1 Cum să tratați o cabană la un concert

Pentru majoritatea chitarilor, primele concerte sunt un amestec exploziv de emoție, anticipare, extaz, tremurând în genunchi și apucând degetele. Te-ai costat un jurnal pe scenă, contoare în bar și toate gândurile despre cum să nu se potrivească ...







1 Cum să tratați o cabană la un concert

Îmi amintesc perfect propriile sentimente la prima interpretare live. Rigiditatea era sălbatică, teama de a face greșeli și de a lega întreaga echipă legată, precum și frânghii. Dar undeva în mijlocul concertului, când m-am uitat în cele din urmă de degetele mele, o înțelegere a venit peste mine.

Am auzit că toată lumea cădea. Nu este criminal, dar apoi murdăria va aluneca, apoi acolo. Și, surprinzător, lumea nu se prăbușește din asta! Nimeni nu dă degetul în hol, nimeni nu observă nimic. Totul este bine, toate kolbasyatsya ... Și a stat în capul meu gândul este nebun - poti rahat. Imediat s-au întâmplat două lucruri.

În primul rând, imediat am dat drumul. Răsplata a dispărut, mi-am amintit deodată că eram pe scenă, nu pe eșafodaj. Și stau aici, de fapt, pentru a te distra. Și, în al doilea rând, știți, imediat am început să joc mult mai bine =) Asta a fost, doar a meritat oferindu-mi dreptul de a face o greșeală, magia a fost pierdut în mod magic.

Deci, lasă-te minte. Se întâmplă tuturor - adevărul vieții de concert. Urmăriți concertele lui Steve Vai sau Tony McAlpine - chiar și ei se simt bine! Un pic) Faptul că maestrul o face chiar și cu măiestrie. Care e secretul?







Formatul unei performanțe live are propriile caracteristici. De ce vin oamenii la concert - asculta muzica ta? Așa au făcut deja acasă, în bună calitate și într-o atmosferă relaxată. Nu, vin să obțină energia! Un concert este, în primul rând, o mașină. În caz contrar, toată lumea ar dori fanii de placaj.

Concentrați-vă pe carisma dvs., abilitatea de a da și de a da. În al doilea rând este deja tehnologia, cu o separare mică, pur psihologică. Este clar că trebuie să te poți juca bine, dar dacă te concentrezi pe calitatea performanței, atunci pierzi principalele lucruri.

Învățați abilitățile acasă și la lecțiile de chitară electrică. Un concert nu este cazul când "înainte de a muri nu puteți respira". Arătați că aveți nevoie nu numai de priceperea artistului, ci și de a fascina audiența ca persoană. Crede-mă, dacă publicul a fost rănit, pentru unele defecte minore în joc, ea va scuipa! Dar despre "putred" pe scenă acest lucru nu poate fi spus, chiar dacă joci perfect.

Deci păstrați un echilibru rezonabil și amintiți-vă că trebuie să vă aprindeți!

Ce se întâmplă dacă se întâmpla cel mai groaznic lucru?

Și nu cu nimeni, ci cu tine. Și, în plus, ca urechile să dispară. Nu exista nici o îndoială: el a greșit. De fapt, lazhis aici poate fi două - ca să spunem așa, cauza inițială și "prostiile după fapt". Și dacă prima dată pentru a evita toate aceleași eșuat, atunci apariția celei de-a doua depinde în întregime de alegerea voastră.

Iar alegerea este simplă: fie să se aplece, să coboare ochii pe podea, de rușine să fie frică să-i ridice publicului ... Fie zâmbet - "cu cine nu se întâmplă" - și lumina următoare. Ca și cum nu s-ar fi întâmplat nimic. Apoi nimeni nu își va aminti chiar greșeala. Dar dacă nu ai putea să te biruiești, ai fost răsturnat - apoi totul. Restul concertului va fi petrecut ascuns în spatele setului de tobe. Apoi - doar dracu ', și rușinos! La urma urmei, aceasta este în întregime decizia ta.

Concluzie - nu lăsați eroarea să compromită performanța. Oricine poate fi confundat! Dar nu toți se comportă în așa fel încât publicul să observe acest lucru.

Fără a păși pe numărul de rake, nu poți deveni maestru! Imaginați-vă câte persoane au fost "tăiate" după eșecuri deosebit de dureroase. Și a aruncat chitara într-un colț întunecat. Dar nu este vorba despre tine! Cele mai multe greșeli pe care le-ați avut - cu atât mai mult ați "rățuit kalach". Acest lucru nu poate fi evitat, cum este viața. Apoi amintiți-vă și râdeți-vă.

Așa că nu atârnă niciodată nasul. Nu există nici o "experiență negativă" - există doar Calea.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: