20 Pronunții înțelepte și ironice ale lui Kim Kerry

Copilăria actorului nu poate fi numită irizantă. Era un băiat foarte timid, iar la vârsta de șaisprezece ani, când familia sa alunecă la fundul societății, Jim a fost forțat să meargă la muncă. După cum a recunoscut puțin mai târziu, a urât întreaga lume - era groaznic ofensator pentru faptul că viața era atât de costisitoare. Înainte ca cariera lui actorică a lui Jim să coboare, el a jucat timp de cincisprezece ani în cluburi de comedie.







Poate că, în ciuda unei astfel de soarte dificile, Jim Carrey a devenit ceea ce a devenit - un comic de geniu cu un nume mondial și unul dintre cei mai plătiți actori din America.

Marketingul ți-a strâns 20 de declarații de Jim Carrey, pline de înțelepciune și ironie.

  1. Disperarea este un impuls pentru a învăța sau a crea ceva nou. Dacă nu aveți perioade de disperare - nu vă dezvoltați.
  2. Scopul meu este să uit de durere. Râziți la durere, reduceți durerea, tachinați durerea. Toate acestea sunt râsete.
  3. Dacă momentan sunteți inactiv, atunci aveți incertitudine înaintea dvs. sau vă pare rău pentru ceva.
  4. Amintiți-vă, dacă sunteți bântuit de sentimentul: "Viața merge într-un fel greșit, nu fac ceea ce trebuie să fac" - atunci toată lumea îți va șterge picioarele despre tine.
  5. Cealaltă parte a gloriei? Nu puteți fura în supermarketuri, chiar dacă doriți cu adevărat.
  6. De-a lungul anilor, vine toleranța față de neajunsurile celorlalți. De exemplu, nu-mi va păsa dacă iubitul meu are trei capete. Cu condiția, desigur, că are un simț al umorului și dacă toate cele trei capete sunt frumoase. Cu toate acestea, să fie așa: unul dintre ele poate fi urât.
  7. Filosofia pe care omul este creatorul universului său este adevărată pentru mine. Și în fiecare zi încerc să o creez bine.
  8. Vreau să iubesc și îmi place. Și nu contează cât durează - de secole sau de un moment.
  9. Dacă n-aș fi aventurat în cariera mea, nu aș fi un actor comic și aș sta acasă uitându-mă la Leonardo DiCaprio îmi întruchipează imaginea.
  10. Aș vrea să fiu un mare actor, al cărui nume va trăi pentru totdeauna. Eram mândru de mine. Dar nu ar trebui să fie așa. Trebuie doar să fii tu. Asta e tot.
  11. Umărul oricărui mare om este o femeie.
  12. Sunt budist și sunt musulman și eu sunt creștin. Cred în toate religiile, pentru că au multe în comun.
  13. Fără motivație, nu există o dezvoltare. Numai disperarea forțează oamenii să se străduiască pentru ceva.
  14. Dacă renunți la visul tău, ce-o să rămână?
  15. Știu că poți fi vesnic fericit, dar știu că perioada eternității este de 10 ani.
  16. Tot ce se întâmplă în viață este materializarea gândurilor cuiva.
  17. Când lucrurile sunt foarte rele, puteți râde.
  18. Fie vei spăla, fie vei fi cel pe care îl ștergi.
  19. Îmi place să merg la culcare târziu, și nu pentru că fac o plimbare lungă, ci pentru că este singura dată când sunt singur cu mine.
  20. Cele mai bune zile ale vieții noastre sunt adesea cele mai dificile în același timp.






Array ([0] => 77 [1] => 84)

Marketing - pozitiv, inspirat și de viață

Faceți clic pe ca →
pentru a obține cele mai bune
postări pe Facebook.







Trimiteți-le prietenilor: