10 Orașele cele mai romantice pentru o luna de miere - mireasa

Astăzi am pregătit pentru dvs. o listă a celor 10 orașe cele mai romantice pentru o lună de miere. Datorită sfaturilor noastre, în fiecare dintre ele veți găsi toate oportunitățile pentru o vacanță minunată cu cei dragi!







1. Veneția

Nu este nimic mai romantic decât o plimbare prin canalele de apă - pe străzile din Veneția. Și carnavalul anual este o adevărată magie! Venind în Veneția, nu uitați să vizitați atracțiile principale: Piața San Marco și Galeria de Artă a Academiei. Apoi conduceți Canalul Grande pe o gondolă de 11 metri. Și pe o excursie pe insula Murano, în vecinătate, pentru a vedea faimoasele sticle de sticlă, mergeți pe un tramvai de apă - vaporetto.

Pentru ce am ales acest oraș:

Pentru ocazia de a continua acest lucru de-a lungul și de-a lungul drumului, bucurați-vă de spiritul romantismului și nu vă pierdeți! Începeți excursia de la Piața San Marco și uitați-vă pe toate străzile laterale. Nu uitați să mergeți la barul Bacaro și să gustați faimosul vin Chianti.

Capitala Austriei, situată la poalele Alpilor, este ideală pentru plimbări romantice lungi (cum ar fi multe orașe vechi, Viena este construită de inele). De-a lungul principalei străzi pietonale Karntnerstrasse din Orașul Inner există magazine mici și cafenele. Clădirile au fațade stilizate, care reproduc complet atmosfera Europei vechi. Nu uitați să încercați șnțelul tradițional vienez!

Pentru ce am ales acest oraș:

Pentru că nu puteți pleca din orașul natal al lui Mozart fără a vizita opera. Chiar dacă nu sunteți fanii muzicii clasice, spectacolul Filarmonicii de la Viena nu vă va lăsa indiferent.

3. Barcelona

Chiar dacă nu sunteți un fan al arhitecturii, veți fi, fără îndoială, impresionați de designurile suprarealiste ale lui Gaudi, care se găsesc în toată zona Barcelona. Structura cea mai uimitoare este imensa Sagrada Familia, care încă nu a fost terminată, peste care maestrul a lucrat mai mult de 40 de ani. Și nu uitați să vizitați magazinele și cafenelele pe una dintre cele mai aglomerate și strălucite străzi ale orașului - Las Ramblas.

Pentru ce am ales acest oraș:

Pentru spectacolul flamenco, care nu poate fi văzut aici, de exemplu, în orașul Tablao Flamenco Cordobes, dar luați și câteva lecții ale acestui dans pasional, pentru arhitectura sa inimaginabilă și atmosfera unică!

10 Orașele cele mai romantice pentru o luna de miere - mireasa

La poalele munților Cantabria se află un oraș luminos și plin de culoare, cu una dintre cele mai bune catedrale gotice din Europa - Santa Maria de Leon, care este deosebit de frumoasă seara. Există, de asemenea, una dintre primele biserici creștine - bazilica romană din San Isidoro cu mănăstire. În piața centrală din Santo Domingo, A. Gaudi este așezat, pentru totdeauna înghețat pe o bancă lângă una dintre creațiile sale - House of Botines.

Pentru ce am ales acest oraș:

Pentru oportunitatea de a viziona orașul de pe acoperișul Catedralei și de celebrul burgeri Leon, pe care puteți încerca chiar pe străzile centrale ale orașului (cele mai delicioase - într-un parc umbros, lângă biserica Iglesia de La Merced).

În ciuda faptului că astăzi Zurich este un centru financiar mondial, „orașul vechi“, și-a menținut cartiere cu străzile înguste de lichidare și înguste case în stil gotic, care găzduiește o cafenea mică, produse de panificație și magazine de antichități. turnuri zvelte Grossmünster cu bare de fier forjat ale podului pe fundalul crestei Alpilor ca toate și întotdeauna, fără excepție. Și dacă veți ajunge puțin mai departe - veți descoperi fascinante priveliști panoramice. Și toate acestea - în limitele unui oraș!







Pentru ce am ales acest oraș:

Pentru un aer proaspăt curat și posibilitatea de a vă plimba de-a lungul promenadei de-a lungul lacului Zurich, hrăniți lebedele de-a lungul drumului și gustați cârnați delicioși. Și, de asemenea, pentru oportunitatea de a călători în muzeul în aer liber din Stein am Rhein.

6. New York

Ce oraș al SUA face mireasa cel mai adesea alege pentru luna de miere? Desigur, New York! Este dificil să găsești un alt oraș în care ar exista un număr atât de mare de locuri romantice: și Central Park, în care va fi atât de confortabil să aranjezi un picnic pentru doi; și Muzeul mănăstirilor de pe dealul nordic al Manhattanului, lângă care puteți merge, fără îndoială, fără sfârșit; și Times Square, care este numită "răscruce de drum a lumii"; și districtul modern de tineret din Soho (scurt pentru South of Houston), cu numeroase galerii, cafenele și nenumărate magazine; și legendarele zgârie-nori din parcul Bryant între A cincia și a șasea avenue.

Pentru ce am ales acest oraș:

Pentru posibilitatea de a lua o plimbare de la Manhattan la Brooklyn peste pod si uita-te pe drumul spre pizzerie celebrul Grimaldi și spiritul unic al orașului, care va fi bucurat de cupluri cu foarte diferite temperamente!

7. Honolulu

Capitala statului Hawaii este cunoscută pentru apa clară, plajele pitorești și apusurile de soare unice. Merită să petreceți aici o lună de miere, cel puțin pentru a vedea totul în persoană și pentru a vă bucura de viața de noapte deosebită a orașului și de meniul exotic al restaurantelor. În timpul zilei puteți face cumpărături pe malul mării Waikiki, unde puteți cumpăra nu numai haine, ci și artă și bijuterii. Și iubitorii de sporturi extreme pot merge pe un tur al uriașului crater vulcanic, în partea de sus a Diamond Head.

Pentru ce am ales acest oraș:

Pentru oportunitatea de a se ghemui pe banca de rezerve, în grădina botanică „Foster“, luați masa în restaurantul rotativ de sus a Waikiki și a vedea prin partea de jos transparentă a coloanei de apă și pe epava Arizona Tu, vizita Pearl Harbor.

10 Orașele cele mai romantice pentru o luna de miere - mireasa

8. Budapesta

Teatre și palate de lux, platforme de observare și poduri, clădirea maiestuoasă a Parlamentului și nenumărate monumente nu sunt toate pe care capitala maghiară este bogată. Doar aici poti merge in masina cel mai lung tramvai din lume, sau de a lua funicularul până la Castelul Buda, și apoi du-te la baie. Nu uitați să se familiarizeze cu Budapesta subteran, coborând în stalagmite rupestre Pal-Voldi, și să ia o plimbare de seara de-a lungul Dunării, gulaș gustat și legendara Tokay.

Pentru ce am ales acest oraș:

Pentru ocazia de a vedea Budapesta de la două bănci: în Buda și Pest - și decideți unde este mai bine punctul de vedere. Și pentru dimineața în rezervația naturală, cu un minunat parc-arboretum de pe insula Margate, care poate fi petrecut împreună, fără să se grăbească oriunde.

Nimic nu este mai asociat cu un basm, ca un castel pe o stâncă. Și aici o veți găsi - cetatea Castelului Praga. Chiar și în timpul iernii, care este considerat un sezon non-turistic, orașul merită o vizită, cel puțin din motive de arhitectură. Faceți o plimbare pe străzile antice, apoi reveniți la Piața Orașului Vechi și ascultați bătălia de la șuvoi de 600 de ani la primărie. Orloj este cel mai vechi ceas astronomic din lume.

Pentru ce am ales acest oraș:

Pentru prânz pe malul râului din Parcul Kampa și de-a lungul Podului Carol, în care veți avea cu siguranță un sentiment că ați fost transferat acum 200 de ani.

10 Orașele cele mai romantice pentru o luna de miere - mireasa

10. Cel mai nativ este Sankt-Petersburg

Lista noastră este încoronată de orașul de pe râul Neva, care pare să fi fost creat pentru iubitori. Puteți începe călătoria, mergând la Podul Kisses, apoi cu metroul spre Piața Nikolskaya și ajungeți pe Strada Sadovaya pentru a călca toate monumentele totemului. Apoi uitați-vă în Sala de Muzică sau mergeți la o plimbare pe macheta istorică de teatru "Petrovskaya Akvatoriya" unde puteți afla istoria nașterii capitalei de nord și a flotei rusești.

Pentru ce am ales acest oraș:

Pentru ocazia de a privi stelele din Planetariu și apoi să coborâți "sub apă" în acvariu. Pentru Peterhof, Schitul, Kronstadt, Biserica Mântuitorului nostru pe sânge, Palatul de iarnă și noaptea albă încântătoare, de-a lungul istoriei vechi de secole, în fiecare parte din care legenda este ascunsă.

10 Orașele cele mai romantice pentru o luna de miere - mireasa

Planificarea unei luna de miere

Planificarea unei luna de miere







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: