9 Concepții greșite despre spiritele pe care nu le cunoșteai

Consultant în domeniul frumuseții

Secretele și subtilitățile de manipulare a băuturilor spirtoase.

Neînțelegerea începe cu faptul că mulți oameni cred eronat că „spiritele“ - este ceva feminin, o sticlă de inscripție misterioasă Koln - „Shipra“ neapărat Koln masculin, ceva de genul sovietic Și aici greșești # 33; Diferența dintre concepte este doar o concentrație diferită de uleiuri aromatice.







1. Parfumul trebuie să fie depozitat în baie.
Aerul cald și umed al băii reacționează cu uleiurile aromatice din interiorul parfumului, determinându-le să se evapore și să lupte în convulsii. De fapt, mirosul, desigur, nu se deteriorează, dar începe să sune într-un mod nou. Probabil nu deloc cum creatorul a intenționat-o.

2. Miros pe hârtie (în magazin) = miros pe tine.
Nu contează dacă miroși parfumul pe o bucată de hârtie, într-un capac sau pe o țesătură, tot nu poți înțelege cum se va dezvălui. În general, același parfum poate mirosi complet diferit pe oameni, deoarece mirosul este amestecat cu mirosul corpului (într-un mod bun).

3. Pulverizați parfumul în aer și apoi introduceți norul de miros.
Parfumul trebuie aplicat cu tencuiala pentru a usca si curata pielea, si nu pentru al petrece, refacerea camerei. Cel mai bun lucru se va deschide în locurile "calde" ale corpului tău: gâtul și pieptul, sub genunchi și în cotul cotului. Principalul lucru nu este să-l exagerăm # 33; Parfumul de parfum, chiar și cel mai bun, în concentrație ridicată poate provoca chiar leșin sau șoc anafilactic.

4. Eau de cologne și băuturi spirtoase - sex diferit.

Așa cum am spus deja, diferența este numai în concentrația mirosului. Koln - pentru „slab“ doză, doar 3%, apa de toaleta - 10%, apă de parfum - între 15 și 20%, ci pur și simplu „parfum“ (fără cuvinte) - 25% din totalul de uleiuri esențiale din compoziție.

5. Parfumul trebuie frecat de piele.
Spre deosebire de convingerile populare, această acțiune reduce doar durata parfumului, rupând secvența de dezvăluire a mirosurilor.

6. Toate băuturile spirtoase miros la fel de intens.
Tot drumul. Du-te înapoi la pasul 4, acolo veți găsi un indiciu. Apropo, cu cât mirosul este mai intens, cu atât mai puțin trebuie aplicat.

7. Cu cât mai mult, cu atât mai bine.
Forța nu câștigă mereu. De exemplu, parfumurile și parfumurile cu un singur gust se pot deschide complet pe piele. Poate veți alege în favoarea "mai micului".

8. Parfumul miroase același lucru din momentul aplicării la duș.
Nu ascultați somelieri de parfum? Mai întâi notează patchouli, apoi cardamom și, în cele din urmă, bergamot. Și doar așa. Bunele spirite, dimpotrivă, se deschid treptat, schimbându-le parfumul. Conservarea mirosului este un semn al sinteticelor 100%.

9. Mai scumpe, miroase mai bine.
Aici confundați spiritele cu bani, cu cât mai mult, cu atât mai puțin miros. Uneori (da, și se întâmplă), cumpărând parfum scump, plătiți pur și simplu pentru marca de pe etichetă. Cel mai bun pentru a nu disprețui și a încerca totul # 33; Pretul parfumului nu garanteaza ca parfumul lor va fi neobisnuit pentru dumneavoastra.

- Acesta este parfumul meu pentru oameni. Ieftin de pe piață, dar miroase mai bine decât scump din magazin.

- Nu folosesc acum parfumuri, am gustat o bodispray delicioasă chiar pe corpul meu și am umezit ulei de vanilie în spatele urechilor mele.

- Și ce fel de spray de corp?

- Fu # 33; Este mai bine să cumpere parfum este mai scump, acesta este statutul # 33; Eu mereu urmăresc moda, iar disperați-i să spună mai departe că mirosul de pe piață este parfumat.







- Vanilia este o clasă # 33; Odată ce am fost în autobuz și am avut un miros de vanilie de la Willows Roshe, așa că un băiețel în spatele ședinței mă gemea la rola mamei mele.

- N, în spray de corp fără alcool, pshikaesh pe corp, este absorbit și pentru o lungă perioadă de timp un miros foarte deține. El este mult mai rezistent decât apa de toaletă și nu la fel de obositor ca spiritele concentrate.

- Nu-mi înțelegeți aceste lucruri cu deschiderea de arome și aceste subtilități.

- Ce fel de idiot pentru a păstra parfumul în baie?

- Eu, de exemplu, nu pot sta când un om miroase parfumul # 33; Nu pot sa stau pe sine, asa ca pentru mine principalul lucru este ca parfumul este discret si nu este prea mult.

- I-am cumpărat un nou persan roz, câțiva oameni confuzi cu chlo, ieftin și furios # 33; Da, multe femei segmentul de prețuri de parfum buget este foarte demn, nu am plătit prea mult timp pentru marca.

