Drogba a fost eliminată

episod Spooky a avut loc sâmbătă la „Chelsea“ joc - „Norwich“: înainte „aristocrați“ Didier Drogba, în lupta de aer a fost un pumn la cap de portar, „Norwich“, de John Ruddy și-a pierdut cunoștința.

DIDIER LOST CONSECUȚIE

Incidentul sa produs în a doua jumătate, imediat după ce scorul a fost 1: 1. Drogba (înălțime 189 cm, greutate 84 kg), și portarul Ruddy (înălțime 193 cm, greutate 97 kg), fără să sară frică în caseta "Norwich", înainte de a vedea doar mingea. Portarul a fost la prima minge, dar pumnul zboară mai departe și intră direct în capul lui Drogba. Dintr-o lovitură puternică, Didier, așa cum se va vedea mai târziu în repetiție, își pierde imediat conștiința și deja fără sentimente cade pe fața gazonului.

În primele momente a devenit clar că cu Didier ceva serios - nu se mișca. Imediat a venit o echipă de medici condus de Eva Carneiro (prezența pe banca "Chelsea" femeile au observat mult timp mass-media britanică).

De obicei, jucătorii sunt asistați în afara terenului, dar de data aceasta jocul este suspendat timp de aproape 10 minute - Drogba are nevoie de ajutor urgent. Abia după un timp, ivorianul își mișcă mâna - evident, a venit la el însuși. Câmpul înainte pleacă pe o tavă cu o mască de oxigen pe față. El este dus la spital. În momentul principal al meciului, arbitrul a fost nevoit să adauge 11 minute.

După joc toți au calmat pe André Villas-Boas la o conferință de presă:

- Didier este puțin mai bun, există semne că totul va fi bine. Sunt foarte recunoscător jucătorilor și personalului nostru medical că au reacționat repede la o situație potențial foarte periculoasă. Drogba a adus rapid la viață. Se pare că a fost inconștient de doar câteva minute.

Drogba are un echilibru ușor al creierului

Mass-media britanică recunoaște că portarul Ruddy nu este de vină. E doar un accident. Deși unul dintre asistenții de la Villas-Boasch - antrenorul de pregătire fizică, Jose Mario Rosa, a cerut inițial judecătorului să arate portarului un cartonaș roșu pentru un joc dur. Ruddy a fost eliminat în cele din urmă, dar mai târziu - când la împușcat pe Malouda în propria sa penalizare.

- Episodul părea teribil de pe bancă, dar, din păcate, acest lucru se întâmplă în fotbal. Aș vrea să mulțumesc tuturor celor care i-au ajutat lui Didier ", a spus Villash-Boasch.

Deja în seara de seară, Drogba a fost eliberat din spital cu un diagnostic inițial de "comoție ușoară". Se pare că Ivorianul a coborât ușor. "Chelsea" a anunțat că va monitoriza starea de Drogba pentru câteva zile, după care devine clar când atacantul se poate întoarce pe teren.

După ce Drogba a prejudiciului "Chelsea" a debutat nou-veniții celebre - Juan Mata, cumparat de la "Valencia" pentru 26 de milioane de lire, și Romelu Lukaku. Premiera a avut mai mult succes pe primul loc - deja în minutul 10, a preluat mingea în suprafața de pedeapsă după o greșeală a apărătorilor și a trecut pe lângă portar.

Rămâne să așteptăm recuperarea lui Drogba, care tocmai și-a restabilit locul la bază, pierdut odată cu sosirea lui Fernando Torres.

Chelsea - Norwich - 3: 1 (1: 0).

Goluri: Bosingwa, 6 - 1: 0, Holt, 63 - 1: 1, Lampard, 82 - cu o penalizare - 2: 1, Mata, 90 + 10 - 3: 1.

Chelsea Elyria, Bosingwa, I., Terry, Cole, Ramirez, Obi Mikel, Lampard, Torres (Lukaku, 83), Drogba (Anelka 71) Malouda (Mata, 68).

Îndepărtarea: Ruddy (Norwich), 80.

Londra. Stadionul Stamford Bridge. Participare: 41,765.