11 Dua pentru a-și găsi dragostea

11 Dua pentru a-și găsi dragostea

Dragostea este cel mai frumos și mai valoros dar de la Allah Atotputernic

Toată lumea vrea să găsească o persoană neprihănită cu care să trăiască viața. Iar cei care s-au legat deja prin căsătorie doresc să aibă înțelegere reciprocă și respect în relațiile lor. Dragostea este darul cel mai frumos și mai valoros de la Allah Atotputernic, prin care ne umple inimile și ne apropie de El. Fiecare persoană ajunge la lumină să iubească și să fie iubită ca fiind reală, pentru că fără ea nu puteți cunoaște viața adevărată. Adevărata iubire și relații calde, ca totul în lume, sunt de la Allah. Și dua este pentru credincios un intermediar între el și Creatorul său, în care i se dă posibilitatea de a cere tot ce vrea. Allah spune: "Sunați-mă și vă voi răspunde". Aceste dușuri sunt cererea Celui Prea Înalt pentru a trimite dragoste fericită și înțelegere în relația:







1. Allaahumma allif byaynahuma kyamya allyafta byayna Adam Havva VA, VA kyamya allyafta byayna Yusuf Zuleiha VA, VA kyamya allyafta byayna Aliyyil-murtad Fatymatiz Zahra VA, VA kyamya allyafta byayna Muhammadanil-Mustafa VA Hadidzhatil-Kubra. Allahumma-liang gfir dzhamian, varhamna dzhamian, vanadzhzhina Mina Nari dzhamian. Va sallallahu Khairy halkyhi Muhammadin Ala wa alihi adzhmain.

"O Allah! Adu-i împreună în dragoste și în armonie, așa cum te-ai unit în dragoste și armonie dintre Adam și Hava, Yusuf și Zuleiha, Ali și Fatim, Muhammad și Khadija. O, Allah! Iartă-mă, milă și ne protejează pe toți de foc. Și poate Allah să-l binecuvânteze pe cel mai bun slujitor al lui - Mohamed și familia și descendenții lui.

"Doamne, dă-mi o plăcere, dând naștere copiilor, o soție recunoscătoare (soț); soția (soțul), care va fi recunoscătoare dacă i-aș trata bine (și eu) și mă va ierta dacă mă comport cu rău față de ea; soția (soțul) care mă va ajuta, dacă îmi amintesc de Allah și îmi va aminti de Allah dacă îl uit pe El; soția (soțul) care mă va proteja în absența mea și mă va face fericit (oh) când sunt alături de ea; o soție care mă va asculta dacă îi ordon ceva și că îmi voi accepta scuzele dacă fac ceva împotriva soției ei (soțului) care mă va liniști dacă eu Mă enervez. Oh, Cel mai înalt și Venerabil Domn, trimite-mi o soție (un astfel de soț). Te rog pentru el (el), și nimic nu va veni la mine până când nu-mi dai asta ".

"Allah, fă această căsnicie fericită și binecuvântată. Vă întăriți căsnicia și le dați o iubire de durată. Le-au dat departe de lupte și de bârfe. Consolidarea Dumnezeul meu, această căsătorie, de asemenea, cum ai confirmat ai căsătoria dintre Adam și Eva, între Profetul Muhammad și Khadija, pacea și binecuvântarea fie asupra lui, între Ali și Fatima, să Allah să fie mulțumit de ei. Allahul Meu, dați-i copiii dumnezei, o mare prosperitate și o viață lungă. Doamne, ne-au aruncat asupra lor bunătatea lor în această lume și în lumea dincolo de mormânt și ne-au scăpat de chin. "







4. Dacă cineva simte nevoia pentru sprijinul lui Allah și cu ajutorul Său în sprijinul altei persoane, va oferi Taharat și să citească namaz în două rak'ahs, apoi lauda lui Allah înalț și Salavat, și în cele din urmă rândul său, lui Allah cu aceste cuvinte:

„Allaahumma inni asaluka Tawfique Ahl-l-subțire, all-amala Ahl yakyn-l-wa-munasahata Ahl tavbah-m-wa-Azman ahlis-Sabri va-zhidda Ahl lhashyah-l-wa-Talaba ahli- p-Rugby, va-taabbuda Ahl-l-vara, va-Irfan Ahl-l-ilm, Hata ahafak. Allahumma inni asaluka mahafatan tahzhuzuni am MA syyatika colibă ​​Amal bi-ta mansarda Amala astahikku Behe ​​ridaka all-Hatta unasyhaka bi-t-tavbati havfan Minka wa-Hatta uhlisa lacuri si nasyhata hubbal lac all-Hatta-vakkalu Alaiku ATA fi -n-Umur all-Husna Zannini Bika Subhan Khaliq-n-nur. "

Nu este Dumnezeu decât Allah, Bine și Cel Binefăcător. Allah este înălțat, Domnul Marelui Tron. Lăudați-vă lui Allah, Domnul lumilor! Eu cer că prin harul Său mă înzestrează cu calități care vor îndepărta păcatele, eu cer tot ce e mai bun, eliberarea de păcate. Nu abandonați nici un singur păcat nu iertat de Tine, nici o singură vătămare necompensată de Tine. Îndeplinește-mi dorința, cu care poți fi mulțumit și care corespunde dorinței tale, O, Cel mai milos de milostiv! "

5. Se spune că o zi, când a auzit un om spune: „Allahumma, la QW al-Hamdi La ilaha illa Anta Wahda QW-la la-BILA EP al-manan, Badi'a-cu- ! samavati wa-l-Arda, pentru al-Jalali wa-l-vițeii „Profetul (pacea fie asupra lui) a spus:“ aţi apelat la Allah Preainaltul sa prin numele lui cel mai mare, știu acest lucru, că atunci când el se adresează în rugăciune , numind acest nume, El răspunde, iar atunci când este întrebat, chemându-L astfel, El îi dă reclamantului ceea ce El a cerut.

"O, Allah, lauda este pentru tine, nu exista dumnezeu, decat pentru tine singur care nu are un tovaras, Compasiunea, Creatorul cerurilor si pamantului, posesorul marii si generozitatii!"

6. Profetul (pacea fie asupra lui) a spus: „Oricine a existat o nevoie în Allah Preainaltul sau cealaltă persoană, să-l facă baie bine, apoi dvuhrakaatny rugăciune, apoi să-l laude lui Allah fie asupra Profetului (pacea fie asupra lui) și are următorul conținut:

„La illa ilyaha llahul halimul Karim, Subhan Allah Rabi„Arshile Azim. Alhamdu lillyahi rabbil 'alyamina wa asalyuka mudzhibati rahmatika wa' azaima magfiratika ax ganimata min Kulli birrin wa ssalyamata min Kulli ismin la Tada „Do zanban Illa gafartahu va la hammam Illa farradzhtahu va la hadzhatan Hiya lyaka Ridan Illa kadaytaha I Arham rrahimina" .

8. "Allaahumma innii a'uuzu minals bikya Hamma Chazan Val, Val'adzhzi kyasal Val, Val-Val-Buhlo dzhubn, dolya'id wa-wa galyabatir Dane-ridzhaal".

"O, Cel Prea Înalt, sunt îndepărtat cu ajutorul Tăi de neliniște și de durere, de slăbiciune și lenevie, de zgomot și lașitate, de povara datoriei și de opresiunea umană".

9. „Allaahumma innakya takdir wa Laa akdir ta'lyam wa wa wa la a'lyam ante„Halles-yamul-guyuyub, F John ra'ayta Anna (numele unei fete sau un tip) hayrun PHY Leah di - wa SRI Dunya wa-ya aahyratii fakdurhaa dacă Institutul wa kyayanet gayruhaa Hairan Leah minhaa PHY Deen wa Dunya wa-am aahyratii fakdurhaa Leah. "

"O Allah! Totul în puterea ta, nu pot să fac nimic. Știți cu toții, dar nu știu. Știți tot ce este ascuns de noi. Și dacă credeți că ... este cea mai bună pentru a-mi păstra religia și bunăstarea atât în ​​această, cât și în viitoarele lumi, atunci ajută-mă ca ea să devină soția mea. Și dacă celălalt este cel mai bun pentru păstrarea religiei și bunăstării mele în ambele lumi, atunci ajută-mă ca celălalt să devină soția mea.

10. Dua pentru femei:

"O, Allah, decorați-mă în fața soțului meu, insuflați în inima lui o dragoste pentru mine, fă-mi singura lui soție. Acordă-mi puii drepți ai lui. O, Allah, apelăm la Tine, răspundeți-ne, așa cum ați promis. Allah, fă-mă liber (strălucirea) în ochii soțului meu.

11. Dua pentru bărbați:

„Allahummazhgalil Khurana liang Fi ddunya karinau wa wa fil CABRI Munisai Galya ssirati Nuran wa fil kiyamati Shafiga. Allahumma wa Alki Biney Bajina zavzhati [numele soției lui] mahabbatan gazimatan wa mavvadatan halisatan il yavmil kiyamati Kama avkada nara atfaagu Allah Allah inna la yuhibbul mufsidin“.

"O, Allah, fă-ne pentru noi Coranul prin argumentul în această lume și în mormânt de către respondent, pe podul Sirat de lumină (Noor) și în Ziua Judecății de către mijlocitor. Allah, întăriți și faceți o dragoste mare, reciprocă și pură între mine și soția mea (numele soției) până în Ziua Judecății. Întăriți și această dragoste, așa cum Allah Atotputernic vindecă foc într-un loc dispărut. "

Trimiteți-le prietenilor:







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: