Arbitru: Yuri Vaks (Khmelnitsky)
Asistenți: Igor Bitskalo (Odessa), Levko (Cernăuți)

Al patrulea oficial: Dmitri Kutakov (regiunea Kiev)
Observatorul judecătorului: Lysenko (Odessa)

Gazdele în meciul cu favorit nu s-au închis în jumătatea terenului, dar au încercat să reacționeze prin contra-atacuri rapide. Unul dintre acestea și a dus la un scop propriu în realizarea lui Rakitsky - Yaroslav a încercat să spargă camera lui Bolbat la Lazic. Înainte de pauză, metalurgiștii și-au putut spori avantajul, dar Andrey Pyatov a jucat în cadru în mod fiabil. Cu toate acestea, și el a fost fără putere în minutul 52, atunci când Junior Mora tras departe de Rakitsky și a aruncat aruncătorul pentru a intercepta portarul.

Scorul 2: 0 nu reflectă întreaga imagine - "Șahtira" nu a atacat nici mai rău, dar miracolele reale au creat Alexander Bandura. Cu toate acestea, la două minute după gol portarul Moraes după ce Alex Teixeira a lovit, și în minutul 82 Eduardo și nu egalizate, închiderea camerei de Șevciuc. Tragerea la sorți a fost un rezultat echitabil al luptei, deși, „Metallurg“ ar putea smulge victoria în timp oprire arbitru dacă Daniel vândut unu-la-unu cu Pyatov. Astfel, Serghei Tashuyev a reușit să spargă șirul șahhtar de nouă meciuri în confruntarea cu Metallurg.

Un total de 39 de meciuri jucate: +2 = 3 -34, scorul total 25:91

În campionatele din Ucraina au fost jucate 34 de jocuri: +0 = 3 -31, scor total 19:83

Alex Teixeira - 4

În ultimele meciuri, Vladimir Pyatenko a schimbat centrul de apărare - în loc de Priymy Vyacheslav Checher a ieșit Artem Putivtsev. Cu toate acestea, în joc, „Dawn“ a fost joc pe mijlocașul, deci este posibil ca meciul de azi, el va fi folosit ca un argument suplimentar împotriva atacului „Miner“. În stânga este practica lui Eduard Sobol, pentru care meciul de astăzi va fi o bună ocazie de a se arăta în fața lui Lucescu. În dreapta Neuhok înrădăcinat, dar de data aceasta el nu va juca din cauza descalificării, astfel încât baza va reveni Nasonov. Complement triunghiul în centrul terenului și Lazic Makridis, pe flancurile a se vedea în mod tradițional Morozyuk și Nelson, dar în atac personalul de coaching va selecta între Adorno, care foarte bine se potrivesc în echipă, și Alexander, capabil să lucreze mai mult în defensivă.

"Șahțar" de data aceasta nu va putea folosi trei jucători. Taras Stepanenko este încă execută o pedeapsă pentru declarații obscene în timpul Classico, Azevedo accidentat și Șevciuc a ratat o sesiune de formare deschisă din cauza bolii. Dacă Vyacheslav nu a avut timp pentru a recupera, se va juca pe stânga sau Ismaili sau Volovik, care, luni, a jucat în Cupa împotriva „Poltava“. În centrul de apărare trebuie să iasă Kucher și Rakitsky, dreapta - Dario Srna. Nimeni nu va economisi energie în fața Ligii Campionilor, dimpotrivă, este necesar să se mențină forma de joc. În absența lui Stepanenko în centrul câmpului pot juca Fernando și Fred.

În același joc cu "Poltava", Mister a folosit Marlos ca mijlocaș central de atac, iar brazilianul sa dovedit foarte bine. Dacă considerați că, potrivit antrenorului, Teixeira nu este cel mai bun moral din cauza incidentului cu fanul. atunci Marlos este cel mai probabil să iasă. Luis Adriano de pe flancuri va furniza probabil transferurile lui Tyson și Costa.