3 Cum să spargeți șablonul și să vă amintiți de oameni

3 Cum să spargeți șablonul și să vă amintiți de oameni

Viața constă în mici situații cu care ne confruntăm în fiecare zi. Nu toți oamenii observă în ei posibilitatea de a ieși afară și de a fi amintiți de ceilalți. Dar puteți crea un astfel de dialog, că atunci ei vă vor aminti "Kostya ... deci acesta este tipul care. "Sau" Katya, da, exact, aceasta este aceeași fată care a spus. “. Dacă spargeți șabloanele făcând ceva neobișnuit pentru alți oameni, le puteți face să vă amintesc de la primul minut de întâlnire.







2. Handshake. Un alt obișnuit, cu care ne confruntăm. De ce să nu salut cumva altfel? De exemplu, în loc să vă scuturați, puteți să le distrați într-un mod prietenos.






Exemplu: Când da o mână de ajutor pentru o strângere de mână, doar se uită la ea, ca și cum ați fost nedumerit, iar apoi cu un zâmbet și cuvintele „Cred că ar fi mai bine să îmbrățișeze“ o îmbrățișare umană prietenos.
De asemenea, când toată lumea în jurul tău mișcă mâinile, poți să-i oferi pe cineva să-și lovească pumnii cu pumnii.
Dacă sunteți într-un mediu de afaceri, este posibil, în loc de un simplu strângere de mână pentru a face o strângere de mână într-un mod mare sau pur si simplu spun salut cu ambele mâini, a pus mâna mai mult și din partea stângă când tremura mainile. Dacă totul se face corect, oamenii vă vor acorda atenție din partea bună.

3. Ce faci? De unde vă aflați? Aceste două întrebări sunt, de asemenea, comune într-o mică conversație. Oferiți intervievatului un răspuns bun, cu mai multe informații, astfel încât acesta să aibă posibilitatea de a vă întreba mai mult.
De exemplu, dacă cineva întreabă "Pentru cine lucrați?", Puteți răspunde "Ei bine, eu sunt un contabil". În acest caz, va exista o pauză ciudată în conversație, interlocutorul dvs. va gândi la o nouă întrebare pentru continuarea conversației. Sau îi puteți da un astfel de răspuns: "În primul rând, când am terminat studiile, am decis să lucrez. dar apoi mi-am dat seama că nu este locul în care vreau să lucrez și să mă instalez. dar acum mă gândesc să fac ... și să mă ocup. "Acest răspuns va deschide ocazia interlocutorului tău să îți pună întrebări noi și noi, pentru că a învățat mai multe despre viața ta.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: