5 Sfaturi utile pentru îngrijirea blănii de Anul Nou

Întotdeauna m-am întrebat cât de scump este să cumpăr molid artificial. De obicei, prețul este la fel de ridicat ca pentru unul real, dar dimensiunile sunt foarte diferite. De asemenea, puternic, deoarece nu susțin tăierea copacilor buni, cred că fără un pom de Crăciun decorat, Anul Nou este mai puțin simțit. Din fericire, în zilele noastre sunt produse multe brazi artificiale, dar dacă preferați să tăiați un copac viu, aceste 5 sfaturi vă vor ajuta să aveți grijă de ea într-un mod demn.







1. Apoi, instalați pomul de Crăciun

Cel mai bine este să instalați pomul de Crăciun de îndată ce l-ați adus acasă. Necesită podstelite ceva sub copac, atunci a fost mai ușor de curățat, mai ales dacă aveți un covor. Am găsit ace în covor la câteva luni după recoltarea copacului, în ciuda faptului că am aspirat covorul ca nebun!

2. Neat cu animalele

Pisicile si cainii pot face haosul unui pom de Craciun nefericit. Pisicile le place să concureze, care se urcă mai întâi la vârf, iar pisicile mai mari preferă să sară pe ghirlande. Aceste jocuri pot duce la ceva trist. Am avut probleme când câinele meu a băut apă din recipientul de sub molid, așa că a trebuit să-l acopere cu o cârpă.







3. Asigurați-vă că luminile nu se încălzesc

Îmi place să mă trezesc dimineața și să văd strălucirea copacului de Anul Nou în camera de zi. Din fericire, cele mai moderne ghirlande nu se incalzesc in timpul muncii, astfel incat exista mai putine sanse ca lanternele mici sa va aprinda pomul de Craciun si sa o transforme intr-o torta spumante. Cu toate acestea, mă tem că mănâncă focuri, așa că acționez numai când mă trezesc dimineața.

4. Tăiați trunchiul, înainte de a instala molidul

Dacă tăiați o mică parte a cilindrului, acesta poate ajuta la poziționarea mai bună a copacului în suport. Prin îndepărtarea stratului uscat de lemn, veți permite de asemenea bradului să absoarbă umezeala din palet și va arăta mai proaspăt.

5. Nu uitati sa udati molidul

Nu există o cale mai rapidă de a ruina rapid un pom de Crăciun decât să nu-l ud. Se dovedește că copacul veșnic va servi atât cât aveți nevoie, dacă îl cumpărați cu o zi înainte de Anul Nou. Dacă tot doriți ca molidul să dureze până la Anul Nou, udați-l.

Nu am petrecut întotdeauna atât de mult timp în natură ca și acum. Sunt încântat de decorarea brazilor de pe stradă. Posibilitatea de a decora un pom trăgător viu și de a nu-l tăia este o opțiune pe care am ales-o acum. Nu am întotdeauna suficient timp să urmăresc pomul în casă, astfel încât să nu devină un obiect de pericol. Îți place să faci un adevărat pom de Crăciun în casă? Ce crezi că merită efortul depus pentru decorarea bradului?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: