13 Modalitățile corecte de îngrijire a pielii feței în toamnă

Toamna nu este doar o schimbare a temperaturii și umidității, ci și începutul sezonului de încălzire. Toate acestea devin un test real pentru piele.

Cumva după o pauză de vară, unul dintre clienții obișnuiți mi-a venit la proceduri și a spus emoțional: "Pielea mea sa stricat!" "În sensul?" Întreb, interesat de începutul conversației. "La început, a fost arsă și desprinsă de mare în vară, doar un pic a ajuns la simțurile sale - a început toamna. Am fost curățată, înmuiată, în birou, aer condiționat pentru încălzire. Este clar de ce pielea se usuca, dar unde sunt cosurile? "- se plange.







"Bine, să ne ocupăm de ..." Îngrijirea pielii este la fel ca în timpul verii? Nici o schimbare? Și bunăstarea: nu există o exacerbare a bolilor cronice? ".

"Îngrijirea nu sa schimbat ... nu am boli cronice, cu excepția gastritei - dar el are totul!".







"Văd," oftă. - Vom regla îngrijirea la domiciliu. Și asigurați-vă că vă consultați un medic. Cel mai probabil, problema este complexă, nu este doar o alegere greșită de cremă ".

Toamna este însoțită nu numai de o schimbare a temperaturii și a umidității, care devine un adevărat test pentru pielea supraîncărcată de soarele de vară. Ca urmare a inceperii sezonului de incalzire, cand aerul din incinta devine mult mai uscat, pielea (indiferent de tip) dobandeste sensibilitate si incepe sa reactioneze la cele mai mici influente de mediu. Chiar și o mică răsfățare a vântului rece poate provoca iritații și roșeață.

Nu uitați de exacerbarea sezonieră a bolilor cronice, care pot provoca, de asemenea, efecte nedorite asupra pielii. De exemplu: exacerbarea bolilor sistemului cardiovascular poate provoca roșeață și înmuiere; exacerbarea tractului gastro-intestinal - provoacă apariția acneei.

S-au ars și s-au târât pe mare în timpul verii, doar un pic a venit la viață - a început toamna

Prin urmare, îngrijirea adecvată a pielii în toamnă este complexă. Nu este suficient doar să alegeți dreptul de cosmetice pentru îngrijire, este necesar să acordați atenție sănătății dumneavoastră.

Deci, pentru:







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: