9 Semne incredibile că ai avut o viață trecută - timpul merge!

Deși astăzi din toate părțile spun că trebuie să trăiești o viață deplină, unii cred că o persoană poate avea mai multe vieți. Aceasta este așa-numita teorie a reîncarnării. Fiecare om are propria opinie cu privire la această chestiune, mă simt personal despre această idee cu scepticism, dar aici este lista de semnale care ar putea fi un indiciu al faptului că „băiatul era încă o“ existență și ați experimentat pe această planetă undeva în inima Angliei epoca Tudor.







1. Visele recurente

În general, pentru vise recurente pot găsi o mulțime de explicații, dar se spune, dacă te duci la repetarea același vis, atunci poate că acest lucru este cheia pentru trecutul. Parcela poate fi o epocă istorică diferită, o altă localitate. Acesta este unul dintre semnele pe care le-ați avut mai devreme într-un alt punct al istoriei.

Fiecare dintre noi a avut o senzație bruscă și ciudată cel puțin o dată în viața noastră ... Știm cu siguranță: acesta este ceea ce se întâmplă acum pentru prima dată. Dar dintr-o dată ne dăm seama că într-o zi sa întâmplat: aici eram deja, am văzut aceeași persoană, am auzit aceleași cuvinte și lumina a căzut, de asemenea. Prezentul pare să se întâlnească cu trecutul ... Oamenii de știință explică acest lucru prin fenomenul de paramnezie, parapsihologi - viața trecută.

3. Îți amintești evenimentele din trecut

Punctul cheie: nu ați fost participantul lor. Asta înseamnă că aveți amintiri care nu ar trebui să fie în capul tău. Și, poate, vă amintiți-o în culori destul de luminoase. Unii oameni susțin că sunt fragmente ale memoriei din trecut.

4. Ai o intuiție incredibilă







Oamenii care cred în reîncarnare spun că sunteți într-o legătură uimitoare cu timpul. Ca trecut și prezent, și viitor. Puteți anticipa adesea rezultatul unui eveniment, simțiți cum și unde să acționați, care adesea surprind alte persoane.

5. Temerile nerezonabile și fobiile

Cu toții ne temem de ceva: apă, înălțimi, păianjeni sau șerpi. Dar de unde vin aceste temeri? Unii cred că acesta este rezultatul unor evenimente dureroase în trecut. Dacă, de exemplu, vă este frică de șerpi și nu știți de ce, poate că răspunsul dvs. este în acest lucru?

9 Semne incredibile că ai avut o viață trecută - timpul merge!

Acesta este cu siguranță un punct controversat, dar nu ați avut dureri fantomatice asupra unor părți sănătoase ale corpului care au dispărut după un moment dat? Poate că într-o viață trecută erai, de exemplu, un soldat și ți-ai rupt piciorul, iar acum o traumă veche îți răspunde ...

7. Ați găsit un spirit înrudit

Este ceva de genul filmul "Jurnalul memoriei". Dar este posibil ca dacă toți simți sufletul unui suflet în cineva (poate chiar și într-un străin), este posibil ca acesta să nu fie un accident. O astfel de teorie romantică frumoasă este în sprijinul faptului că pentru toată lumea există o jumătate în fiecare lume.

8. Simți că ai un suflet vechi

Acest fenomen poate apărea atunci când o persoană simte că sufletul său trăiește mai mult decât el însuși. Dacă ești înțelept dincolo de anii lor, sau se simt mai matur decat ar trebui, este posibil ca în spatele tău este trecut, iar acum - unul dintre „real“. Ei bine, e minunat. Nu contează dacă a fost într-adevăr, dar nu este timpul să vă aplicați înțelepciunea vieții pentru a obține mai mult?

9. Simți că nu ești în acord cu timpul

Sentimentul că nu mai locuiți aici, cumva participă la mulți oameni. Dar puțini simt că nu sunt în timpul lor. Uneori poate părea că o epocă sau un teren complet diferit va fi ideal pentru dvs. Aceasta, desigur, nu înseamnă că toți oamenii singuri vor țipă pentru viața trecută. Dar dacă tocmai ai tras acolo, poate că ai pierdut mult în trecut?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: