10 Întrebări pe care toate fetele urăsc

Nu am dat niciodată o glumă, care nu este primul an care merge pe Internet. De fapt, această frază reunește toate stereotipurile posibile: "Învățați la universitate - un botanist, nu studiați - un slob. Căsătorit timpuriu - un nebun. Nu sa căsătorit - era prost. Nu puteți găsi un tip obișnuit - atunci, teribil și plictisitor. Nașterea la naștere - "Unde ești tu?" Nu a dat naștere - "Ești tu, ești bolnav de ceva?" Mi-am dat naștere - nu este suficient. A născut foarte mult - "Unde ai creat atât de mult?" Lucrezi foarte mult - un muncitor. Tu nu lucrezi - un bummer. Vrei o mașină, un apartament și odihniți-vă pe mare - "Un bot nu va crăpa?", Nu vreți nimic - un nebun ... "







Există un sentiment puternic care câștigă un răspuns bun în țările post-sovietice, în principiu, imposibil de rude, prieteni și chiar străini de aproape totul despre tine este interesant. Toată lumea se uită unul la altul, discută, condamnă ... Și bine, vor șoapta liniștit între ei, vor urca cu întrebări! Începe această teroare la frageda varsta: „? Pe cine vrei să fii“? „Pe cine iubești mai mult - mama sau tata“ Pe masura ce imbatranim, devine mai provocări și forțe le răspunde politicos - mai puțin.

1. "Nu te-ai căsătorit?" Și toate întrebările legate de nuntă

Acesta este liderul indiscutabil al tuturor sondajelor. Cel mai interesant lucru este că ei încep să pună întrebări practic de la grădiniță și nu termină până când certificatul de căsătorie este emis în registratură.

- Am avut un vecin care întotdeauna a pus două întrebări: "Nu te-ai căsătorit?" Și "Nu o să te duci?", Spune colegul. - Îmi amintesc că am călărit cu el în lift, a cerut în mod tradițional primul. Am răspuns sincer că nu - tocmai am ajuns pe podea. Ușile se închideau deja, dar el continua să strige după el: "Nu o să mergi?" Este amuzant!

"Când este nunta deja?" - acesta este un program obligatoriu atunci când se întâlnește cu rudele, un astfel de test pentru succes. Dacă răspunzi nu, ai simpatie "Și de ce?" Și asta în această clarificare poate fi auzit compasiune, ca și cum fata ar fi fost în picioare în căutarea - și totul în orice fel.

- Iar tu răspunzi da, ei întreabă imediat: "Și unde vei locui?", Spune prietenul meu. - Bineînțeles că vom trăi într-o cutie de carton de pe stradă!

De ce nu se interesează de munca mea? Ce realizări? Poate am terminat cursurile de manichiură? Poate avea un câine? Poate am un nou hobby? Nu! Toată lumea se întreabă dacă am un soț. Interesant, băieții sunt de asemenea terorizați: "Ei bine, s-au căsătorit? Te duci?

2. "Ai copii? Veți purta - veți înțelege! "

Mi se pare că, după nașterea copiilor, femeile merg nebunește. Da, da, "Voi întrista - voi înțelege", dar sunt sigur că e îngrozitor să dezbraceți copiii pe o plajă publică. Când eram mică, aveam un mic costum de baie pentru copii. Ne pare rău, toate mamele, dar nu mă simt confortabil în privința altor copii goi. Este vorba de adulții dezbrăcați în viitor! Este, de asemenea, neplăcut să urmăriți mamele care țipă puțin pe întreaga stradă sau, Doamne ferește, sunt bătut public. La domiciliu, fă ​​ce vrei, dar de ce ar trebui să mă uit la asta?







3. "De ce ești atât de subțire (grăsime)?"

- Fără putere! - Plâng de 43 de kilograme prietena mea. - Totul a ajuns deja! "Mănâncă mai mult! Ești ca Auschwitz! "Ei cred că nu știu despre asta? Persoanele grase nu sunt torturate: "De ce esti, draga mea, atat de grasa?" Este asta decent?

Cât despre mine, este indecentă, dar spun asta tuturor: atât grăsime, cât și subțire. Odată ce ieșiți de la cadrul convențional - pe, înțelegeți-l! American poluabsurdnoy corectitudine politică pe tine nu.

- Și rudele mele întreabă: "Când vei fi mai bine?" - o altă persoană o sprijină. - Eu mă gândesc: când? Atât de obosit de a cumpăra haine în departamentul pentru copii, cine ar ști!

- Am fost atât de crescut încât am început să răspund la ceea ce cred - cea de-a treia persoană subțire este nemulțumită. "Ca să se simtă inconfortabil, ce au cerut să se gândească la sentimentele altora!" Acum mă uit în jurul valorii de persoană fără tact cu o privire și spun: "Ei bine, este în căutarea de a compara cu cineva!"

4. Întrebări despre haine: "Ce ești atât de groaznic pentru tine" sau, invers, "Ce bluză ai frumos, de unde ai reușit? Cât de mult? Și mai există?

Și din nou, nu există o modalitate americană de a vă îmbrăca - fetele locale vin cu ușurință în cafenea în pijamalele lor. În cazul în care hainele nu sunt murdare, nu sunt transparente și la locul (nu un costum de baie pentru școală, universitate sau birou), de ce are cineva grija de nimeni deloc?

- Și care este întrebarea: "De unde l-ați cumpărat?" - prietena este indignată. - Poate în mâna a doua și timid? Sau, invers, în buticul de 400 $ si nu vreau ca cineva să știe cât de mult îmi petrec pe haine sau pantofi? Se pare că rămâi în armonie cu tine, sunt obligat să mint!

5. "De ce nu te plimbi pe tocuri?"

Pentru că mersul pe tocuri este foarte incomod. Deoarece pantofii cu tocuri sunt pantofi festive. Pentru că pe tocuri, în orice moment al anului, totul merge numai cu noi - în Belarus. Rusia. Ucraina ... Femeile din Europa. SUA. Canada. Australia este mult mai preocupată de confort și propria sănătate.

Chiar îmi plac pantofii cu tocuri! Dar numai de cinci ori pe an - pentru Anul Nou, corporate și trei nunți.

6. Întrebări despre tatuaje

- Și de ce ai făcut-o? Și ce înseamnă asta? Știe mama? Și ce-i spui copiilor tăi? Este reală? Și este pentru totdeauna? Și nu se spală? Și ce vei face dacă se va plictisi? Și cât costă? De ce această imagine? Și de ce exact aici? - listează un prieten. "Dacă am ținut prima oară și mi-am explicat totul, acum m-am săturat să-mi zâmbesc înapoi.

7. Întrebări evidente: "Oh, te uiți la TV? Curăți cartofii? "Sau bateți în baie:" Sunteți în baie? "

8. De ce stați acasă? Du-te la o plimbare, stai! Întâlnește pe cineva »

- Pentru că vreau să stau acasă, dar nu vreau să ies și să stau de vorbă și să mă cunosc. Acesta este un răspuns atât de evident, care este chiar jenant, - prietenul este indignat. - Nu sunt un socialofob, am prieteni, putem merge la cinema și putem merge împreună. Dar dacă stau acasă într-o singură seară, asta nu înseamnă că toți prietenii mei mi-au aruncat brusc și acum petrec restul zilelor într-un colț de paiat. Vreau doar să citesc o carte și să văd spectacolul.

9. "De ce nu suni?" Și "Ce faci acum?"

- Oh, oh, acei prieteni care îți fură tot timpul! colegul râde. "Bună, ce faci?"

- Și, ca răspuns la asta, vin imediat un caz pentru mine, celălalt intră în conversație. - "Bună, stau în gâtul făinii - fac prăjitura. Pa! "

Cred că dacă o persoană nu sună, nici nu vrea sau nu poate. Pentru a întreba "De ce nu suni?" Înseamnă să te forțezi să te scuzi: "Pentru că facem reparații și acum punem gresie acum."

10. "Nu mă dezamăgești?"

Acest punct este enervant cu rezervările: dacă există locuri libere (.) Sau lângă bărbați. Nu, este adevărat: dacă a fost vorba despre asta, trebuie să întrebați (cum sa întâmplat ca femeile să fie rugate să renunțe la locul lor?), De ce să nu-i ridicați pe tânăr? Sau în vârstă, și asta, în suc, un bărbat?

Și ce întrebări vă deranjează?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: