2 Fraze care trebuie eliminate din discursul lor "Inna Sultanova

2 Fraze care trebuie eliminate din discursul lor
Desigur, știți despre puterea gândirii pozitive. Dar, este la fel de important să fiți atenți la acele cuvinte pe care le spuneți pe parcursul zilei. Limba este o manifestare a gândurilor tale.







Dacă vrei să trăiești, descoperind potențialul maxim și pentru a atinge obiectivele lor, este important să se acorde o atenție la ce cuvinte vorbești într-o conversație între ele și cu alte lyudmi.Chtoby te ajuta cu acest lucru, aici sunt două fraze pe care le recomand să excludă de la ei vorbi cât mai mult posibil.


1) Ștergeți expresia "Nu pot."
„Eu nu pot“ - cuvintele pe care le foarte mult ogranichivayut.Est fraza de captură de Henry Ford: „Dacă credeți că puteți face acest lucru, sau credeți că nu se poate, în nici un caz, - dreptate“
Ceea ce spui devine experiența ta. Cuvintele tale sunt gândurile tale în acțiune și ele creează o realitate în jurul tău. Deci, când spui "nu pot", creați o situație în care într-adevăr nu puteți face ceva.

Desfășurați un experiment simplu. Ridică-te, mâinile sunt jos. Sarcina ta este să ridici mâinile. În primul caz, spune-te: "Îmi pot ridica mâinile". Simțiți cum merg ușor mâinile. Și încercați din nou să ridicați mâinile, ci doar să vă spuneți mai întâi; "Nu-mi pot ridica mâinile." Cum a reacționat corpul tău de data asta? În acest caz, pentru a vă ridica mâinile, va trebui să faceți un efort foarte mare sau nu le ridicați deloc.

Amintiți-vă orice situație din viața dvs. atunci când sunteți sigur că nu puteți face ceva. Poate un proiect sau o sarcină complicată. Sau poate aveți ceva pe care l-ați dezamăgit mai târziu, spunându-vă că nu puteți face asta niciodată. Începe să-ți spui și altora o poveste complet diferită. Începe să-ți spui: "Pot să o fac." Veți simți o energie complet diferită și veți merge la primii pași. Putem să facem totul. Suntem limitați doar de mințile noastre. Întotdeauna amintiți-vă!

2) Excludeți cuvântul "Nu știu".
Aceasta este o frază pe care mulți oameni o folosesc pe tot parcursul zilei.
Cu cât este mai des utilizați aceste cuvinte, cu atât mai mult va fi în situațiile în care nu va fi capabil să se deplaseze de la punctul A la punctul B, pentru că pur și simplu nu știu cum să facă acest lucru sau pur și simplu nu pot găsi otvet.Kak Numai tu " prindeți-vă pe frazele "Nu pot" sau "Nu știu", opriți-vă și reformulați ceea ce ați spus.

De exemplu, dacă îți spui, „Eu nu pot merge la sala de sport de azi, pentru că eu sunt ocupat,“ reformulați această afirmație că poate suna ceva de genul: „Aștept cu nerăbdare să modul în care voi mâine cu sârguință angajate în sala de sport.“







Dacă auzi cum se pronunță fraza „nu știu“, reformulați este despre următoarele: „Nu am răspunsuri acum, dar voi întreba pe cineva sau de a petrece de cercetare și de a găsi răspunsul însuși.“
Cuvintele tale au o putere extraordinară! Utilizați limba dvs. pentru a crea ceea ce visezi! Întotdeauna amintiți-vă că sunteți demni de viața cea mai strălucitoare, cea mai interesantă, plină de bucurie și fericită! Din acest motiv, sufletul tău divin a ajuns la acest trup frumos!

Bună, Inna, am o situație. fiu 6 luni. Mama nu are. Eu însumi nu știu ce să fac. capul nu funcționează. ca într-o ceață Eu fac totul în detrimentul gândurilor rele Nu pot scăpa de băncile ieșite la muncă nu plătesc, pe stradă văd chipurile prietenilor decedați cel mai mult nu vor să trăiască. ci a unui fiu. ajutați dacă nu este prea târziu. Locuiesc de 39 de ani ca un robot care a început în acea iarnă. că eu nu ajut sau ajuta. ajuta de fapt, la tine există tehnici. Am crezut că aș putea să o fac singur
ne ajută să supraviețuim. fiul sa născut sănătos, ar trebui să fiu fericit, dar aparent aceste cuvinte și amintire s-au stabilit în mine?

Igor, vă voi scrie un e-mail astăzi.

Inna, timpul bun. Mulțumesc pentru articolele tale. Locuiesc în partea de nord a teritoriului Trans-Baikal. Chiar vreau să trec de aici, deja și locul a fost luat, dar nici nu putem vinde casa aici, dacă este posibil și nu veți fi deranjați, poate să existe ceva ce ne puteți spune?

Bună ziua, Svetlana! Iată câteva sfaturi despre ceea ce trebuie să acordați atenție acum. 1. Orice dorință poate fi îndeplinită, dacă este pentru binele vostru cel mai înalt și dacă sunteți în armonie cu dorința voastră. Începeți cu răspunsul la întrebarea soțului dvs. "De ce vreau acest lucru?" Acest lucru vă va ajuta să înțelegeți dacă acesta este scopul dvs. și să vă armonizați cu dorința. Uitați-vă în interiorul dvs. pentru credințe care vă pot împiedica să vă mișcați. De exemplu, poate fi o teamă că va trebui să căutați un loc de muncă nou sau oricare alții. Poate părinții dvs. rămân acolo și nu doriți să le părăsiți. Acest lucru pe care tu îl puteți determina doar. Aceste convingeri pe care le găsiți, schimbați la contrariul. 3. Concentrați atenția asupra faptului că nu puteți vinde casa pentru cât de mare este că ați vândut-o. Imaginați-vă în culorile pe care le-ați mutat, cât de interesant sunteți într-un loc nou etc. Va fi o energie complet diferită. Acesta va fi drumul către obiectivul dvs. 4. Universul are multe surprize. Și se poate dovedi că drumul spre mișcare nu se află prin vânzarea casei. Prin urmare, la fel, păstrați obiectivul final în capul tău - trăiește bucuros în altă parte. Svetlana, din scrisoarea dvs. nu vă faceți griji, este foarte bine. Anxietatea de la faptul că acest lucru nu merge duce la o direcție complet diferită de dorință. În general, vis, fi bucuros, că în curând va veni o nouă etapă interesantă a vieții, știți încrezător că se va întâmpla. Știți că acest lucru se va întâmpla când va veni momentul potrivit pentru asta. Succes! Vă trimit energia mea și vă imaginați cum mi-ați scris că totul sa dovedit.

Inna, mulțumesc. Când vă țineți cu toată puterea și "lipiți" de pai, știți că există o persoană care crede în voi. acest lucru este important. Mult noroc pentru tine, și că totul "ar fi grozav!"

"Când au început să lucreze, toate aceste reguli dintr-un univers care te iubește arăta foarte îndoielnic .. dar am decis. care nu va fi mai rău. Mai rău nu a fost, a devenit mai bun și mult! La început, doar a ajutat din nou să creadă în ei înșiși și în puterea lor, și că eu sunt doar ceea ce vreau, într-adevăr merită (și aceasta a fost o problemă uriașă). După un timp de formare în univers a trebuit pur și simplu să-l creadă, pentru că toate legile au început să lucreze și viața se simte mai bine și mai bine))) Și eu nu pot găsi cuvintele pentru a exprima pe deplin recunoștința mea pentru ceea ce am arătat calea spre fericită viață). "

"Cred că a fost Legea atracției care ma adus la Inna. Am venit la ea în disperare. Inna ma învățat să-mi îndrept gândurile în mod conștient, iar viața a jucat cu culori noi! Cu ajutorul clasei noastre, am învățat cum să atrag experiențe plăcute în viața mea. Este uimitor și interesant! Inna este o persoană foarte bună, sensibilă și literară! Sunt foarte, foarte, foarte recunoscător pentru ea! "

- Inna, ești o vrăjitoare! După întâlnirile noastre, se întâmplă lucruri uimitoare! Chiar și comunicarea simplă despre cum să înveți să te iubești și să te asculți, atrage deja evenimente magice interesante în viața mea! "







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: