Ultima zi și ultimele medalii

Sportbox.ru încheie evenimentele online ale Jocurilor Olimpice de la Rio. În știrile noastre actualizate - cele mai recente informații de la gimnastica de artă, lupte, baschet și multe altele.

23:35 Și să nu uităm că încă mai există ceremonia de închidere a Jocurilor Olimpice. Vom vedea din nou mulți eroi ai Jocurilor. Sincronicii Ishchenko și Romashina vor purta steagul Rusiei, gimnasta Simon Biles - steagul SUA. Cu siguranta, va exista un spectacol luminos. Ei bine, este necesar să ne uităm aici

Ceremonia de închidere a XXXI-lea Joc Olimpic de Vară

23:33 Asta-i tot. Curând flacăra olimpică va ieși. Vă mulțumim că ați fost cu noi aceste șaptesprezece zile și nopți. Ne vedem în Pyeongchang într-un an și jumătate.

Ultima competiție a Jocurilor Olimpice din Rio a fost finalizată. Echipa SUA a învins echipa sârbă în finala turneului de baschet 96:66. Am stat recordul finalelor.

23:26 Carmelo Anthony părăsește site-ul. În câteva minute el va deveni singurul campion olimpic de trei ori în lume.

23:17 Apropo, diferența record în contul din finala Jocurilor Olimpice a fost stabilită în 1956 în Melbourne. Americanii au câștigat din echipa URSS cu o diferență de 34 de puncte. 89:55. Aparent, înregistrarea va cădea.

23:15 40 de puncte pierde deja sârbii în finală. Ei bine, în general, neinteresant.

23:05 Un antrenor de box Misha Aloyan, care a pierdut în finala deciziei unanime uzbece, a găsit mai multe motive pentru înfrângerea

22:58 Echipa rusă are 19 medalii de aur. Mai puțin decât în ​​Londra, dar având în vedere problemele pe care le-a întâmpinat delegația rusă în ajunul Jocurilor Olimpice, rezultatul este bun. 4 premii cel mai înalt standard extras scrimeri, 4 - Luptătorii (două stil liber și greco-romane), două medalii au fost câștigate de sportivii ruși în judo, înot sincron și gimnastică ritmică. Un aur este în tenis, gimnastică, box, pentatlon modern și handbal. Numărul total de medalii este de 56.

Freestyle lupte. Scandal în Rio! Mongolii se dezbracă în fața judecătorilor în semn de protest!

22:45 Din țările care au înregistrat cel mai mare progres, remarcăm Japonia - 12 medalii de aur (în Londra erau 7). proprietarii și echipa Germania - 17 (11 - Londra), Grecia - - 3 de aur (la Londra 0) - 7 medalii de aur, după trei Londra.

22:40 Prima medalie olimpică de aur în istoria de sportivi din Singapore a câștigat, Tadjikistan, Vietnam, Fiji, Bahrain, Puerto Rico, Iordania, Coasta de Fildeș și Kosovo.

22:35 Din țările vecine nu au putut obține medalii în Rio Letonia, Kârgâzstan și Turkmenistan.

22:33 Ne întoarcem la masa de medalie, în pauza de baschet. Fără premii au fost atleții uneia dintre cele mai bogate țări din lume - Arabia Saudită

22:30 Între timp, prima jumătate a finalei de baschet sa încheiat cu un scor de 52:29. În favoarea Statelor Unite. Nu va fi un miracol.

22:24 Chiar dacă ultimul campion nu este definit, să aruncăm o privire la masa de medalie. La Rio, medaliile au fost câștigate de sportivi din 87 de țări. Campionii au 59 de state (un shooter din Kuweit a câștigat aur, acționând sub pavilionul CIO).

Cine din țările mari este slab reprezentat în tabelul de medalii? Pakistan - a șasea țară din lume - a trimis șapte sportivi la Rio. Desigur, nu au adus medalii. Nigeria, cu o populație de 200 de milioane, a primit doar un bronz în fotbal. Nu există medalii de la 160 de milioane de Bangladesh, regreta probabil că Margarita Mamun nu a luat parte la ele.

22:08 Deja americanii sunt înainte. 19:15, primul trimestru sa încheiat.

21:58 Toate competițiile s-au încheiat, cu excepția finalei de baschet. În timp ce sârbii au în față 14:12. Ne uităm puternic.

Baschet. Bărbații. Finalul. Serbia - Statele Unite

21:54 Câștigătorul printre boxerii grea a fost francezul Tony Joka.

21:40 Între timp, totul este pregătit pentru începutul finalei de baschet. Sperăm pentru o senzație. În turneul de grup sârbii au pierdut doar trei puncte

21:32 Rămâne să joace 3 medalii de aur. Cântare grele în box și lupte, precum și în finala de baschet a SUA - Serbia.

21:31 Echipa națională daneză câștigă aur în handbalul bărbaților. 28:26. Francezii au două monede de argint, unul pentru bărbați și unul pentru femei.

Box. Bărbații. Femei. finala

21:11 Cine na văzut ceremonia de decernare a lui Soslan Ramonov în aer, repeta - aici

Freestyle lupte. Până la 65 kg. Ceremonia de decernare a premiului Soslan Ramonov

21:08 Danes înainte în a doua jumătate a finalei de handbal - 23:20. Este Franța aici și va primi numai argint.

Handbal. Bărbații. Finalul. Danemarca - Franța

20:59 Și nu în zadar. Brazilia câștigă aur la olimpiada de acasă. În trei jocuri au învins italienii

20:55 Un campion olimpic proaspăt coaptă vine în sprijinul jucătorilor de volei brazilieni

20:36 Fanii de handbal, trecerea la finala Danemarca - Franța.

20:35 Total la Jocurile Olimpice de la Rio, echipa rusă a minat 19 aur, 18 argint, 19 bronz. Probabil, au depășit toate așteptările. Sperăm că cifrele vor rămâne aceleași, într-un an, în două și în trei.

20:32 Dar Aloyan și-a pierdut finala. O decizie unanimă a judecătorilor a fost acordată unui boxer din Uzbekistan.

20:30 Există aur! Soslan Ramonov a câștigat. Timp de două minute m-am ocupat de Azerbaijani. Felicitări

Freestyle lupte. Bărbații. final

20:26 Misa Aloyan a pierdut a doua rundă. Totul va fi decis în al treilea

20:25 Ei bine, mongolii s-au liniștit. Du-te pe finalistii covorului. Soslan Ramonov și Togrul Azgarov din Azerbaidjan

20:22 Prima rundă a lui Aloyan a câștigat - 2: 1. Și pe saltea de lupte - spectacol. În bătălia de bronz, un luptător din Mongolia a pierdut. Cu o judecată foarte ciudată. Antrenorii mongoli au organizat un spectacol de striptease în fața judecătorilor la sfârșitul meciului.

Freestyle lupte. Până la 65 kg. Ikhtiyor Navruzov - medalist de bronz

20:15 Primul aur în box a venit la americanul Claire Shields. În câteva secunde, Misa Aloyan va intra în ring

20:08 Cine sunt interesați nu numai Jocurile Olimpice să anunțe că rus campionatul de fotbal „Spartak“ sub noul antrenor a câștigat „Krasnodar“ - 2: 0.

Spartak - Krasnodar. 2: 0. Ze Luis

19:55 Brazilienii, între timp, au câștigat primul lot de finală de volei.

19:46 Între timp, britanicii deja sărbătoresc locul doi în clasamentul general. Cine s-ar fi gândit că vor depăși chinezii. Nu numai că poate câștiga Londra.

19:40 Echipa națională spaniolă, apropo, intră pe podeaua olimpică pentru a treia oară la rând. Doar acum, nu există aur. Pierderea tot timpul americanilor

19:26 Spaniolii au smuls literalmente bronzul din mâinile australienilor. Sergio Rodriguez a primit două penalități timp de 5 secunde în fața sirenei - 89:88. În ultimul atac al australienilor, bunul nostru prieten David Andersen a fost confundat.

19:16 A început meciul final al turneului de volei masculin Brazilia - Italia. Vor fi brazilienii reabilitați în fața fanilor lor pentru înfrângerea în ultimii patru ani în urmă.

Volei. Bărbații. Finalul. Italia - Brazilia

19:12 Și apoi bătăliile decisive ale luptătorilor liberi. Curând, curând pe covor în bătălia finală va fi Soslan Ramonov

19:09 Aici - sfârșitul tensionat al meciului de bronz al turneului de baschet Spania - Australia

Baschet. Bărbații. Meci pentru locul trei. Australia - Spania

19:05 Toată lumea a văzut cum echipa noastră de gimnastică ritmică a câștigat medalii de aur? Puteți revizui aici

Gimnastica ritmică. Performanța de aur a echipei rusești!

19:00 Bună ziua tuturor. Seara finală a Jocurilor Olimpice de la Rio vine. Rămâneți reglați și nu veți pierde niciun eveniment important în ultima zi a Jocurilor.