4 Lucruri pe care trebuie să le știi despre libertatea bărbaților

4 Lucruri pe care trebuie să le știi despre libertatea bărbaților

Foarte des am fost întrebat „de ce nu se însoare cu mine, pentru că am trăit împreună timp de 4 ani?“, „De ce soțul răspuns inadecvat la comentariile mele?“, „De ce el a fost mereu nefericit?“, Etc., etc.







Prin urmare, am decis să răspund la aceste întrebări cu un alt articol pe tema libertății de sex masculin! Dar vă rugăm să nu confundați acest cuvânt cu dreptul "stânga"!

Libertatea este de fapt un detaliu important în viața fiecărei persoane, dar pentru bărbați este ceva cu adevărat prețios și fragil pe care chiar vrei să-l ai, să-l prețuiești, să-l prețuiești și să-l prețuiești!

Și tocmai pentru că acest lucru este atât de important și necesar, oamenii se tem atât de mult să pună întrebarea mult așteptată a iubitei lor, fără a obține doza necesară, bărbații devin iritabili, nefericiți și dăunători.

Dar ce este această libertate exprimată, mai ales pentru un bărbat care a trăit cu voi de mai mulți ani sub același acoperiș și care obține o lopată pe fruntea celui mai mic pic de țap ispășitor, este o întrebare! Prin urmare, comunicând cu prietenii mei de sex opus, am scos 4 componente, fără de care un om se simte el însuși un prizonier într-o temniță, legată de mână și de picior!







1. Dreptul de a lua decizii pe cont propriu! De exemplu: frigiderul tău a rupt și ai nevoie de unul nou, ai exprimat această dorință, indicând că ai visat mult timp de un producător de gheață! Cel mai probabil va fi necesar să vă reamintiți de aproximativ 10 ori că frigiderul este încă rupt și aveți nevoie de unul nou, dar acesta este sfârșitul dvs. Unde să cumpărați exact acest produs, cum să îl livrați, cum să instalați și așa mai departe, un om se poate rezolva singur, fără sugestiile și comentariile dumneavoastră caustice. Nu-l opriți să vă ajute!

2. Dreptul de a nu raporta cu privire la lucrurile minore. Da, vrei ca el să sune de 15 ori pe zi și să-ți spună cât de plictisit, dar la locul de muncă lucrează. E ocupat, nu vrea să sune. De ce să întrebați un om ce nu vrea? De aici nu te va trata mai bine!

3. Dreptul de a face o greșeală. Da, sa hotărât, dar sa înșelat, dar tu ai știut în avans, dar nu l-ai prins, ca pe un mic, lângă capotă. Deci acum el însuși se va ocupa de această situație. El este un adult și poate să tragă concluzii. "Știam asta" / "Și eu am spus" - un dracu de coșmar pentru orice bărbat.

4. Dreptul uneori să te retragi și să taci. El a fost obosit, el poate avea probleme pe care nu dorește să raporteze la tine, și nu pentru că el nu are încredere în tine, dar pentru că el nu vrea să te dezamăgesc, nu vrea să pară slab, astfel încât să ia timp pentru a rezolva aceste puzzle-uri în tăcere . Așa că lăsați-l să se bucure de acest timp. Dați-i acest spațiu, lăsați-l pe om să facă ce dorește, de ce să vă deranjeze întrebările și pretențiile. El va rezolva situația și va reveni la voi înapoi atotputernic și vesel!

Oferindu-i alegerea, făcând ceea ce dorește, îi dai libertate, care este atât de importantă și necesară pentru fiecare om, îi arătați că aveți încredere în el și îl respectați. Aceasta este manifestarea iubirii tale pentru el, ca un om real, și nu ca un băiețel.
Și cu cât îi dai mai repede omului tău această pilulă dulce, cu atât mai repede te va face cea mai fericită femeie din univers!

Omul tău are libertate?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: