Cum "rubinul" a ratat victoria asupra "locomotivei"

presiune puternică „Rubin“, în prima jumătate a anului, a rupt jocul eliminarea Zhonatasa și statul de fostul „- expert rezident“ BIZNESOnline „Alexander Dorsk Analizează meci echipa Kazan cu“ locomotiva „(1: 1), pe care echipa Kurban Berdyev a ratat victoria în timp un prejudiciu.

Cum
Jonathas și Dmitri Tarasov / Foto: Irina Erokhina

CONTRACTUL AL DOILEA CONTRACT REZERVEAZĂ "RUBIN" ÎMPOTRIVA RĂDURII CU CELE MAI AFERENTE

Sezonul trecut, mai mult de jumătate din echipele din Premier League au folosit sistemul cu trei centru-spate ca o bază, dar în primele trei runde ale noului campionat „Rubin“ a întâlnit cu adversarii, folosind doar patru jucători de apărare.

Primul meci al lui Kurban Berdyev împotriva adversarului cu formație aproape de oglindă sa încheiat cu victoria (din multe puncte de vedere - din cauza acțiunilor incerte ale jucătorului de țel CSKA Ilya Pomazun). Joc cu „Locomotiva“, cel de rezistență nu se presupune - în timpul poansoanelor de calitate campionat adversarii comenzi (XGA) Yuri Semin este redus treptat Dmitri maestru. Vodran Čorluku este înlocuitorul. admite mai puține erori neîmplinite, iar Dmitri Tarasov se află într-o formă mai bună în ultimii ani.

În "Rubin", cum era de așteptat, în comparație cu meciul din runda a 4-a, a fost o singură schimbare - Millau Taktasha. a eșuat meciul împotriva CSKA, în centrul terenului înlocuiește fostul jucător al "Locomotiva" Rifat Zhemaletdinov. Înainte de meci Berdyev a admis că mijlocașul trecut pentru a selecta gama de pornire a cheii nu a contat, dar este puțin probabil ca personalul de coaching din Kazan nu a luat în considerare.

ACTIVITATEA "RUBIN" ÎN PRIMUL JUMAT PRIMUL TIMP

Kazan a început foarte activ. „Ruby“ pentru prima dată într-un sezon, timp de 15 - 20 minute, folosind o presiune ridicată, de multe ori el devine în sincronizare, din cauza a ceea ce „Locomotiva“ este rareori a trecut pe jumătate altcuiva a câmpului fără utilizarea de treceri lungi.

Cum

Când cineva din jucătorii echipei gazdă nu a avut timp să acopere adversarul (de obicei, a fost Zhonatas și Moritz Bauer), jucătorii de „Locomotiva“ ne arunca mingea înainte, încercând să reducă la minimum posibilitatea pierderilor în mijlocul terenului. Sa dovedit așa.

Cum

Ca urmare a apărării neașteptate a lui Rubin, Lokomotiv a pierdut mingea de 12 ori în primele 45 de minute în fața cercului central. 11 ori pierderea mingii de către moscoviți a dus la transferul posesiei. Pentru comparație: "Locomotiva" pentru întregul meci de 2 ori a confiscat mingea pe jumătate din Kazan.

Cele mai multe atacuri "Rubin" (atât poziționate, cât și după selecție pe jumătatea altcuiva) înainte de pauză au trecut prin flancul drept. Maciej Fishus nu a reușit să facă față lui Bauer, ajutat de Magomed Ozdoev și Serdar Azmun. și Nemanja Peichinovici nu au avut timp să asigure partea laterală.

Cum

În prima jumătate a anului, „Rubin“ ocupat doar 1 lovit din afara pedeapsa „Loco“ (Zhonatas la 44 de minute), minimul admis de xG (0,10 vs 0,16), dar a fost în mod clar mai periculos decât moscoviții. Echipa Semin a avut un singur atac, care ar putea avea ca rezultat un gol - o lovitură de Igor Denisov înainte de fluierul pentru o pauză.

