8 Lake "locul cu adevărat gustos (și aceasta nu este publicitate), comunitatea ucide pe viziunea ta

8 Lake

Drumul către zona a 8 lacuri este excelent și toate la 30 km de oraș nu se simte deloc. Pe hartă nu se remarcă faptul că la o îndoire pe Bayserke există un semafor, deci este greu să ratați. Toate celelalte colțuri ale acestui sistem sunt deja echipate cu indicii de semnătură în zona de odihnă, deci cred că toată lumea va ajunge. Poliția pe drum nu îndeplinesc, dar toate cele 3 sate care trec sunt sfătuiți să respecte limita de viteză, astfel încât nimeni nu va strica starea de spirit în ajunul sărbătorilor.







Intrarea la parcare este gratuită (la revedere?). Parcarea este imensă, au fost aproximativ 60 de mașini, care au ocupat mai puțin de 30 din suprafața totală.

Recepția a lovit caracterul adecvat al acestora (rar în pensiunile suburbane vom lucra rezidenți Almaty) și o atitudine serioasă pentru siguranța (două detectoare de metal 3 sitele). Raportul este extrem de corect, toată lumea zâmbește, e drăguță, dar până când nu se opresc, detectorii de metal cer să scoată din metal toate buzunarele.

Imediat a lovit teritoriul (este cu adevarat imens) si un numar mare de culori (au intampinat pretutindeni ochiul).

8 Lake

De la recepția până la cele 8 lacuri în sine, am fost luați la mașinile electrice deschise

8 Lake

A doua oară a fost surprins de personal podkovannosti - șoferii sunt bucuroși să răspundă la întrebări tot drumul (care sunt proprietarii - coreenii, sud-coreeni - nu este al nostru, cât de mult timp de construcție - 4 ani, ca de obicei, oameni - 500 de persoane la sfârșit de săptămână, zilele de lucru 100, afluxul principal la cină și mai aproape de ora 21) și, evident, au fost bucuroși să vorbească. Sa simțit că o mulțime de ei și încă nu înțeleg de ce ei plătesc bani pentru o astfel de cantitate mică de muncă (eu sunt pe salariu - nu am plătit un ban), așa că încercați să vă rog foarte mult.

Au trecut prin casele plate

8 Lake

trecând lângă corturi de lângă piscine

8 Lake

Am condus în partea centrală la un restaurant mare, în jurul căruia erau multe mese în aer liber.

8 Lake

Mai departe pe jos pentru o plimbare. În dreapta și în stânga, au început lacuri cu pivoți pentru pescari.

8 Lake

8 Lake

8 lacuri 2 taxa (15 mii pe zi) pentru propriul dig, 2 șezlonguri și umbrelă de soare, 2 liber (numai să plătească pentru peștele care prinde 1500 tenge pe kilogram crap / crap / crap / crap și 3000 Tenge pentru păstrăv), 1 o companie mare (peste 300 de mii pe zi, foarte convenabil pentru petreceri corporate, cu o parcare privată, iar zona de sub „scatter“) și 1 zona de lac privat al proprietarului de odihnă, care este direct de la conacul există pescuit (în fotografie).

8 Lake

Despre proprietarul "8 lacuri" - "Gennadij Alekseevich Kim" într-o respirație într-o șoaptă reverențială rostită de personal. Dar era ca tot ce știau despre el. Mi-a cerut să-l prezint. De fapt, foarte puține proiecte lansate în Kazahstan, cu un grad de rezonabilitate, din partea personalului, care în mod clar cineva pune în mod deliberat conceptul clientului și se termină, de exemplu, aici, astfel încât este felinare care stau pe perimetrul și în interiorul întregii zone de recreere. Acordați atenție - sunt alimentate de panouri solare. Toate (și există câteva mii dintre ele). Și nu există fire prin teritoriu. Doar aplaud. În mod clar, inovațiile tehnice nu sunt străine unui om și a demonstrat în practică modul în care acestea pot fi utilizate la scară industrială.

8 Lake

Acordați atenție, de exemplu, solului (o mulțime de nisip) și fără o udare zilnică a tuturor copacilor unei astfel de grădini nu ar crește aici. Cel mai probabil a plantat toți copacii acum 4 ani la începutul construcției și ceea ce nu se vede uscat spune din nou despre o lucrare bine organizată:

8 Lake

Și cum aici este pur mmmmm, este costisitor să te uiți. Numărul de însoțitori este de aproximativ 1 până la 5 în teritoriu, de la 1 la 3 în restaurant și de la 1 la 2 în piscină (și chiar în absența salvatorilor de baie se așeză cu mândrie pe turnurile lor)

8 Lake

Pește - a abordat trei grupuri de pescari, două mici, o delegație chineză veselă 7 aici sunt un astfel de pește (scufundatorii nu au observat în apropiere).

8 Lake

În lacuri, pe lângă pești, rațe (vii) și flamingo (roz)

8 Lake

Camerele. Mirosul de curățenie și lucruri noi. Arată confortabil. Sunt scumpe - 30 de mii în timpul săptămânii și 40 de mii în week-end (inclusiv o piscină pentru 2 adulți și 2 copii, mic dejun, de pescuit pentru o zi). Că l-au lăsat pe oameni în plus să trăiască, astfel încât compania să se odihnească cu ușurință. Baia este de brand nou, televizoare cu diagonala de un metru, scaune de piele - în general, publicul țintă (persoanele în vârstă cu tineri însoțitori) văzut o mulțime ...

8 Lake






Mergem la perla principală - la piscină. Este într-adevăr șocuri dimensiunea, forma neobișnuită și frumusețea

8 Lake

Îmi place precizia în detalii, așa că acest termometru și o notă privind adâncimea (și piscina de la 0,5 la 1,8 m), îmi amintesc. Pe apă - a fost rece (a ajuns la 4 zile) și nimeni nu sa scăldat. Apa nu era încălzită și era de aproximativ 15 grade Celsius. Administratorul a spus că există 4 tipuri de încălzire și un maxim de 25 de grade va prinde din urmă atunci când există un popor.

8 Lake

Piscina este foarte mare. Ar trebui pur și simplu văzut, tk. în cadru toate dimensiunile sale nu iau. Și este făcut frumos și cu bun gust. Am fost în multe locuri, dar nu am văzut încă așa de frumos. Sincer.

8 Lake

De fapt, există 4 bazine de comunicare, merg de-a lungul a 3 cercuri în jurul valorii de fiecare + fântâni. Potrivit administratorului a 8 lacuri, 1500 de oameni pot înota în același timp fără a interfera unul cu celălalt. Cred că grefa, dar atunci 500-600 va merge în liniște - exact

8 Lake

Șezlongurile și umbrelele sunt toate noi și, din nou, un pic, dar frumos - pe picioarele roții, pentru a nu ne zgâria picioarele și țigările.

8 Lake

Prețurile pentru acces la piscina pentru o zi - 7,500 pe persoană pentru o zi, de până la 7 ani gratuit, de la 7 la 12 ani - în 3500. Dar există și în cazul în care, pentru a sărbători cei care sunt mai bogate - corturi VIP pentru 150 000 pe zi (pentru 6 persoane + masă) , așa arată

8 Lake

În bar un set ireal de whisky bun și alte lucruri fierbinți

8 Lake

Există o narghilea spațioasă, deși, din anumite motive, centrul bazinului

8 Lake

În jurul perimetrului fântânilor

8 Lake

Există foarte puțini soți de vacanță - mai ales femei însărcinate pe paturi în pături, cum ar fi turiștii care se familiarizează cu atracțiile (oohs și ahi sunt clar vizibile pe toate laturile)

8 Lake

Ce altceva. Există fotbal (5000), baschet (2500), volei (2500) și terenuri de tenis (greu, 3000) .În paranteze, costul pe oră. Ping-pong și badminton pentru 1000. Și o pepinieră pentru animale sălbatice și non-sălbatice, dar unde nu am fost acolo (o excursie o dată pe oră, este de 45 de minute)

8 Lake

Puteți să închiriați o mulțime de lucruri - pescari (1500), biciclete (2500), role (1500), mașini electrice pentru 4 (13000), grătar (5000), cărbune (3000). Acordați atenție tuturor prețurilor pentru această zi. Pentru ei înșiși, ei au luat decizia data viitoare când vor veni cu marii și cu rolele - piesele de aici sunt excelente, distanțele sunt mari, le dau drumul liber.

Da, există un loc de joacă, gratuit

8 Lake

Restaurantul a 8 lacuri impresionat de 3 lucruri. Alegerea de carne pe gratar (nu fi leneș merge la bucătar), cam (seara, stoc cu creme, și apoi mânca) și din nou o atitudine excelentă față de clienți. Copilul nu-i plăcea grătarul de curcan (carnea era evident firească), am sunat-o pe chelner - a cerut să o înlocuiască. Ce a început aici ... În general, bucătarul ne-a abordat de 3 ori (scuză-ne de carne locală, dar aici curcanul se execută foarte mult, dar îl vom rezolva și deja lucrăm la el). Ca o scuză, mai întâi au adus un kebab shish de la creveți, apoi din nou un curcan moale de două ori mai mare. La prețuri ca în oraș, două băuturi fierbinți, un coș de pâine, două ceainice de ceai (pe drumul samovarelor) și desertul ne costă 7.100 lei. Pentru trei, cred că este perfect pentru acest loc. Ce altceva ar fi spus - pe termen lung nu a fost introdus în vârful (pe care doriți - da-te), ospatarii rula de fapt, în muzică live seara (saxofon plimbat printre mese) și au o prăjitură cu brânză de mare (acum o raritate în instituțiile Alma-Ata). Dintre minusuri - în restaurant a fost Wi-Fi gratuit (dar nu funcționează), nu există nici o capturi 3G (cel puțin a mea de Beeline), așa că @K_Gorozhankin în Tweeter a fost tăcut tot timpul (care este un păcat, emoțiile bătut peste margine). Și komarrryy doar groază ceea ce crud.

8 Lake

În timpul nopții se răcește (se apucă lucrurile calde) și se aprinde iluminarea multicoloră a fântânii.

8 Lake

Și, totuși - bine făcuți toți aceiași proprietari - în timpul serii lemnul de foc este aprins în astfel de lucruri încât oamenii își pot încălzi mâinile. Această atitudine are. Chiar și-a adus aminte de Vancouver, când acolo, în timpul ploii, oamenii au întâlnit turiștii ieșind din stația de metrou și i-au dat gratuit termozelor lor.

8 Lake

Și aici aici strălucește noaptea de noapte (de fapt lumina), cele despre care am spus mai sus. În general, tehnologiile inovatoare sunt în funcțiune și fără "subvenții de la Samruk".

8 Lake

Pentru a rezuma - 8 lacuri este un loc minunat, vreau să bată din palme cu privire la modul lucrurile se fac bine și a crezut că, vă mulțumesc foarte mult d-lui Kim pentru ceea ce el a construit (sper să vă găsească acolo data viitoare și de a cunoaște personal). Vreau foarte mult să sper că, în timp, locul nu se va deteriora și vor rămâne acele standarde ridicate care sunt stabilite acum în personalul instruit. Ei bine, cititorii sunt încurajați să meargă și să plece de aici cel puțin 50 $ pe fratele său, astfel încât planul de afaceri băieții recuperează (în timp ce, evident, să investească în viitor), și toată lumea a fost fericită - și ne-am odihnit și ei proprietari, proiectat și construit atât de multă frumusețe în deșert pentru ne.

Pentru toți cititorii, vă rugăm să împărtășiți unde se odihnesc de obicei în zona noastră în weekend.

Să mănânci, să bei și să pierzi bani. Pur și simplu nu avem destule pentru fericire.
Bine, Gennady Alekseevich, pentru că undeva trebuie să ne petrecem câteva sute de dolari pe zi.
Îmi amintesc un proiect pe care cunoscuta voia să-l realizeze: parcul acvatic pe drumul spre Medeo. El a argumentat cu pretenție: Ei bine, oamenii vor merge la Chimbulak, și apoi ce vor face ei, du-te acasă? Sunt pe cale să vizitați parcul acvatic și apoi să vă distrați.
Deprimă unilateralitatea gândirii antreprenoriale în Kazahstan. Deși. determinarea conștiinței.

Eu suspectez ca fumatul samovar este deja parte a acestei lupte impotriva tantarilor)

loc răcoros, nu știu .. mulțumesc.

Voi da doar feedback pozitiv de la prietenii mei

În tweeter, un tovarăș a aruncat informații că adevăratul proprietar al zonei de agrement Timur Kulibayev. Nu știu, nu l-am întrebat. Dacă reușesc să vorbesc cu Gennady Alekseevich, îți voi spune. Deși, desigur, personal pentru mine și pentru piață, va fi mai interesant dacă un proiect atât de mare a fost aspirat fără ajutorul celor puternici

Da, un loc destul de bun, atunci când alegi opțiuni unde poți să te relaxezi și să consideri asta.

Costul peștelui prins este de două ori mai scump decât același pește cumpărat de pe piață - e pipeta! Și o piscină de 7500! Ei bine, Cho văd banii necesari urgent pentru a plăti!

Și când a fost ultima dată când erai în parcuri de apă și în ce? în opinia mea, prețurile lor în intervalul de preț mediu în comparație cu Almaty. Marți Yandex comprimat găsit pe parcuri de apă Almaty profinance.kz Și nu uitați că există o dimensiune și senzații complet diferite, șezlonguri și despre ceea ce este spus în articol.

dar îți spun eu. a fost în parcul acvatic din Tașkent vara trecută. Într-o traducere în tenge prețul este de aproximativ 1500 pe zi. Și este de trei ori mai mult decât, de exemplu, femeli.

În primul rând, dacă te duci la ei de la calea Kuldja, pierdeți parbriz - în cazul în care o parte a drumului aproximativ cinci kilometri în cazul în care web trebuie să reprezinte asfalt, dar de fapt - bitum se presară cu pietriș. Pietrișul zboară de sub roți și bate în jur - pe fund, pe corp, pe alte mașini.
Ca urmare a intalnirii a 3-4 vehicule in curs de desfasurare - 6 jetoane pe parbriz. Acum masina pe SRT - schimba complet parbrizul. La Cruiser, această plăcere nu este ieftină.
Cu toate acestea, în corespondența de aici pe Facebook, ei au confirmat că știu despre această problemă. Ceva nu am văzut nici un avertisment despre asta.

În al doilea rând. Un meniu neobișnuit de mic. Asigurați-vă astfel teritoriul și astfel salvați-vă de mâncare - a dispărut. Seara, practic nu există nici o alegere. Cel puțin luați tocanul. Reprezentantul mi-a spus că au cel mai bun meniu și sunt atât de cool pentru că sunt scurte și pentru că dacă păstrați un meniu mare, va trebui să păstrați produsele pentru o lungă perioadă de timp. emoție în general.

În al treilea rând. Spuneți-mi cine ar putea să vină cu reguli idioate - închirierea de unelte se închide la ora 21 și începe la ora 9 dimineața. Și două băuturi de bază - seara și dimineața - nu sunt disponibile. Țineți tijele de pescuit - spune-mi! Astfel, profesionalismul în domeniul serviciilor nu este respectat.

În al patrulea rând. La intrarea în interdicție este de a aduce arme pe teritoriul. Nu există seifuri speciale la intrare. Imaginați-vă, ei serios sugerează că își lasă armele în parcarea din mașină.

Deci, să se uite la ea nu pare rău, dar, de fapt, abordarea locală obișnuită. Limba lui Zadornov este managerială și hetaker. Ne pare rău investitorii.

Mulțumită soției și copilului meu - cu ei, chiar și în aceste 8 baltă a fost bine :)







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: