Raport privind meciul din Premier League - miner - tobol, fotbal

În a șaptea rundă a Premier League din Kazahstan, Karaganda Shakhtar a jucat o egalitate cu Kostanay Tobol într-un meci de acasă.

Segmentul striation al jocului arbitrul final de multe ori a trebuit să-și întrerupă întâlnirea - vizitatorii au început meciul agresiv și în mod repetat a încălcat regulile împotriva „minerilor“. Ca urmare, înainte de minutul 15, șahtirul a făcut două înlocuiri forțate. În primul rând, Mikhail Gabyshev a părăsit terenul și după Alessio Allegria. În schimb, Ilnur Mangutkin și Oralkhan Omirtayev au apărut pe teren. Tânărul atacant Shakhtar, care a intrat în joc, a reușit să marcheze după o lovitură de la colțul lui Marko Stanoyevich, dar trecut. Mai aproape de minutul 30 Șahțar a început să tragă la țintă adversarul. fotografii lungi consecutive lovind provocate Julius Szoke, Coredo Ayegbusi și Rinat Khairullin, dar perturba grav portarul Dmytro kostanaytsev Nepogodova nu au putut. În minutul 37 minerii au dezvoltat dinamic un atac potențial periculos. Oralkhan Omirtaev a jucat în „stenochku“ cu Daurenbek Tazhimbetovym și a condus la „întâlnire“ Shtefana Zoshaka, dar vizitatorii nu a dat grevă Slovacia. La sfârșitul primei reprize, „Tobol“, a reușit să deschidă un cont și să preia conducerea - Almira Mukhutdinova vărsat în zona de pedeapsă „portocaliu și negru“ a condus la un autogol.

Pauza a adus beneficii echipei Alexei Eremenko și la trei minute după scitka, "minerii" judecătorilor au egalat scorul pe tabloul de bord. După depunerea unui colț de colț marcat atacantul Shakhtar Daurenbek Tazhimbetov. Rezidenții de la Karaganda au continuat să preseze situația din zona de pedeapsă a lui Dmitro Nepogodov. De două ori pe poarta "Tobol" la împușcat pe Stafan Zosak, dar înainte de loviturile la țintă nu a venit. În minutul 78, personalul de coaching al "mineri" a făcut ultimul înlocuitor - Rinat Khayrullin pe teren a fost înlocuit de Vladislav Vasilyev. Într-un minut, oaspeții au adus un atac împotriva lui George Despotovici într-o poziție bună. Sîrbul a sărutat puternic proiectilul din piele și a zburat peste bara transversală. După lovituri lungi pe porțile lui "Tobol", Vladislav Vasiliev și Marco Stanoevich au fost torturați, dar ambii nu aveau suficientă precizie. La sfârșitul jocului, a apărut o situație de conflict între jucători, care a condus la retrageri reciproce: Boris Kadio de la gazde și Alexei Shchetkin împreună cu oaspeții. Fluierul final al arbitrului a înregistrat o egalitate - 1: 1.

Ați găsit o eroare în text? Selectați-l cu mouse-ul și apăsați CTRL + Enter. Mulțumesc!