7 Motive pentru a iesi din dulap care au nevoie de campanii de campare

7 motive pentru a iesi din dulap: cine are nevoie de dvs. Cuming-organizatori Ziua internațională Cuming-out Diana Berg explică de ce, în cele din urmă, este necesar să se iasă din dulap plin de praf strans. Ședința într-un dulap poate părea confortabilă și familiară. Blocați în semi-întunericul din lumea exterioară, ne prefacem că totul este bine. Cu toate acestea, mai devreme sau mai târziu, într-un caz devine aglomerat și trebuie să se gândească la Cuming-out.







Nevoia de a ascunde o parte importantă din viața voastră din mediul înconjurător epuizează și devastă, petrece o grămadă de resurse interne și introduce un dezechilibru serios.

Nu trebuie să se ascundă sexualitatea lor, mai ales atunci când mint și prefăcătorie aduce lipsă de armonie în adevărul tău zhizn.Otkryv despre tine, pentru a putea beneficia în același timp, foarte mult.

Dacă vă simțiți inconfortabil cu faptul că ascunde sexualitatea lor sau identitatea de gen în strânsă dulap, dar încă se îndoiesc dacă să facă iese, vă vom arăta, pentru care ar trebui să fie făcut.

Amintește-ți cât timp ai mers cu un dinte bolnav și ai suferit, dar ai amânat o vizită la un doctor? Și apoi ei s-au gândit: "Doamne, de ce n-am mai făcut-o înainte?". Așa că vă veți gândi după cum-out.







Dacă doriți să ieșiți din această paradigmă - vă înțeleg bine. A trăi în minciuni, manipulare și intrigi este greu de greu și merită să-ți pierzi viața pe ea?

Esti singur, ai grija de sanatatea ta psihologica si emotionala, scapi de constructiile artificiale care te fac nefericiti.

Nu era încă așa ceva care să facă cumming-out afară: "Eu sunt eu, salteaua și loh, mi-am pierdut drumul din dulap". Acest act vă va da putere și o sută de puncte în karma - aceasta este demnă doar de mândrie și respect. Iubeste-te, iesi din dulap.

2. Pentru un partener și / sau un partener

Întrebarea dvs. este necesară de partenerul / partenerul dvs., indiferent dacă stau în dulap sau nu. Acțiunea dvs. vă va arăta valoarea și semnificația pentru dvs. și vă va apropia.

Dacă ambii locuiți în dulap - veți pune un exemplu excelent de ieșire. Dacă el / ea a ieșit din dulap de mult timp, înseamnă că te-au așteptat acolo de mult timp, pe larg. În loc să vă îndemnăm doar pentru că sunt suficient de tact și să înțelegeți cât de importantă este această decizie pentru dvs.

Aici mă voi concentra pe termenul "recunoaștere". Există o opinie că acest cuvânt transmite greșit esența camping-ului, deoarece presupune vina și dovada vinovăției.

Luați în considerare acest pas ca pe o poveste sinceră despre dvs. - nu sunteți vinovat de nimic și nu datorați nimic nimănui.







Trimiteți-le prietenilor: