20 Recenzii de maserati de la proprietarii de argumente pro și contra de maserati

Sunetul motorului atmosferic! Dinamica accelerației la viteze reduse!

Suspensie slabă, întreținere ridicată și stabilitate pe șosea.

20 Recenzii de maserati de la proprietarii de argumente pro și contra de maserati

Dacă mijloacele permit să realimenteze și să servească mașina, atunci pentru acești bani nu există nici o alternativă!







Supercar este o clasă reprezentativă pentru fiecare zi. Sunetul motorului și al evacuării nu pot fi comparate cu o mașină!

prețurile pentru piese de schimb originale. Lipsa de servicii adecvate oriunde incerci sa cresti.

20 Recenzii de maserati de la proprietarii de argumente pro și contra de maserati

Buna ziua prieteni, am decis să-ți scriu despre fata mea, sau mai degrabă fată, eu locuiesc în capitala de sud (Rostov-pe-Don) .. a început cu golf4 (opțiunea chic pentru prima masina, am sfătui pe toți) să Mather dus la E92 M3, dar a început să se observe cum animalele mele de companie (bmv) pe măsură ce începe să se scurgă. el a vrut într-adevăr 212 e63, dar apoi au apărut 212 de resturi oficiale și nu mai avea nici un rost să-și cumpere mersa. M-am gândit la Kvattroport (avem multe dintre ele), dar e totul urechi, Dorestyle. a decis să ia în continuare standardele kupe.nashel pentru 2.2 mln.voadelets versiune a mers la dalnyak pozhtomu acoperite în zgârieturi a fost staniu, se presupune că bargained sub pokrasku.na de fapt, am cumpărat 3M și care a fost suficient. ziua a alergat să-l ducă cu o cârpă și foc. Ei bine, ce pot să spun? Nu e nimic obiectiv, pentru că sunt îndrăgostită de nebunia ei. ce crezi în 26y.o. .no pur și simplu pe dinamica Emka mea am fost shustrey..da și cred că E63 va fi, de asemenea, rapid. Dar are un spirit diferit, o dispoziție diferită pentru curse. Da, este ceva arhaic și nu atât de înalt, dar acest lucru nu este cel mai important lucru. este ca o fată în a 30-a - nu este la fel de inteligent ca 20 de ani, dar în pat pot. Înțelegi. Nu ascult muzica, ascult :) :) Dinamica este tare, dar nu înfricoșătoare. în M a fost opusul :) scaunele sunt ținute șic. Despre Zhori, apetitul este normal. Băiatul nu bea cu siguranță apă ca un elefant, dar este palpabil. Caseta este setată la un confort mai mare decât valil .eto Granturizmo reale (clasa, nu numele) .. ceea ce foarte surprins, pentru că klirensom.na de vară ar trebui să reducă. așa că sa dovedit că am cumpărat mașina în timpul iernii. El a plecat și nu sa amestecat nicăieri. deci aceasta este o mașină pe o bază pe tot parcursul anului, dacă este exactă. surprins de faptul că prețurile nu au fost ridicate indiferent de curs, ceilalți proprietari de tot felul de Bentley și alte substratetili umbroase

Aspect fără vârstă Sunet Merită acești bani

Uneori, caseta nu reușește după mine, este groaznic să transformi gogoși, poți ajunge pe ambreiaj și în caseta Multimedia, așa că tu (deși nu vrei să asculți muzică în ea)

20 Recenzii de maserati de la proprietarii de argumente pro și contra de maserati

Extern și intern, mașina arată uluitoare. Poate cea mai convenabilă mașină pentru mine. Interiorul este, de asemenea, elegant. Pe drum te simți ca un rege!

În preinsatta acestei mașini, Maserati Ghibli III îmi voi aduce confortul și confortul în detaliu. Câștigând rapid viteza, sunetul motorului nu este aproape audibil. Prețul. desigur, nu mic, dar crede-mă, merită. În general. Îi sfătuiesc pe toți!

Benzina este petrecută rapid în oraș, iar iarna, acest bărbat frumos poate cere, desigur, un pic pentru costul combustibilului. Dar, ce fel de mașină fără lipsuri. Dar, în general, din inimă voi pune cele cinci pentru această mașină!

aspectul! dinamica! maniabilitate.

consumul de combustibil; cutie de viteze.

20 Recenzii de maserati de la proprietarii de argumente pro și contra de maserati

Să începem cu faptul că acest model introduce deși într-un lux și mulți au simțit că sedan Quattroporte nu este pentru fiecare zi, dar dacă o compari cu similare în comportament și la prețul și caracteristicile de bază ale unui BMW M5, o astfel de mașină, în fluxul general, de a privi un pic epotazhney și soliditate . aparatul pare un loc de trecere și extrem de scăzută la prima vedere, dar nu și pentru titrului papură masina sport în timp ce corpul de două tone își pot permite să fie dispersat la sută timp de 5,4 secunde. Înainte de germani diferența de greutate finală, dar acest lucru este Italia, iar principalul lucru aici pentru a te proprietarului într-un confort interior cabină și de manipulare. Salon de piele de bej perfect în armonie cu emblema brodată peste tot a tridentului Neptun. Mulțumiri speciale inginerilor pentru butoane, pârghii, panouri retractabile, sunt peste tot. Și lucrul cel mai important în acest model de brand Maserati, faruri, foarte pompoase spate, verticale si arata deosebit pe fundalul întregului corp, iar noaptea lor nu este exact ceea ce nu se confunde. Acest specimen este complet (chiar și farurile) acoperit cu un film de serpentină umedă. Același lucru a acoperit tot geamul. Desigur, în noapte, masina este puțin "întunecată", dar după o lună de conducere vă adaptați. Ca orice om care plătește mașina lui o atenție mai mult un fel, lasa masina fara inteligent, din oțel, roți late R19, nu este nobil. De asemenea, prelucrat pentru culoarea caroseriei. Despre unitatea puternică cu opt cilindri puteți vorbi ore întregi și chiar puteți consacra întregul articol. Puterea de 430 de cai este echipata in motorul de 4.7 atmosfere. Și datorită faptului că plasarea sa este mai aproape de scaunele din față, sunetul și, cu mai multă precizie, spun că zgomotul ucide pe cineva în două blocuri.







Sedanul poate fi transformat cu ușurință de la confortul clasei de afaceri într-un polit puternic de curse. Chiar și de la o ușoară depresiune a pedalei de accelerație, mașina dorește să toarne în toate săgețile și o face cu un sunet armonios de combustibil de mestecat împreună în asfalt. Izolarea fonică este excelentă aici. Ați auzit lucrul motorului, dar nu lumea din jur.

QuattroPorte are un tracțiune spate și o ponderare de 41% la 51%, respectiv. Orice înclinare se simte, iar rotirea corpului de pe puntea spate este imediat transferată pe volan, care în momente devine mai ușoară. Dar frânele vor trebui să se obișnuiască, va trebui să apăsați mai mult. Și, în general, sedanul este o suspensie destul de specifică, rigidă și la turații reduse, mașina se întoarce cu dificultate. În cabină există o mulțime de butoane inutile care sunt în mod constant confuze. Cheia poate fi făcută mai krichashim ceea ce ai în garaj nu este un fel de toate mașini străine germană preevsheysya, ci o adevărată divă, italian provine direct din Modeny.Vse este doar nuanțe absurde și să fiu sincer, la momentul de conducere, conducătorul auto ele sunt oarecum în cauză.

Sedanul meu preferat italian. Maserati 430 ma trecut de la tatăl meu într-o formă destul de uzată. Am fost un fan al mașinilor sport italiene încă din copilărie, dar tatăl meu nu mi-a lăsat mașinile. Cu toate acestea, a sosit timpul, iar Maserati 430 a trecut în mâinile mele. Am petrecut câțiva ani și o sumă considerabilă de bani pentru a restabili tipul original de mașină, dar munca făcută merita rezultatul. Masina și-a dobândit fosta jucăușă și un aspect agresiv. Masina produce aproape 220 de cai putere și poate accelera la sute în 7 secunde. Salonul Maserati beneficiază de confort sporit și de utilizarea de materiale de calitate.

Mașina nu este foarte potrivită pentru drumurile noastre. Debitul nu scade sub 10 litri. Întreținere și reparații problematice și costisitoare.

20 Recenzii de maserati de la proprietarii de argumente pro și contra de maserati

Prestigiosul sedan cu sediul în Italia cu patru uși, Maserati 420, a fost visul meu din copilărie. De-a lungul timpului am avut ocazia să cumpăr o astfel de mașină și am făcut-o acum câțiva ani. Mașina a devenit dragostea mea numărul unu, după soția mea, desigur. Biturbo de două litri lovește cu viteza sa și produce un sunet plăcut de rușine la ralanti. Mașina se simte excelent atât în ​​oraș, cât și pe șosea. Interiorul este moale și confortabil. Mașina poate în continuare să concureze cu autoturismele moderne în viteză pe autostradă, iar câteva din segmentul mașinilor cu prețuri medii vor da dinamică.

Pe drumurile noastre apar toate locurile slabe ale suspensiei mașinii. Sedanul Maserati 420 nu este ieftin în serviciu, iar prețul pieselor de schimb este uneori pur și simplu tulburător. Atunci când cumperi o mașină sport, trebuie să fii pregătit pentru dificultăți.

20 Recenzii de maserati de la proprietarii de argumente pro și contra de maserati

Visul multor iubitori de mașini italiene se aruncă în curtea mea de câțiva ani. Maserati 3200 GT Mi-am cumpărat vânzând vechiul meu Porsche. Sunt complet mulțumit de viteza și caracteristicile dinamice ale mașinii. Coupe-ul sportiv se simte excelent în oraș, dar în întregime caracterul și sufletul său se desfășoară pe o pistă plată. Mașina, în primul rând, este concepută pentru călătorii confortabile pe distanțe lungi, ceea ce este indicat de o cabină confortabilă, o suspensie plăcută și, bineînțeles, literele GT de la sfârșitul numelui mașinii.

Mașina are o mică distanță la sol și se teme de gropi adânci și de congrese înalte. Maseratty are un serviciu destul de scump și inaccesibil în țara noastră. Consumul acestui animal de 3 litri rar scade sub 13 litri la suta.

Ea a fost mult timp am eu și familia mea conduce la Maserati 228. city Marvelous '80 coupe a căzut în mâinile mele, atunci când un om de afaceri familiar a fost vanzarea flotei sale. Nu am rezistat și am decis să cumpăr această mașină originală. Maserati 228 - este în primul rând un motor puternic și un interior confortabil. Motorul de doi litri cuplat la o turbină cu dublă puțini oameni părăsească șansele de succes în cazul concursurilor de viteză, și un lounge șic indică faptul că producătorul a avut grijă de șofer și pasager. Mașina are un aspect destul de simplu, dar sportiv, iar calitatea construcției este la cel mai înalt nivel.

Mașina este destul de costisitoare în întreținere, iar piesele de schimb sunt rare. Consumul unui bidurbo voinic lasă mult de dorit. Resursa motorului este scăzută.

20 Recenzii de maserati de la proprietarii de argumente pro și contra de maserati

Serviciul nu poate fi efectuat pretutindeni, dar prețul pieselor de schimb și al serviciilor este ridicat. Cheltuielile sunt mari. Mașina este greu și predispusă la demolarea axei spate.

20 Recenzii de maserati de la proprietarii de argumente pro și contra de maserati

Aspect. Dinamica. Confortul cabinei.

Nu am găsit-o încă.

20 Recenzii de maserati de la proprietarii de argumente pro și contra de maserati

20 Recenzii de maserati de la proprietarii de argumente pro și contra de maserati

20 Recenzii de maserati de la proprietarii de argumente pro și contra de maserati

Designul și stilul italian dinamic Dynamics Motor

Solicitare la sol Cerințe pentru combustibil Preț pentru piese de schimb

20 Recenzii de maserati de la proprietarii de argumente pro și contra de maserati

Pentru acești bani nu există o opțiune mai bună. Principalul lucru este să-i verificăm starea.

În timpul iernii, nu conduceți Uneori (rareori) va exista ceva în tabloul de bord.

20 Recenzii de maserati de la proprietarii de argumente pro și contra de maserati

Rapidă, bine gestionată

Consumul mare de combustibil Nu există piese de schimb pentru motor

Ați putea fi, de asemenea, interesat de:

Încercați unitățile Maserati

20 Recenzii de maserati de la proprietarii de argumente pro și contra de maserati
Vezi 3 unități de test Maserati →

Oferte auto pe AUTO.RIA

folosit masina pe AUTO.RIA

masini noi pe AUTO.RIA

Apreciați noul design

Vom fi bucuroși să vă cunoaștem dorințele. Acest lucru ne va ajuta să facem pagina mai bună.

mulțumesc pentru feedbackul dvs.!

Comentarii despre modelele Maserati

Alte servicii

Recenzii după tipul de transport

Recenzii de timbre

Ce altceva să vezi:







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: