5 Fapte interesante despre dr

5 Fapte interesante despre dr

Anul trecut a lansat o nouă versiune de la Dr. Dre "Compton".

Când au existat știri despre lansarea unui nou album de la Dr. Dre. mulți oameni au luat-o cu scepticism. Din cauza faptului ca de cativa ani a auzit un nou album Dr. Dre "Detox". data eliberării a fost amânată în repetate rânduri și amânată. Este posibil ca el niciodată să nu o facă. Cu toate acestea, "Compton". spre deosebire de miticul "Detox", care a fost multumit de multe persoane. La urma urmei, dr. Dre nu a lansat lansări noi timp de 16 ani.







Vă aducem la cunoștință 5 informații interesante despre Dr. Dre, despre care am învățat parțial din cauza eliberării lui "Compton"

5 Fapte interesante despre dr

01. Dr. Dre nu-și ascunde disprețul față de Suge Knight

5 Fapte interesante despre dr

În piesa "It All On Me", Dre spune că în primii ani ai carierei sale, un nor întunecat, sub forma unui șef Death Row Suge Knight, a atârnat peste el:

Și apoi a venit noaptea când a intrat acel nigga Cavaler / nu am venit.

02. Cea mai mare parte a vieții lui Dre se dedică filantropiei

5 Fapte interesante despre dr

Datorită ingeniozității în luarea deciziilor de afaceri, în special în ceea ce privește vânzarea Apple Music Beats, Dr. Dreful a reușit să contribuie la dezvoltarea Californiei de Sud.

De asemenea, Dre a anunțat în mod neașteptat că intenționează să-și petreacă toate profiturile sale din vânzarea "Compton" la deschiderea centrului de divertisment și arte din Compton.

În timpul unei conversații cu Zane Lowe pe Radio Beats 1 Dre a spus următoarele:

Simt că am făcut totul bine și sper că toată lumea va aprecia munca mea și ceea ce am pus în acest album

"Ne-am adresat primarului Aja Brown cumva de multe ori", a spus Dre. "Am vrut cu adevărat să fac ceva special pentru Compton, nu am putut să-mi dau seama ce să fac. Avea o idee și era deja în proces de lucru, apoi mi-am dat seama că este exact ceea ce trebuie să facem! "







03. Nu este niciodată prea târziu să începeți să lucrați cu o altă legendă

5 Fapte interesante despre dr

De-a lungul carierei sale, Dre a lucrat cu un număr mare de artiști legendari. Cu toate acestea, piesa "Animals" a fost prima experiență de cooperare între Dre și DJ Premier. deși ambii s-au cunoscut reciproc din 1989.

"Mi-a spus:" Vreau să încep să înregistrez muzică nouă și vreau să participi la ea ", a declarat DJ Premier în timpul unui interviu cu Billboard. "Nu știu încă ce să fac cu niște piese, așa că le voi trimite doar dacă ai timp." Dre mi-a spus. La care am răspuns: "Da, mă voi gândi la ceva" și i-am trimis 3 sau 4 biți. Unul îi plăcea imediat și el a spus că va lucra cu el. Înțeleg că nu avea suficient timp pentru asta, dar a decis să o facă.

DJ Premier și producătorul din Petersburg BMB Spacekid au produs o melodie care a fost inițial destinată lui MF Doom, Dre ascultat și ia plăcut.

"L-am întrebat:" Ce vrei să faci? ", A spus DJ Premier. "El a răspuns:" Vreau să pun pe aceste cuplete. " Adăugați cupletele lui Dre. Da, naiba, a fost! Cântecul a fost deja gata și i-am spus despre cum am lucrat împreună cu BMB Spacekid. Dre a spus: "Voi veni și voi citi cupletul, vă voi lăsa să ascultați, ca să vedeți că totul este grozav și să-i adăugați. Ajungeți la Los Angeles și vom adăuga ceva. ""

"Am zburat pentru a adăuga ceva în ceea ce privește producția și pentru alți muzicieni Dre," a spus DJ Premier. "Am adăugat vocal, chiar și Talib Kweli a participat, adăugând cuplete. Nu am vrut să o folosim ca versiune de album, dar i-am spus lui Dre. că putem face un remix și poate să îl adăugăm la Compton sau să-l dăm altcuiva. Este vorba despre brutalitatea polițiștilor și despre modul în care aceștia omorâ cu neglijență omul negru din alei. O puteți auzi singur pe coloana sonoră.

04. Au fost confirmate zvonurile despre un nou protejat. Dre

5 Fapte interesante despre dr

În același interviu cu Zane Lowe. Dre a spus următoarele:

În prezent lucrez cu noii artiști - Regele Mez și Justus, acești doi băieți și-au îmbunătățit abilitățile în procesul de a lucra la proiect. De fapt, cele mai multe dintre texte au fost scrise de noi trei. Am putea să intrăm în studio, să ascultăm piesa și să facem totul răcoros

05. Dre poate face dintr-un superstar de artist necunoscut anterior

5 Fapte interesante despre dr

Dre avea întotdeauna un talent pentru talent și, în ciuda faptului că Dre a lansat doar 3 albume solo, a contribuit la promovarea altor artiști care au devenit superstari. Deci Dre a introdus Snoop în lume. care a participat ca invitat la albumul de debut. Dre «Cronic». si un an mai tarziu Snopp Dogg inregistreaza primul sau album solo "Doggystyle". Albumul lui Snoop a devenit unul dintre cele mai bine vândute albume din hip-hop și ia adus faima nemaipomenită, albumul de debut al lui Snoop la ajutat să-și construiască o carieră excelentă.

La lansarea "Compton" există o serie de noi nume, printre care: Jon Connor, Anderson, Paak, Regele Mez și Justus. Și cum să știi, poate unul dintre ei va repeta în curând calea lui Snoop sau Eminem.

Comunicarea "Compton" este disponibilă în Itunes

5 Fapte interesante despre dr







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: