6 ore de andocare la aeroportul din Fiumicino

Referințele utilizatorilor

Informații utilizator

Mesaje 1 pagina 10 din 21

Bună ziua,
Vă cer sfatul cum să petreceți 6 ore de andocare la aeroportul Fiumicino? La Roma, ca să merg departe, ce sfătuiți?






marina

La Roma, ca să merg departe, ce sfătuiți?

așteptați următorul zbor

Întrebarea este încă în interiorul celui de-al doilea zbor Schengen sau în afara acestuia. Cozile pentru controlul pașapoartelor sunt drăguțe. Dacă nu trebuie să primiți bagaje la sosire și să părăsiți spațiul Schengen la plecare teoretic pe Leonardo Express, puteți intra în oraș. În apropierea stației faceți o plimbare, luați cina. O altă opțiune - lângă Ostia Antica, nu știu cum există transportul.

La Roma, ca să merg departe, ce sfătuiți?

Și ceva este prea departe. 40min. cu transportul public. Ei bine, o oră. Ei bine, înapoi într-o oră. Total - 3 ore pentru a jefui orașul. Cu puțin înainte ca Vaticanul să poată rula.






Luând în considerare remarcile lui Glebych.

la Vatican se poate ajunge

E mai bine să te urci în metrou.
Și în jurul stației puteți vedea Sf. Maria Maggiore, pl. Republika cu câmpiile lui Dioclețian și Catedrala Sf. Maria degli Angeli și puțin mai departe de Sf. Maria della Vittoria, cu una dintre faimoasele lucrări ale lui Bernini. Instituțiile de hrană pentru orice geantă sunt, de asemenea, suficiente, și cumpărăturile în Termini în sine.

Și ceva este prea departe. 40min. cu transportul public. Ei bine, o oră. Ei bine, înapoi într-o oră ..

N-aș risca. O dată numai datorită faptului că îmi place să fac totul în prealabil - nu am întârziat pentru avion: acest Leonardo Express sa ridicat în câmp deschis, fără a ajunge la aeroport și a stat 50 minute! Toți cei care se îndreptau în spate erau pe urechile lor - unul pe care-l păstrez calm. Mai aveam timp.
Astfel, TC vă sfătuiește să inspectați aeroportul, să consumați înghețată delicioasă acolo, să beți cafea etc.

chiar acest Leonardo Express se ridică în câmp deschis, fără a ajunge la aeroport și a stat 50 (!) minute.

Ei bine, totul este în mâinile Atotputernicului. O altă oră poate fi pusă. Totuși, pentru câteva ore în jurul stației există ceva de făcut.
Sau Villa Ostia lângă aeroport.

6 ore de andocare la aeroportul din Fiumicino

Adevărul este cum să ajungi în plus față de un taxi - nu-mi pot imagina.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: