8 Principiile relațiilor sănătoase

8 principii ale relațiilor sănătoase

Am studiat tema relațiilor cu mult timp în urmă - din moment ce "nu a fost cerut ceva" în romanul meu cel mai serios și mai lung. Apoi am trecut mult de la "ce capră. "Până la 100 # 37; iertarea și lucrul profund asupra lor înșiși. Care, după cum știți, nu se termină niciodată. Desigur, sunt multe descoperiri noi, dar acum voi descrie principiile care sunt relevante pentru mine în acest moment.







Am studiat tema relațiilor cu mult timp în urmă - din moment ce "nu a fost cerut ceva" în romanul meu cel mai serios și mai lung. Apoi am trecut mult de la "ce capră. "Până la 100 # 37; iertarea și lucrul profund asupra lor înșiși. Care, după cum știți, nu se termină niciodată. Desigur, sunt multe descoperiri noi, dar acum voi descrie principiile care sunt relevante pentru mine în acest moment.

8 Principiile relațiilor sănătoase

1. Nu există nicio diferență între relațiile cu lumea și relațiile cu bărbații

Dacă există sau există un dezechilibru - va afecta cu siguranță restul vieții. Dacă nu sunteți fericit în sine, nu veți avea o relație fericită.

2. Nu există nici o diferență între relațiile cu lumea și relațiile cu sine

Nu poți iubi întreaga lume și nu te iubești. Dacă apare o astfel de situație, atunci undeva vă înșelați.






3. Fă ceea ce îți place

În viață, nu doar în relații, și trăiește-ți viața, nu se dizolvă într-un partener.

4. Nu încercați să țineți pe nimeni - nu îl puteți păstra

Dar dacă vă lăsați să mergeți cinstit, fără să vă așteptați ca acesta să se întoarcă - chiar și cel mai vânt se va întoarce. Despre control (unde erați, cu cine, când vă întoarceți, de ce a întârziat, nu vă voi lăsa să mergeți singur la acest partid) - la același punct.

5. Fii cinstit cu tine si cu toata lumea din jurul tau.

Așa e cristalul cinstit, nu încerca să pari ceea ce nu ești cu adevărat, sau să manipulezi chiar și în lucruri mici. Și nu cedați manipulării unui partener.

Sună atât de tare - să "manipuleze", îmi imaginez imediat niște șantajari care ți-au capturat întreaga familie și cer să plătești un miliard. Dar, de fapt, este de multe ori despre cele mai mici lucruri mici, cum ar fi ce fel de film să meargă - pentru melodrama sau groază. Aici vrem să melodrama, iar partenerul nostru crede că acest lucru este totul - nedemnă, și groază - grozav. Și noi, pentru a nu părea nevrednici, inventăm că nu avem timp pentru filmele de groază, pentru că vom veni cu întârziere de la muncă și chiar chiar vom întârzia. Aceasta este manipularea apei pure.

6. Discutați despre sentimentele dvs., vorbiți despre adevărul dvs. partenerului dvs., indiferent de ce este

7. Nu compromite cu tine însuți

E un tip bun și într-adevăr, într-adevăr, dar vă place yoga și un stil de viață activ, și iubește berea și o canapea seara. Și este greu să-i spun "nu" - îmi place! Brusc, apoi schimba mintea lui.

Dar nu va funcționa și nu ar trebui să sperăm că "într-o zi mai târziu totul se va schimba" și "el își va schimba mintea". Nu tolerați ceva care nu vă convine. Și nu începe o relație, sperând că mai târziu se vor schimba - aceasta este abordarea inițial nereușită.

8. Traieste asta

Nu proiectați pe el toate dorințele pentru căsătorie și copii (de preferință cinci), începând cu prima dată. Urmați-vă inima, nu motivul. Aveți încredere în sentimentele pe care le experimentați acum.

Și ai încredere în intuiția ta, nu în experiența trecută și în temerile tale.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: