Tribuna - altele 2

Ultimul meci pe care l-am văzut a fost Barca-Rubin. Au trecut doar câteva zile, dar sentimentul că a trecut un an. Mai frumos, după săparea în revolte, întrebarea națională, eșecul meciurilor, naziștii de la Kremlin și alte rahaturi, doar vizionați fotbalul. Doar fotbal. În care, destul de ciudat, o pedeapsă în minutul 92 nu ridică întrebări cu privire la cât de mult a plătit judecătorul. Totuși, țara greșită a fost numită Honduras și nu a decis să organizeze Cupa Mondială. Ei bine, bine

Dar meciul a fost un succes.

Chelsea în ultimele șase meciuri a marcat doar 5 puncte. Este foarte departe de programul de campioni. Cu toate acestea, nu există un răspuns inteligibil, care a fost motivul pentru astfel de rezultate plictisitoare ale echipei (a existat, de asemenea, o înfrângere de la Marcel în Liga Campionilor) nu a fost auzit. Tottenham, dimpotrivă, se simte foarte bine. Am ocupat primul loc în grupul Ligii Campionilor, păstrez în grupul de conducere al Campionatului Angliei și mă uit la jocul echipei mai mult decât plăcut

Așa că astăzi, Spurs ar putea fi admirat.

De la bun început, gazdele au inclus a cincea viteză și, în orice mod posibil, au căutat să se apropie de poarta Cechului. Bail și Lennon tăiau flancurile, Modrić proiectat în centru, în fața lui Dafo și Pavlyuchenko, așteptând anticipând o șansă, o eroare, o ocazie de a lovi. Chelsea în primele minute marcate de două lovituri îndepărtate și inexacte de Essen și o lovitură foarte inactivă de la Ivanovich Ivanovich de la pedeapsa. Nu a fost suficientă intenție în completarea atacurilor. Anelka și Kalu au încercat foarte greu să vină cu ceva, dar toate acțiunile lor au fost citite fără îndoială de către apărători. Atacul albastru era la fel de dulce ca o supă cu sare scăzută.

Și în defensivă, așa cum sa dovedit, oaspeții nu sunt fără păcat. Aproape fiecare atac al lui Tottenham sa încheiat cu o lovitură. Să fie inexactă, dintr-o poziție incomodă, nepregătită, dar o lovitură. Bale, în momentele rare în care nu a putut să bată pe apărătorii, a transferat mingea lui Lennon sau Hatton. Urmează un baldachin sau un transfer spre centrul din Modrica. Totul părea mult mai distractiv decât încercările lui Chelsea. Este de mirare că Pavlyuchenko a marcat un gol. Hai să ieșim din joc la Dafoe, când a luat mingea, dar Roman a reușit să scape într-o mișcare de la trei apărători, inclusiv Terry și pumn. 1: 0.

Lipsită, Chelsea a încercat să se înfurie. Terry a reamintit cine este cel mai mare apărător al tuturor timpurilor și națiunilor, a ales perfect mingea de la Dafoe și a fugit ca un căpitan cu un strigăt de "Hurray!" Pentru a ataca. Era frumos, dar nu era nici un whist.

Și aici vine timpul, vorbim despre rolul personalității în istorie.

La a doua oară în componența lui Chelsea a venit Drogba.

Chiar și înfățișarea Ivorianului a adus nervozitate în rândurile gazdelor. Și acum impecabilul Palacios bate sub bara transversală a propriei sale porți. Hatton e greșit. Drogba trage. Chelsea nu a fost suficient de jucător care poate crea un gol din nimic. Și golful marcat de Drogba a fost doar din nimic.

Paz Cech prin tot terenul, Drogba strânge Dawson și cu forța elefantului dintr-o poziție incomodă bate Gomez. Gomez cade, mingea nu poate ține, iar cochiliul sare în poarta. 1: 1.

Lampard iese. Compoziția lui Chelsea este aproape optimă. Și mai este timp pentru a obține o victorie foarte necesară oaspetelui. În minutul 86, Cech și Drogba încearcă să repete focalizarea cu o pasă lungă, dar arbitrul fixează infracțiunea de la fața locului. Dar șansa apare totuși. Drogba câștigă o pedeapsă. Nu, Gomez la bătut pe Ramirez, dar ce trecere a victimei la făcut eroul nostru! Nu ar exista această trecere, nu ar fi nici o pedeapsă. 92 minute și toate la picioarele lui Drogba. Didier a lovit fără succes. Dar atunci el este un erou, deci depinde de el rezultatul. Și este pozitivă sau negativă, a doua întrebare.

Meciul se termină cu 1: 1. Chelsea din nou nu a putut câștiga. Și înainte de meciul cu Manchester United și Arsenal.