59 Punerea obiectivului și a xenonului într-un far conventional

Bună seara tuturor!

Am făcut această modificare acum câteva săptămâni, dar numai acum mâinile mele au venit să scrie despre asta.

Preistorie și descriere

Așa cum am scris mai înainte, acum de multe ori am plimbare pe noul Kia Sportage și a văzut ce o lumină foarte bună. Am fost întotdeauna inamicul de xenon, dar când am văzut ce un bun xenon fabrică, știa că era timpul să facă ceva cu farurile lor) cred că proprietarii de faruri cu halogen E46 mă vor înțelege când spun că nu există nici o lumină deloc ca atare. Ultima mea mașină este VAZ 2105. Deci, faza scurtă a fost mai bine pe cap.







Nu a studiat foarte mult problema, am fost sfatuita o persoana care are totul in stoc si care poate conecta totul. Am văzut pe internet o mulțime de înregistrări, ca națiune tăiat cu reflectoare lipite epoxidice, fibra de sticla. Nu am vrut această fermă colectivă. A fost important ca nu au nevoie să taie, obiectivul este montat într-o gaură sub galogenki nativ. Halogenul poate fi returnat rapid și ușor dacă se dorește. Ei bine, îți voi spune mai multe.







Am o lentilă pentru lentilele chinezești. Ei bine, la acel preț nu m-am gândit la mai mult) clarific, bi-lentile. Sfotkat nu a avut timp să instaleze, dar mai târziu sa găsit pe aliekspresse. Cred că sunt. În set sunt măști care nu sunt foarte potrivite pentru aspectul E46 și departe de original.

Este clar că aparent China, dar principalul lucru este că lumina este bună) Notă firele perdelei (este bi-xenon) și firul de spate, care vă permite să asigure rapid și ușor lentilele. Adică, obiectivul este proiectat pentru a fi instalat pe baza H7.

Am cumpărat un set de lămpi cu xenon de 4300 K. Lumina alba. Urăsc lumina albastră și este greu să văd în ceață și pe vreme umedă, se disipează foarte bine. De aceea am ales-o) Include blocuri de aprindere și fire de conectare. Blocuri de aprindere cu snag, deci nimic nu trebuie codificat și nu vor exista erori asupra lămpilor.

Este foarte convenabil să scoateți farul, deși nu îl puteți îndepărta.
Desigur, facem totul foarte atent, pentru a nu atinge partea din față a obiectivului.

- Îndepărtează geamul din far
- Îi luăm bulbul de la vecini cu capacul
- Am atașat-o cu șuruburi autoportante (care nu au fost incluse) o mască la obiectiv
- Introduceți o lentilă în orificiul reflectorului sub capătul din capătul apropiat. Este doar acolo intră în partea filetată
- Pe partea din spate, strângeți piulița, fixând obiectivul pe reflector

așa arată

- Introduceți lampa xenon în obiectiv și atașați-o cu o clemă de primăvară







Trimiteți-le prietenilor: