Rusia a pierdut la echipa națională din Quebec în seria super hockey

Echipa națională de hochei pe gheață a pierdut 0: 4 în al 5-lea meci al Serii Super a echipei naționale a Ligii din Quebec și a pierdut șansele unei victorii finale. Dar ar putea fi mai rău - portarul rus, Vladislav Sukhachev, a salvat echipa de la înfrângerea completă.

Tânărul din Rusia continuă să călătorească în Canada, unde joacă Super Series împotriva echipelor naționale din ligile canadiene. Cu scorul de 2: 2 în meciuri, secțiile lui Valery Bragin s-au dus la Shikutimi pe arena "Centrul Georges Vezina". Acesta este exact același portar, al cărui nume este un premiu de portar de prestigiu. Din păcate, numai garda porții echipei canadiene Callum Booth, care a apărat meciul "uscat", a reamintit marele jucător.

Citește mai mult:

După înfrângerea echipei Ontario League cu un scor de 2: 5, egalitatea în Super Series a fost restaurată. În același timp, rușii au avansat invariabil, în timp ce tinerii canadieni au comparat scorul pentru meciuri.

Am vrut să păstrez această tendință în Shikuchimi, iar canadienii s-au confruntat cu ultimul joc înainte de ultimul meci.

Dar cel de-al cincilea meci a continuat în funcție de scenariu, care a fost radical diferit de cele patru. Înainte de aceasta, echipa rusă, chiar și în cazul înfrângerii a condus rivali lupta egal, calificativul Quebec League împotriva rușilor nu primesc nimic.

Este trist să recunoaștem, dar contul zdrobitor 4: 0 a reflectat destul de precis ceea ce sa întâmplat pe gheață.

Este greu de explicat de ce rușii au acționat atât de prost și ceea ce s-ar putea schimba într-o zi radicală.

În plus față de componenta de sport a Super Series este, de asemenea, un exemplu de jucători, cel mai bun dintre care, în funcție de antrenor principal, se va efectua la Campionatul Mondial de tineret. Prin urmare, înainte de întâlnirea de la Chicoutimi Bragin a făcut modificări în componența echipei ruse: echipa a sosit doi jucători Chelyabinsk „Gatineau“ - Jacob Trenin și Vitalie Abramov, care a făcut o nouă legătură cu Rubtsov. Dar schimbările nu au adus rezultatul așteptat.

În general, singurul jucător care poate fi menționat în această întâlnire este portarul Vladislav Sukhachev.

În ciuda a patru goluri pierdute, datorită eforturilor sale, rușii au ținut ținta neatinsă până în minutul 36 al meciului.

Sukhachev a salvat de mai multe ori partenerii salvați atunci când a trebuit să apărăm troiatul pentru un minut întreg și, de asemenea, am respins glonțul desemnat de arbitru.

Și în atac echipa nu a putut face nimic. În total pentru meci, secțiile lui Bragin au înscris 16 goluri pe teren cu 25 în performanța canadienilor. Oponenții nu numai noi perebrosali, dar, de asemenea, a creat momente mult mai periculoase. Desigur, echipa rusă nu a reușit fără episoade acute, dar au fost prea puține.

De două ori a reușit să înscrie un gol Alexander Volkov, dar el nu și-a dat seama în ambele sensuri unul câte unul cu portarul canadian Booth.

Nu-mi amintesc nimic altceva în jocul atacat.

Primul gol sa întâmplat în minutul 16 al celei de-a doua perioade, când Julien Gautier a profitat de transferul convenabil al lui Pierre-Luc Dubois. Și trei minute mai târziu, Nicolas Rua și-a dublat avantajul, realizând majoritatea. Și de data aceasta Dubois a scris în contul său un alt transfer eficient.

Introducerea a treia perioadă, cu un decalaj de doar două goluri, rușii au avut în mod logic să facă o furtună porțile Bout, ci pentru întreaga treia finală a tras doar trei focuri.

Canadienii au acționat cu competență în defensivă, iar jocul din zona lor sa desfășurat în principal în lupta pentru putere la margine.

Gazdele au marcat al treilea gol în minutul 46 al meciului, prin eforturile lui Thomas Shabo, care, dintr-o lovitură lungă, a fost deja destul de obosit Sukhachev. Al treilea gol a fost rezultatul unei erori brutale a fundașului Grigory Dronov, care nu a lovit pucul în zona lui. În general, Grigory sa dovedit pozitiv în Super Series, dar această supraveghere nu îi va adăuga puncte în ochii lui Bragin.

Și sub perdeaua meciului, un atacant puternic, Julien Gautier, a împins fundașul rus și a împins literalmente pucul în țelul lui Sukhachev.

Astfel, atacantul a adăugat un gol la două pase și a marcat trei puncte pe joc.

Învingători în a cincea întâlnire, echipa rusă a pierdut șansele de a câștiga Super Series. Chiar dacă ultimul joc sa încheiat în favoarea rușilor, gazdele încă mai câștigat Super Series, pentru că o victorie rusă a fost câștigat în timp suplimentar, ceea ce a dus la pierderea de puncte. Pavel Bragin se confruntă cu o întrebare complicată de personal. Aproape toți jucătorii au făcut o mulțime de greșeli, dar după toate acestea vor forma echipa națională pentru Campionatul Mondial al Tineretului viitoare.