- Sunt un maniac de parfum, imi voi umple curand colectia modesta. Îmi place nu numai scump, dar, de asemenea, ieftine pentru 10-20 de euro, acestea sunt în mare parte acasă, sau când mă duc la un supermarket, am cumpara.

- Și ține ca un spray de corp? Am aici spiritele arabe yuzayu, cu multă putere, în ceea ce mă privește, chiar mai ușor vreau

- Da, în general, aproximativ 7 ore sunt bune. Pentru persanul obișnuit nu este foarte asemănătoare, deci e greu de știut.

- Spasibki pentru informații, o să știu. Și apoi, după cum știți, nu puteți înțelege singuri dacă miroase sau nu. Pentru că te obișnuiești cu asta.

- Mulțumesc pentru articolul # 33; Este interesant # 33;

- Îmi place rozul persan din bugetul pentru rezistență și parfum, doar de la Avon (aproximativ 1000 de ruble) și elixir Shakira (1500 pe harta lui Rives Gosha). Recent parfum pentru femei doar în segmentul de preț mediu pe care îl aleg.

- Ei bine, nizchebrodki, justifică că un parfum bun nu poate fi cumpărat?

- Aici, apropo, este o altă întrebare bună - în Reeve Gauche este încă un parfum autentic sau un fals? Și câte dintre voi am observat periodic dispute în acest sens și nu am ajuns la o opinie comună. Ce crezi?

- Despre orice post, toți cei care iubesc parfumul cunosc aceste reguli, dar, în general, ei încearcă să se ferească de regulile de parfumerie.

- Și pentru cei care nu știu, postările sunt publicate.
Îmi place

- Nu știu ce înseamnă mărci de lux, iar spiritele unui segment ieftin de tip Shakira sunt aceleași, nu cred că are sens să se creeze. I-am cumpărat din când în când, le comparăm cu prima sticlă a acelorași spirite aduse din America, nici în miros, nici în statornicie, nu există nicio diferență.

- Cumpar parfumul Oriflame al sotului meu, imi place foarte mult.

- Stimate parfum selectiv este întotdeauna mai bine decât o piață de lux și de masă, componente naturale, scumpe, design frumos, dezvăluire interesantă și sunet aromă merită să plătească.

Arome care corespund unor emoții, sentimente, amintiri. Prin brandurile selective de parfumerie includ, de asemenea, Hugh Parsons, Illuminum, YesforLov, Neotantric, Six Parfume Seria Arbore, Clean, Comptoir Sud Pacifique, Mark Birley, Nez A Nez, Xerjoff, Lorenzo Villoresi, Keiko Mecheri, Miller Harris, Jo Malone, Geo F. Trumper, Perfums d'Orsey și altele.

- Cumpar un parfum este foarte dificil, o alergie. Doar într-o linie de parfumuri ieftine din magazin, mi-am ales mirosurile.

- Mă duc la magazinul de parfumuri și aleg o sticlă, mirosul de care îmi place. Și este oarecum diferită alegerea aromei?

- Vă mulțumim pentru revizuirea interesantă # 33; Este păcat, până când trag din punct de vedere financiar nișele selective.

- Sunt o fată la modă. Aleg arome la modă.

- Vă mulțumesc pentru infuze # 33;

- Cumpar parfumuri pentru femei exclusiv in magazine de marci.

Nu contează dacă mirosi parfum pe o bucată de hârtie, într-un capac sau pe o țesătură, tot nu înțelegi cum se va dezvălui. În general, același parfum poate miroși complet diferit pe oameni, deoarece mirosul este amestecat cu mirosul corpului (într-un mod bun).

Da, am avut o astfel de poveste, adevărată, cu un sfârșit bun. Mi-au dat parfumul Casharel, mi se părea prea dulce și mirosul de trandafiri - cumva nu al meu. Adică, nu mi-au plăcut deloc pe cont propriu. Dar odată ce am încercat să le folosesc ... și bliiin, cum se răcește pe mine deschisă # 33; Acum, această sticlă este preferatul meu # 33; Cine ar fi crezut # 33; Deci, acum dacă plănuiesc o achiziție - încerc parfumul nu pe hârtie, ci pe mine însumi. Desigur, astfel încât să puteți alege doar o aromă pentru o vizită la magazin, dar va exista o certitudine de 100% că totul se va potrivi

Masaj pentru frumusețe ANTI-CELLULITE în Peter
Cum sa faci o intalnire cu Valentin Melnikov pentru Masaj in St. Petersburg >>>> *** Cum sa faci o intalnire cu mine pentru un masaj >>>>

Masaj de frumusețe ANTI-CELLULITE în MOSCOVA
Aplicați la Valentin Melnikov pentru MASAJ în MOSCOV >>>>

Jurnalul meu >> Jurnal de auto-dezvoltare >>> Album foto >>> Retete mele >>> Jurnalul meu pe forumul intim >>

BEAUTY IN CONTACT # 33; Vezi, intră, invită-ți prietenii # 33; # 33; :-)) >>>>>







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: