193 Curiozități pentru acur de la proprietarii argumente pro și contra de acura

Buna ziua tuturor! Akura MDX Dețin un an și în acest timp am primit o mulțime de impresii. Deși rularea căruței pentru 200 mii kilometri, nu există probleme cu mașina. Mă plimb foarte mult atât în ​​oraș, cât și în afara așezărilor. Pasaj la masina la cel mai inalt nivel. Sistemul SH-AWD funcționează fiabil. În timpul iernii, n-am latrat, deși am mers în câteva locuri prost. Confort foarte mulțumit. (Nu este nimic pentru comparare Înainte să existe :. Tucson, Corolla, Mercedes 210 corp, Mazda 3, Mitsubishi Speysvagon, DAB Honda, Lexus IS, etc). Pentru totdeauna a schimbat doar uleiurile, filtrele, consumabilele. Din rupturi, generatorul a eșuat. Reparația cu demontarea și instalarea costă 100 $. Nu au existat defalcări globale. Ofertele includ o cabină foarte spațioasă și spațioasă și compartimentul pentru bagaje. De asemenea, există un al treilea rând de scaune, care este foarte convenabil prevăzut. Copiii sunt foarte mulțumiți de monitorul DVD de pe tavan, unde puteți viziona desene animate)). În opinia mea, au existat unele deficiențe. Există o zonă moartă în oglinda stângă. Pentru a vedea totul, trebuie să aveți grijă din diferite unghiuri. Consumul de ulei este destul de mare. (O medie de 1 litru pe kilometraj de 8-10 mii) La ceea ce proprietarii de astfel de autoturisme pe forum nota o cheltuială similară și cu un kilometraj mai mic. Aici principalul lucru este de a monitoriza nivelul de ulei și de a completa. Deci, mașina este foarte mulțumită. Sper că sfatul va fi util.







Motorul consumă ulei, o oglindă stângă incomodă (zonă moartă mare)

193 Curiozități pentru acur de la proprietarii argumente pro și contra de acura

Vehicule scumpe, lipsa dealerilor oficiale.

193 Curiozități pentru acur de la proprietarii argumente pro și contra de acura

Salonul este din piele, podeaua este doar catifea. Toate clasele))))

Nu am găsit nimic

193 Curiozități pentru acur de la proprietarii argumente pro și contra de acura

Bună ziua tuturor. Așa că am decis să scriu o recenzie despre proprietatea Acura MDX 25008. La alegerea unei mașini ghidate de următoarele criterii: - încăpător nadezhnost- și spațios salon-7 disponibilitatea magazinului locale, din moment ce o familie mare, și a mers pe frecvența de natura mașină dvigatelIskal atmosferic aproximativ 6 luni, am urmarit BMW X5 - a refuzat să cumpere (de la un prieten) datorită faptului că BMW nu este a mea, desigur, eu nu pot încă crescut la brand, dar ceva de genul asta. Eu nu am de gând să picteze, câte și ce fel de mașini a mers să se uite, dar în cele din urmă a devenit singurul ceas Acura / După o căutare lungă și obositoare, găsit mașina în cules Sport, culoare - alb, pielea de lumina interioara, kilometraj 135000 kmNu, iar acum principala : după cumpărare au fost imediat toate fluidele și uleiuri (motor, transmisie automată, razdatka punte) ulei de motor Idemitsu 0W30 2800 rmaslo viteze Honda ATF DW1 înlocuit - 6 litri - 4563 rmaslo hipoidală Honda - 3981 filtru restestvenno a fost surprins de faptul că filtru de aer numai în original și costă 2800 r, pentru Filtrul etapa dorogovato.Vtorym a fost înlocuită cu o unitate complet de sincronizare pentru a răci motorul a lucrat ca un motor diesel, dar încălzirea dispărut toate, a fost condamnat centura Întinzător de distribuție, sa decis să urce dacă schimbăm întinzătorul și necesitatea de a schimba toate rolele, sigilii. tampoane și așa mai departe, nu va picta pozițiile, cât de mult costă, cantitatea totală de 45,700 părți p, plus activitatea de 17 000 cu bucșe reglabile klapanov.Stoyki și stabilizator mutat în categoria consumabilelor, The kopeeshnaya de cost. iar lucrarea în sine nu este dorogaya.Bolshe nu a făcut nimic în planurile de înlocuire a rack-uri într-un cerc, dar nu te deranja să urce înapoi budu.Avtomobil nu foarte fericit, dinamica buna, accelerare încrezător în toate gamele de motor, suspensie, avid de putere, ci de a merge pe borduri și polițistul mincinos nu ar fi riscat, amortizoarele nu-i plac prea mult. Modul Sport în excursii de câteva ori, nu-i plăcea prea rigid oraș podveska.Raskhod 16-18 litri 10-12 de litri de cale, puteți turna benzină 92, în timp ce se toarnă 95, este mai puțin consum și motor funcționează destul de drugomu.Muzyka la 5+, sistemul de suprimare a zgomotului funcționează la fel. Surprinse următoarele, ca într-o mașină premium, puteți uita o parte din izolația fonică din fabrică. Și de ce în această mașină nu există nici un SENSOR RAIN. Nu eu nu-mi scot eu personal portarii, dar bl. în PRIOR. care costă 500 000, există un senzor de ploaie, iar în Acura nu o face. Restul problemelor masinii nu livrează, funcționează toate plimbari, ca proprietate va completa revizuirea.

Cameră spațioasă spațioasă Renovatilitate Serviciu costă Confort

193 Curiozități pentru acur de la proprietarii argumente pro și contra de acura

Se comportă perfect pe un drum plat, dar unde este acel drum plat cu reparații ale armenilor. Motor excelent, akpp, tracțiune integrală, interior spațios, ornamente interioare de bună calitate.

Suspensie spate foarte proastă. Zgomot zgomot și consum crescut de combustibil.

193 Curiozități pentru acur de la proprietarii argumente pro și contra de acura

Am mers pe Mazda CX7, Lexus, Merse, Kruzake 200. Am deținut două akrurami. Diferența de culoare și disponibilitatea televizorului. Sa schimbat de atunci a vrut alb. Am cumpărat-o de la 55.000. Proprietarul anterior era foarte atent, ca mine. Mașina este al nouălea an și este ca și cum ar fi nou. Mă duc în fiecare zi, pe distanțe lungi, inclusiv. se întâmplă, dar nu de multe ori. Fugiți sub 100000. Din tot ce sa stricat în mașină pentru tot acest timp - a șters cablajul de la ușă. La trei zile în două uși: trunchiul nu se deschidea deloc, regulatoarele de ferestre din partea dreaptă nu funcționau și butoanele memoriei scaunului refuzau pe ușa șoferului. Costul de stabilire 600 UAH, ținând cont de asamblare / dezasamblare a ușilor și de căutare pentru o pauză în cablaj. Într-adevăr, calitatea mașinii la cel mai înalt nivel. Nicăieri nu există cea mai mică rugină, deși se află exclusiv pe stradă. Începeți după o săptămână de timp în gol în -26. Controlul climatizării este super: în timpul iernii este încălzit imediat, nu se răcește mult timp datorită unei bune izolații. Volanul este strâns, dar nu voi spune că aceasta este o problemă, pentru că pur și simplu nu duce pe nici o parte, ce nu ați face, chiar dacă ați lăsat-o să plece. Salonul este foarte spațios și confortabil. Camera este probabil cea mai bună pe care am văzut-o. Dreapta "fisheye" - vede ceea ce nu a atins încă corpul HD. Pentru a fi sincer, mă gândesc acum un an la ce să schimb. cheltuiala este foarte mare (dar este doar din cauza calității benzinei., alimentată în străinătate - cheltuiala este de două ori mai mică!). Dar, într-adevăr, nu-mi pot imagina ceea ce ar fi atât de spațios, grijuliu, dinamic în management, ascultător și STRONG. Cu o călătorie proastă, nimic nu poate rezista și dacă conduceți cu grijă, nu colectați toate gropile și trapele care vor dura mult timp și FOARTE BUNE. La baietii SRT, deja respecta faptul ca fata se deplaseaza atat de mult si chiar discurile nu sunt indoite, ca sa nu mai vorbim de restul HD. În general, dacă ați decis să o luați - nu veți regreta, dar trebuie să o găsiți în stare bună, astfel încât mai târziu să apară o falsă impresie că mașina este rău. După ea, doar AMERICAN.







Toate mașinile - o demnitate solidă.

Din toate neajunsurile, numai oglinzile laterale mici (dar este ușor să vă obișnuiți cu acestea). Asta într-unul, că într-un alt acur confiscat atunci când în jos a avansat la spate accident vascular cerebral.

193 Curiozități pentru acur de la proprietarii argumente pro și contra de acura

193 Curiozități pentru acur de la proprietarii argumente pro și contra de acura

puternic, fiabil, confortabil, mare

193 Curiozități pentru acur de la proprietarii argumente pro și contra de acura

Extrem de robust cutie sau nu au fost atât de norocos, a trecut prin nu cu mult timp în suspensia spate este în mod constant zboară saylenbloki trailing braț, rulmenți roți și că, atunci când de conducere de până la 100 km. Nu mai dădea nimic. Frâne complet rahat, suspensie poveste motor de bine, foarte strâns, înfășurat 150 de mii de amatori 7 modele Honda într-un rând la acest lucru, uita-te și roominess este bună, iar restul Civic si Accord mai bine.

Aspect, spațiu și confort în interiorul motorului

Cutia, frânele, rigidul și suspensia necesită investiții constante

193 Curiozități pentru acur de la proprietarii argumente pro și contra de acura

O mașină frumoasă, nimic inutil.

Pe drum nu credeți când trebuie să mergeți la depășire. Apăsați doar pe gaz. accelerația este fantastic. Gropi mici, mounds înghiți cu o viteză fără probleme. Rulitsya este incomparabil. Scaune confortabile. Pe drum, la o viteză de 110-120, puteți păstra între 9 și 9,5 litri.

Consumul de combustibil. Orașul are 17-19 litri. 95 benzină.

193 Curiozități pentru acur de la proprietarii argumente pro și contra de acura

Căutam o mașină cu un salon de lumină. Era doar alb. În afară de dopami. Dar salonul a făcut o reducere decentă. Înainte de asta, a comandat Highlander și Grand Santa Fe. Le-a refuzat în favoarea aurii și nu-i regret. Toyota este simplă și acum mai scumpă decât Akura. Marele Mos Craciun este bun, dar nu pentru aceiasi bani.

Stau înalt (aterizare într-o mașină, dar mai mare). Mă uit departe (optica super.). zbura repede (miracol de motor). Dacă doriți, puteți conduce economic (consumul a fost ajustat la 8 litri). Toate locurile sunt suficiente. În salon o mulțime de urcușuri (adesea complet încărcate în Ikea).

Impozitul este de 45₽. Dar sper că va fi anulată.

193 Curiozități pentru acur de la proprietarii argumente pro și contra de acura

Masina nu este rea, dar nu este super buna la 4 ani

Motorul foarte bun este cutia torpilă practic. Interiorul este izolat fonic la 5, scaunele sunt confortabile. microclimat special 5. audio foarte bun, electronice de mare, lumina pe 5+, suspensie confort, în general, 5 .rabota 4, trunchiul 5, consumul de combustibil dacă nu călca în picioare pe traseul orașului 14-15 9,5 până la 290 de cai, care sunt foarte normale .

Din primele zile de funcționare imediat, nu-i plăcea Buhanov orb la suspensia spate, dar totul sa obișnuit cu y normală nimeni nu poate scrie și voi decide această problemă RAM lada [email protected] și acum, că e 33000 răzuită schimbare gumă stabilizatorovzaehal . comandanții spun că este necesar și toate rafturile de stabilizare și cele 2 din spate și 2 înainte de a se schimba. dar recunosc că nu frânez prea mult pe gropi. Da, a uitat unul și a înghițit suspendarea oricărui gropi practic fără o defecțiune.

Am o mașină mai mult de 3 ani, în familie pentru două 3 mașini (sa întâmplat)). Mulți ani trec mașinile zburdalnice astfel Imprezas WRC, respectiv, nu de tractiune, accelerație lent și manevrabilității săraci nu menya.Lyubov cu viteza prezentată în obicei de viață, în cele din urmă o grămadă de prejudiciu înapoi în formare, și o dată a găsit plimbare pe brichete, uneori, pur și simplu nu pot - nu de spin pozvolyaet.Stal caută ceva mai moale, mai ales înclinați să infe EH35-37, nu-mi amintesc cum este acum este numit. Dar am fost surprins să aflu că ei 310 de copite au alergat mult mai rău decât 240 de copii. Am încercat mai multe mașini - rezultatul este același. Și apoi există impozit în mai mult de două ori mai puțin, și a transformat o masina buna pentru a lua Belorussii.So frica, dar, de asemenea, de stat, și obiceiurile, și înregistrarea - totul a fost horosho.Gnal de la Minsk la Sankt Petersburg, în sine, cu un prieten, m-am gândit, o durere în spate - atunci el va conduce, dar am pus scaunul și doedu polulezha.Hrenasdva. nu bolnav. Absolut scaun perfectă, cel puțin pentru menya.Ezdit ca o masina decenta, dar are confortul parketnika.Chego în mod clar nu este suficient - nu a fost inițial YuSBi, kilometri / litru și navigare, dar am cumparat deja bancuri de nisip corectate, astfel încât a trecut prin menya.Poka am fost de conducere de la consum Minsk a fost de 14 până la amicul meu a mers pe ea (el a proiectat toate documentele) - a fost un consum de 11, am 15 în vara, în iarna lui 18, dar apoi a mers la Fink, care nu mai este unitate, tyschschu km - 10 (iarna!). Ie Masina este foarte sensibil la modul ezdy.Na cred că e doar urât, dar a fost prea surclasează concurenți de preț și de calitate. Se crede de asemenea neugonyaemoy (pentru că nimeni nu vrea)), astfel încât casca la criză a fost în valoare de 55tyr de preț la 1,2M și 30tyr franciza. Cu toate acestea, am încercat să-l fure de două ori, dar ambele ori rupt doar încuietori, și nu au putut pleca. Reparare. Eu nu în mod special, desigur, să acorde o atenție la diferența dintre costul consumabilelor la ea și SEC sau alte mașini. Cred că tot ceea ce nu este Porsche, Lexus, etc, este necesar să se mențină aproximativ aceeași bani. Discurile de frână sunt ușor mai calde, cu toate consecințele pe care le-aș dori. Dar, din nou, există unele sfârșitul de bani (chiar dacă nu-mi amintesc exact ce) .Din la camera de parcare din spate destul de leneș atunci când parcare, sunt greu de parcat pe soția MINI sau VRIkse. Cu toate acestea, uneori, transplantat la VRIks pentru a desprinde, astfel încât SUV, desigur, nu merg, cel puțin obychnye.Mashina este un compromis excelent între plimbare, confort și lyuksovostyu.Ya nu este un expert în mașini, astfel încât unele raport corect punct de vedere tehnic nu se poate scrie , Eu vorbesc de fapt despre emoții de la folosirea lor. Și ei sunt buni.

Consum ridicat pentru călăria cu oi.

193 Curiozități pentru acur de la proprietarii argumente pro și contra de acura

Am descris-o mai sus, dar sunt multe altele!

Butonul atingeți pentru comutarea orificiului de admisie a aerului (nu se poate închide foarte repede) Uneori, bateți în suspensia din spate când conduceți o lovitură de viteză

193 Curiozități pentru acur de la proprietarii argumente pro și contra de acura

Știu că mașina nu durează mult, dar opinia sa format deja și puteți scrie o recenzie. Mașinile erau multe și diferite. De la moscovit la Audi RS6. În general, potrivit lui Acura. Apropo, a fost mașina Acura TL cândva. Aparat nedistructiv. De fapt, de aceea i-am luat și pe Akura de data asta. Mașina își merită banii. Aș spune chiar că îl subestimează puțin. Probabil, marca nu este bine cunoscută pe piața noastră. Pentru competitorii europeni li se cere mai mult. După cumpărare, mașina nu era destul de mulțumită, dar începe să-i placă. Mă obișnuiesc probabil. Mașina încă arată modernă. Interiorul, cred, va fi în continuare relevant pentru câțiva ani. Plasticul are o bună calitate, ca și finisarea în general. Pielea devine repede "obosită". Scaunele sunt confortabile, toate aparatele sunt instalate. În general, nu există nici o întrebare privind ergonomia. Zgomotul mașinii este slab. Speram că mașina ar fi mai liniștită. Motorul este suficient pentru ea. Când călătoresc, cheltuielile sunt foarte dureroase. Cred că să pun HBO. La cea mai agresivă conducere, cheltuiala sub 25 de litri. Aici germanii câștigă și ei. RS6 meu cu un volum de 4.2 și o putere de 450 CP. a luat 2 litri mai puțin cu o plimbare foarte agresivă. De mult timp a fost observată o astfel de tendință cu mașinile japoneze. Tehnologiile low-tech nu pot fi numite, dar din anumite motive motoarele lor sunt mai risipite cu benzină. Mașina nu sa rupt încă, dar cred în fiabilitatea mărcii. Alegerea dintre Tuareg, Akura sau ML din acești ani de eliberare ar fi luat cu siguranță Acura. Calitatea de preț a patinei ei. În general, vă recomand. Dacă nu vă este frică de consum, cumpărați.

Motorul. Funcționarea excelentă a sistemului de tracțiune integrală (verificat în zilele acoperite de zăpadă). Interiorul și exteriorul încă arată modern. 7 paturi.

Zgomot rău. Consum. LCP slabă, ciocănit ușor.

193 Curiozități pentru acur de la proprietarii argumente pro și contra de acura

* Fiabilitate * Prestige * Dynamic * Optimum, comparativ cu noul buget pentru aceiași bani

* Lucrare gînditoare de transmisie automată * Suspensie rigidă

Ați putea fi, de asemenea, interesat de:

Încercați unitățile Acura

193 Curiozități pentru acur de la proprietarii argumente pro și contra de acura
Urmăriți unitatea de testare 4 Acura →

Oferte auto pe AUTO.RIA

folosit masina pe AUTO.RIA

masini noi pe AUTO.RIA

Apreciați noul design

Vom fi bucuroși să vă cunoaștem dorințele. Acest lucru ne va ajuta să facem pagina mai bună.

mulțumesc pentru feedbackul dvs.!

Comentarii despre modelele Acura

Alte servicii

Recenzii după tipul de transport

Recenzii de timbre

Ce altceva să vezi:







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: