Scenariul jubileului unei femei pe nume natalya

Plumb. Și acum există o competiție pentru bărbați. Se numește Concursul de complimente.

Numărul de participanți = numărul de scrisori în numele aniversării (Natasha = 6 litere). Fiecare participant trage o foaie cu o literă și un număr ("H" - 1, "A" - 2 etc.). Barbatii se ridica in ordinea numarului lor. La rândul lor, ar trebui să fie numit un compliment gratuit. care caracterizează jubileul ("O" - fermecător, "H" - neobișnuit, etc.). Oaspeții vă pot sugera. Oricine care, la rândul său, nu vine cu nimic, este eliminat din competiție. Restul, cel mai elocvent, ca premiu, primește ocazia de a dansa cu jubileul.

O pauză de dans. După dans, oaspeții au ocazia din nou să-l felicite pe vinovatul de la sărbătoare.

Plumb. Și acum anunț concursul "Cel mai erudit oaspete". Esența competiției: de la subiecți (6-8 piese) trebuie să alegeți cele care sunt relevante pentru vinovatul nostru de sărbătoare, adică sunt asociate cu numele de Natasha.

Concurență "Cel mai erudit oaspete"

Pe podea sau pe masă întinse. cartea „Război și pace“ și o carte despre utilizarea computerului, un CD cu filmul „Prizonierul din Caucaz“, precum și orice disc dintr-un film străin, fotografie V. Presnyakov (soția sa - Natalia Podolsk) și o fotografie a cuiva de oaspeți și așa mai departe. Pentru 1 minut, concurenții trebuie să colecteze articole relevante pentru Natalia. Premiu - fotografie a aniversării.

Apoi muzica și dansul pauze.

La sfârșitul serii - o licitație în care principalul și singurul lot - o sticlă de șampanie. Oaspeții sunt invitați să se rotească pentru a numi celebrul Natasha (eroinele cărților, cântăreților, actrițelor, principalul lucru fiind că acești Natasha îi cunoșteau pe toți cei prezenți). Cine va numi mai mult pe celebrul Natasha, el și câștigătorul.