Ce a schimbat după eliminare

După 52 de minute, Zhonatas a câștigat un al doilea cartonaș galben prostie, după o lovitură în fața Barinov (primul - pentru confruntarea cu Aleksei Aleksei Miranchuk), dar îndepărtarea nu a schimbat „Rubin“ structura. Echipa Berdyeva a refuzat pur și simplu să preseze, păstrând densitatea în linii și neavând lui Lokomotiv un număr mare de zone libere. Totuși au apărut din cauza lipsei unui jucător, dar nu au fost critici.

Cum

Majoritatea numerică a lui Lokomotiv a afectat mai multe componente.

În primul rând, "Ruby" conștient (și forțat) le-a dat oaspeților posesia mingii. Înainte de eliminarea lui Jonathas, a fost de 55% pentru 45% în favoarea "Rubin", după - 21% la 79%. "Locomotiva" de cinci ori, mingea deținând mai mult de 45 de secunde (Kazanii au o astfel de posesie pentru întregul meci).

În al doilea rând, din cauza dense Berdyev joacă echipa în „Locomotiva“ apărare a fost forțat să se abată șuturile de la distanță - în special zelos Manuel Fernandes (8 lovituri din afara pedepsei după îndepărtarea comune 9, 7 - din cauza mijlocașul portughez). Fernandes bate cu o poziție foarte incomodă, în afară de 3 Sut Manuel a suferit cu piciorul stâng rupt.

Cum

În al treilea rând, la 68 de minute, Semin a schimbat schema, în loc să elibereze fundașul Barinov mijlocașul ArshakaKoryana și merge la sistemul 4-2-3-1. În a doua jumătate a reprosau nu arata prea bine (de 7 asistă în 22 minute, 2 pierderi fără a încerca să îl), dar Arshak a jucat un rol important în Gol Kverkveliya Solomon - a deviat atenția și YannaMvily VladimiraGranata.

În ședința centrală a celui de-al 5-lea tur de scrutin, regula a fostului a funcționat: Zhemaletdinov și Kverkvelia au marcat goluri în porțile fostelor echipe. Cu toate acestea, Rifat și Solomon nu au jucat cele mai bune meciuri chiar și în acest sezon.

Zhemaletdinov Tsaktasha mult mai bine să țineți linia în apărare, dar nu putem uita despre diferența în numărul de atacuri de „Locomotiva“ și CSKA. Când joci mingea la mijlocul terenului au avut o soarta mai rea: 7 transmitere corectă a 13 (54% - cea mai proasta performanta din echipa și numărul total de treceri, și procentul de precizie), 4 câștigat arte marțiale din 14 (29% - din nou cel mai rău în „Ruby“ ), nici o selecție (singurul jucător de la "Rubin" fără selecție), doar 1 intercepție (din nou cel mai rău jucător din Kazan).

Kverkveliya a fost, de asemenea, rău în lupta pentru minge (8 din 13 Won combate - cele mai rele cifre printre apărătorii „Locomotiva“), și dacă te uiți la numărul de Solomon pentru a lupta pentru a proteja se pare chiar mai rău - a câștigat 4 din 9. La conectarea la un alt georgienilor de penalizare deja în mod tradițional bun, dar cu îndatoriri directe miercuri nu a reușit foarte bine.

Cum

"Ruby" a ratat victoria în timpul adăugat, dar după meci, Berdyev nu a părut prea supărat de rezultat. Kazan a ratat din nou, după ce Fedor Kudryashova presat prin la portar Serghei Rizhikova (marcat, de asemenea, doua minge Sebastián Driussi), dar având în vedere îndepărtarea Zhonatasa, trage unul dintre liderii liga - rezultat de lucru.

Castigarea forma Azmun (16 castigat arte martiale - 7 jucători „Locomotiva“ rareori vin la lupta, în principiu), dar în etapa finală a unui atac iranian nu este încă suficient. Este posibil ca un meci cu pereche „SKA-Khabarovsk“ Serdar de a ataca suma Zhemaletdinov și se închide AleksSong vacant (și una dintre cele mai problematice) poziția în centrul terenului.