Cum metalurgistul Zaporozhye a jucat cu "miner" - presa mea

Cum metalurgistul Zaporozhye a jucat cu

"Metallurg" în Lviv a pierdut la Donetsk "Șahtior"
Înainte de meci
În gama de start a Zaporozhei au fost doi debutanți ai lui Metallurg. Locul in centrul apararii a fost ocupat de Vitaly Lisitsky, Pavel Pashaev a aparut pe flancul drept al apararii. Din păcate, Dmitri Lepa nu a reușit să-și facă debutul în Lviv. În ajunul meciului, Dima a avut un prejudiciu cu glezna. Pentru prima dată locul în gama de start a fost primit de mijlocașul central al "Metallurg" Igor Zhurakhovsky. Oricum, înainte de meciul din Lviv un tânăr cazac a reușit să joace pentru prima echipă la doar șase minute - a luat parte la finala ultimului meci „Metallurg“, în ultimul sezon. În concluzie, tema debutanților constată că unul dintre aceștia a primit banderola căpitanului. Căpitanul echipei a fost așteptat să devină cel mai experimentat Lisitsky.

meci
Din păcate, începutul primului meci al campionatului sa dovedit a fi descurajant pentru cazaci. Deja la a 13-a secundă a jocului au fost luate porțile lui Metallurg. "Șahțar" a răspândit mingea în centrul terenului și imediat baldachinul a intrat în zona de penalizare a "Metallurg". Aici căpitanul proaspăt al căpitanului Zaporozhye a încercat să întrerupă transferul, încercând să-l împiedice pe Gladky. Ca urmare, mingea a zburat ambii jucători, a zburat de pe teren și a plecat la Luis Adriano. Lovitura brazilianului a șocat pe cazaci - 1: 0.

Din cauza unui astfel de șoc, metalurgii nu s-au retras imediat. Deja în minutul 5 minerii aproape că și-au sporit avantajul. Ilsinho a sărit aproape unu la unu cu portarul, dar Lissitzky în subcategoriile ar putea elimina amenințarea, serviciului de presă al FC „Metallurg“.
Dar secțiile lui Tarana și-au dat seama. Și așa, ar fi putut să-l înjunghie pe Kanibolotski. În minutul 16, Sergio la adus pe Platon la o întâlnire cu portarul lui Șahtior. Ruslan a lovit portarul, însă cochiliul era la câțiva centimetri de la bar.
Puțin mai târziu echipa Donetsk a avut din nou o șansă minunată de a-și consolida avantajul. Darijo Srna după lovitura liberă a lui Alexander Gladky, care a lovit transversala cu o lovitură de cap!
Pe măsură ce "metalurgiștii" au făcut tot ce au putut pentru a-și apăra scopul, ei au ratat din nou. În ultimul minut al reprizei, mijlocașul regiunii Donetsk Tyson a rupt pe flancul stâng și a executat camera în zona de pedeapsă. După mai multe atingeri și reduceri, mingea a aterizat pe Alexander Gladky. Atacatorul lui Shakhtar a împușcat în mod sigur obiectivul 2: 0.
În a doua jumătate, poporul din Zaporojie a continuat să-și caute momentele. Cu toate acestea, apărarea lui Șahtiar a făcut cu pricepere orice amenințare din partea rivalului. Cu toate acestea, un moment periculos a reușit să aducă activele jucătorilor din "Metallurg". Lansat pentru a înlocui Alexander Kaplienko după lovitura de pedeapsă a trimis mingea în tur cu barul. Rezultatul meciului - 2: 0 în favoarea Donetsk "Șahtiar".
Goluri: Luis Adriano (1) - 1: 0, Alexander Gladky (45) - 2: 0.