientă putere?

Merkulov salvează "Uralul" din poarta dreaptă, lovind mingea din gol. Dar Tkachuk ar putea obține doar! Adrenalina!

Nu pot să tacă la judecată - Eskov fluiera doar într-o singură direcție. După tragerea loviturii de pedeapsă, Burlak a împușcat periculos.

Din ce în ce mai des se uită la cronometru. În minutul 82. 10 minute pentru a juca. Și între timp fanii au nevoie de un al treilea gol!

Dimitrov a avut un meci bun, dar Tarkhanov a decis să-l elibereze în locul lui pe terenul Korobov.

Ilyin nu doar scoruri, ci și apără în apărare. În timp ce el a executat acum jumătate din teren pentru a ridica mingea de la adversar. Jucător bun!

Șansa reală de a egaliza a fost Tkachuk, dar nu a ajuns la minge. Judecătorul a adăugat trei minute. Pentru a îndura, muzhiks.

Sa dus la grămadă. La colțul din penalty, du-te portarul Ryzhikov. Au respins!

Fanii cântă: "La Sochi, în Sochi!". Amintiți-vă că va fi finală.

Fluier! Suntem în final. Hooray, tovarăși.

Dar acestea sunt cititorii noștri au prezis victoria! ;) Amintiți-vă rezultatele votării pentru E1.RU:

Principalul antrenor al Uralilor a fost întâmpinat de jurnaliști și a aplaudat.

- Jocul a fost ceașcă și nimeni nu a vrut să se ducă. A fost o luptă ascuțită. Ambele echipe au avut multe abordări periculoase. Am fost primul care a înscris, dar ne-am scufundat. De asemenea, au trecut. În a doua jumătate a avut loc o mulțime de lupte, pentru că terenul este puțin vâscos. Dar am reușit să înscriem. Am ajuns la poveste, ajungând la final. Suntem toți invitați la Sochi ", a declarat Alexander Tarkhanov la conferința de presă.

Ministerul Sănătății a propus interzicerea vânzării de alcool consumatorilor buni