Akinfeev a fost scos din câmp datorită unui incendiu abandonat (adăugat)

În portarul echipei ruse Igor Akinfeev în meciul cu echipa națională a Muntenegrului a lovit mingia de foc, aruncată de la standuri. Akinfeev a fost scos din câmp de un cărucior special. Judecătorul a luat ambele echipe pe teren. Potrivit atașatului de presă al echipei lui Ilya Kazakov, medicii au efectuat o examinare fizică a lui Akinfeev.

La momentul scrierii, nu se știe cât de gravă este accidentarea portarului și dacă meciul va continua. Puteți urmări evoluția evenimentelor în difuzarea noastră online.

La meciul Muntenegru - Rusia a lovit capul în capul portarului

Incidentul a avut loc deja în primul minut al meciului, care are loc în capitala Muntenegrului Podgorica. Akinfeev a fost dus de pe teren pe o targă. Judecătorul a condus echipele de fotbal în camera podtribunnoe.

După cum sa raportat, de pe stadion portarul a fost trimis la Centrul Clinic din Muntenegru. Examinarea este în curs de desfășurare.

Meciul dintre Muntenegru și Rusia a fost întrerupt din cauza incidentului pentru mai mult de 30 de minute. Până în momentul de față a ajuns la final, scorul este 0: 0.

Akinfeev a suferit o arsură la gât și o comoție
Portarul echipei naționale de fotbal a Rusiei Igor Akinfeev își arde gâtul și comoția, gravitatea nu este încă cunoscută.

După incident, arbitrul de meci a condus echipa de pe teren. Pauza a durat mai mult de 30 de minute.

După reluarea jocului la porțile echipei naționale ruse, Akinfeeva a fost înlocuit de Yury Lodygin.

După prima repriză, scorul din meci este legat - 0: 0.