9 Spitalul orașului (în Kosinova), Rusia, St. Petersburg, strada Kosinov, casa 19 - recenzii,

Una dintre aceste zile a fost eliberată din ginecologie, a intrat rapid cu amenințarea întreruperii sarcinii. Vreau să notez tratamentul amabil al personalului, începând cu camera de primire. Oamenii remarcabili, teama de spitalizare au căzut imediat. În biroul asistentei medicale, toți cei care simpatizează și înțeleg, simpatizează, încurajează. Înțelegeți că injecțiile sunt dureroase și că medicamentele sunt administrate foarte încet. Despre medici Vreau să spun că pentru ei, la fel, acei pacienți aflați în operație sunt mai importanți. Doctorul Vasiliev (ma luat) cu atenție, ascultat, a întrebat și a luat frotiurile. Nu este comoditate în fața unui medic pe care un om nu la simțit. Ei bine și fata remarcabilă doctor, din păcate, un nume pe care nu-l știu, o persoană foarte pozitivă și plăcută. Și acum despre spitalul însuși. Toaleta este pe podea, ușile nu se închid. Și dușul. Există trei tipuri de camere: gratuit pentru 4-5 persoane, plătite pentru 2 (fără facilități) și pentru una în care există totul. Mâncarea e teribilă, uneori e imposibil să mănânci. Cafeneaua de la parter salvează. Am cumpărat seringi și medicamente. Dar în







ntsipe, stai acolo unde poți. Principalul lucru este să faceți check-out cu îmbunătățiri.

Curățenie, reparații, confort

Mă minte asupra conservării în ginecologie. Voi spune imediat dacă este salvat, atunci nu aici. Operațiunile de curățare și bandajare se descurcă bine. Debitul este imens.
Dar fetița cu privire la conservarea câtorva nu vorbea a fost abandonată de ei înșiși. Kolyat la fel. Nu sunt plasate picături. La coada uzi, o oră și jumătate. Șederea fetelor sărace, care se ridică, nu este de dorit, într-un coridor rece, așteptând.

Camerele sunt decente. Dar nu există nici o separare pentru curățare sau conservare. De asemenea, vă uitați la un flux cu avorturi, ascultând gemetele și lacrimile lor, care, în ansamblu, se agită și deci nu prea nervii de fier.







Doctorii trebuie să alerge, nu spun nimic. Toate în funcție de plan și adyu. Care este planul, pentru care. Dacă nu m-am dus la ambulanță, aici pe păstrarea a ceea ce nu ar fi căzut.
Da, și se repară din nou. Pictura pe pereți. doar pentru respiratia gravida. Femeia de curățare spală la pământ. Chiuveta și toaleta pentru o săptămână și jumătate niciodată.

Masa medie. Uneori e mai rău, dar ori de câte ori obișnuiam să mint pe conservare, era mai bine. deseară

De exemplu, în borscht la prânz, hrana de hrișcă dimineață plutea))))))

Drogurile sunt gratuite și etamzilate. Tot ce ați cumpărat.

Curățenie, reparații, confort

Locuia pe departamentul de coloproctologie de urgență. Părerea mea: este mai bine să ajungem aici nu la primul ajutor, ci la primele semne care vor veni personal. Apoi, puteți alege un doctor, secție (de preferință camera cu 2 paturi, pentru că există o toaletă, duș) și se pregătesc pentru intervenții chirurgicale. Și apoi operațiunea va fi mai bună și recuperarea va fi mai rapidă. Mâncarea este normală, dacă asta este o cafenea. Personalul - îngrijitor, medicii nu sunt verbose (cu excepția tratamentului). Procesul postoperator - foarte simplu, un dressing și apoi mișcarea mai puțin, adică să se culce.

Am fost în ginecologie cu 8 luni în urmă, cu două chisturi ovariene. Am plătit pentru compania de asigurări. Med. soră de hambe pe hambe! Au făcut laparoscopie. După 3 luni, ginecologul meu (nu în spital) a făcut uzi - un chist așa cum a fost și a stat în același loc. Deși în certificat au scris că au eliminat ambele. Și au primit bani de la asigurări. Injectiile au fost teribile - se pare că au atins nervul, până acum piciorul în apropierea locului injectărilor nu simte nimic. Nu pot spune pentru păstrarea fructelor, dar fetele aproape toate în linie pentru curățenie cu sallies a stat. Cred că, cu un astfel de ajutor medical, nimeni nu are nevoie de condiții confortabile. Deși în acest caz nu există prea multe, chiar și în camerele plătite. Este ridicol să spui, dar perna a trebuit să fie convinși să dea, ei ascunde-le să nu fure. Este un coșmar!

Intins pe ginecologie, spital normale, dacă nu cel mai bun, tot personalul este prietenos, de ajutor, kruglosuochno la departamentul are un doctor de serviciu, casa este in stare excelenta si nu exista nici un sentiment că se află în hambar. Toate comentarii negative, pot spune oamenilor dacă sunteți merge atât de pretențios la clinici private, și acolo cu voi va sufla și particule de praf (și nu faptul) pentru bani și nu știu cum și de ce pentru a trata. Și pentru medicina gratuită în Spitalul nr. 9, doar condițiile de paradis.

Curățenie, reparații, confort







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: