Cresterea supra-cumparata mai mica

În Nijni Novgorod, a avut loc al treilea meci de 1/4 final al Conferinței de Vest între „Torpedo“ și „Dynamo“ Moscova: gazde a castigat 4: 3 în prelungiri, Norman a marcat de două ori, Biryukov a rămas pe banca de rezerve și a revenit Tereshchenko marcat.

Meciurile de la Moscova dintre Dynamo și Torpedo s-au dovedit a fi la fel de persistente: de cele două ori rezultatul a fost decis în timp suplimentar, și de două ori Dynamo sa dovedit a fi mai puternic. Oponenții au încercat să acorde o atenție specială apărării, din cauza faptului că seria sa transformat în cel mai puțin eficient în Occident. Scorul de 0-2 a însemnat pentru "Torpedo" imposibilitatea de a face greșeli: o singură dată în istoria KHL, una dintre echipe a reușit să recupereze, având trei meciuri în urmă.

Portarul lui Roger Skudry și Mironov se întorc

În sezonul trecut, "Torpedo" nu se afla într-o situație în care trebuie să recuperezi de la scorul de 0-2 din serie. Pēteris Skudra a mers la măsuri drastice: a ratat ultimul meci din golul decisiv din zona de mijloc Mikhail Biryukov a rămas pe banca de rezerve, în timp ce în locul său obiectiv a fost luată de unul dintre eroii playoff-ului de anul trecut - Ilia Proskuryakov.

Al treilea timp suplimentar a fost în spatele "Torpedo"

Torpedo (Nizhny Novgorod) - Dinamo (Moscova) 4 - 3 OT (0: 0 2: 2 1: 1 1: 0)

Impins de "Muntele" plin, "Torpedo" din primele secunde a mers înainte. Acuzația de echipe a dus imediat la eliminarea: pentru primele 4 minute ale echipei pentru două lovituri de 8 minute penalizare. După astfel de măsuri disciplinare, părea că pasiunile au scăzut puțin și echipele s-au concentrat asupra jocului în sine. Și a continuat cu un ușor avantaj al "Torpedo".

Grade din nou a început să fie schimbat la scară pe ecuator, o perioadă în care doar doi jucători „Dinamo“ a primit o amendă mică - 2 minute de joc, „cinci-trei“ pentru „Torpedo“ și o mare șansă de a deschide un cont. Mai puțin de 5 secunde, când "Dynamo" a primit o altă penalizare: compania Ilya Nikulin și Andrei Mironov în cutia de penalizare a fost Andrei Kuteikin. Cu toate acestea, el nu a stat acolo mult timp și a fost trimis în vestiar până la sfârșitul jocului. Cu toate acestea Moscoviții de apărare bărbătesc a supraviețuit 2 minut și apoi încă 5 minute că „Dynamo“ „datorează“ Kuteikin eliminator. La sfârșitul perioadei, oaspeții au luat o respirație și s-au grabit la atac, dar sirena pe pauză a găsit pe tabela de două zerouri. Și deja în al 11-lea al secolului al doilea, Kaspars Daugavinsh a terminat cu succes revenirea de la Alexander Eremenko după aruncarea lui Dmitry Semin. Pentru prima dată în această serie, oamenii de la Nijni Novgorod s-au prezentat.

Contul a durat până la mijlocul celei de-a treia perioade, iar orice eroare ar putea deveni decisivă. Iar plicul lui Ilya Nikulin, în general, a devenit un rezultat natural. Oaspeții au fost ușor mai rapizi, puțin mai exacți decât adversarul și au condus timp de 8 minute și 22 de secunde înaintea sirenei - 3: 2. Cu toate acestea, „Torpedo“ - nu echipa care va închide nas în această situație, iar atacul gazdelor a fost recompensată: într-un minut înainte de sirena, cu un mic Norman marcat de două ori și a transformat jocul în prelungiri - al treilea din serie. De data aceasta „Torpedo“ a reușit să devină stăpânul propriului destin: Nijni Novgorod mai activ, dar moscoviții a făcut o greșeală, și Brandon McMillan a căzut unu la unu cu Eremenko și portarul. "Torpedo" face un scor de 1-2 și se garantează cel puțin o întoarcere la Moscova.

"Au urcat de la 0: 2, dar în cele din urmă au făcut o greșeală"

Serghei Oreshkin, antrenor principal al Dynamo:

- Un joc bun la play-off. Cu 0: 2 a urcat, a luptat, a arătat caracterul. În final, am făcut o greșeală. Play-off - jocul înainte de eroare.

Peteris Skudra, antrenor principal al Torpedo:

- Joc de lupte egal. Astăzi am avut noroc să înscriem în timpul orelor suplimentare. Proskuryakov a jucat în mod normal. Rotația a avut loc în toate liniile jocului. Potapov? Nu se simțea bine.

Yushkevich: "Am fost încrezător în victoria" Dinamo ", dar" Torpedo "a fost acordat pentru muncă"

Campionul olimpic Dmitri Yushkevich a comparat jocul "Dynamo" cu mașina și a menționat că "Torpedo" a fost recompensat cu o victorie pentru cantitatea de muncă făcută.

- În ansamblu, ceea ce sa întâmplat a fost ceea ce am spus. "Torpedo" a adăugat acasă după două meciuri, a jucat primul număr. "Torpedo" a început mai energic și mai agresiv, apoi jocul sa oprit. Multe ștergeri au fost în prima perioadă, emoții, emoții în "Torpedo" și "Dynamo", de asemenea, undeva surprinse emoții. "Torpedo" nu a realizat majoritatea și a dat avantajul psihologic al "Dynamo". Există o astfel de expresie: jocul în majoritate nu vă poate câștiga un meci, dar vă poate pierde jocul. Din fericire pentru Torpedo, astăzi nu sa întâmplat. Când aveți astfel de situații, jucați "5 pe 3", jucați mult, apoi 5 minute "5 pe 4" și nu scorul - avantajul psihologic revine adversarului. Acest lucru nu a funcționat.

Desenul jocului nu sa schimbat prea mult, Dynamo îmi amintește de o mașină-mașină, jocul lor chiar pierde 0: 2. A apărut un eșec la începutul celei de-a doua perioade, dar, în ciuda faptului că se joacă, nu schimbă nimic, își îndoiesc linia. Și faptul că Gorovikov în pauză a spus - a spus corect, eu joc două echipe, care fac greșeli reciproc. "Torpedo" a realizat momentele și a condus pe termen lung, dar "Dynamo" a egalat. Am fost încrezător cu scorul de 3-2 pe care Dynamo îl va câștiga și un astfel de gol la final este recompensa lui Torpedo pentru munca pe care au făcut-o. Ca și cum seria sa terminat, deja este posibil să spunem că "Torpedo" este echipa cea mai activă, foarte agresivă. Poate că undeva nu există suficientă pricepere, dar merită respect pentru munca lor.

Undeva au prins curaj atunci când au egalat - 3: 3. Deși, în ansamblu, Torpedo nu avea niciun moment, chiar și atunci când Dynamo era în frunte, au existat probleme în linii, a existat o diferență între apărători și atacatori. Acest lucru nu permite ca Torpedo să facă presiuni în modul în care sunt obișnuiți. Chiar dacă atunci când au dat pucul în zonă, doar trei jucători au făcut presiune, iar apărătorii nu au avut timp să închidă linia, nu au existat momente. Nu existau condiții prealabile, am fost sigur că Dynamo va aduce meciul la victorie. Poate că jucătorii Dinamo au fost, de asemenea, încrezători. Și un astfel de scop - cum ar fi, toți jucătorii sunt în loc, dar ei nu funcționează, ei arata, în loc de a alerga și de finisare. Orice pescaj pe poarta - și "Torpedo" era un jucător care termină, iar Dynamo în acel moment erau doar spectatori.

Cred că seria tocmai a început. Dacă "Torpedo" a pierdut - ar fi o chestiune de timp înainte ca toate să se termine. Cred că această victorie ar trebui să inspire Torpedo. Poate că, din cauza acestei victorii, va exista curaj și creativitate în atac - ceva care nu era suficient. Și Dinamo, cred, nu va schimba nimic, ei joacă bine. Repet: ele sunt ca o mașină, își joacă jocul, indiferent dacă pierd unul sau două pucuri, joacă în majoritate sau minoritate - nimic nu se schimbă.