7 Produse populare care reduc stomacul, știri doctor vlad

În original, titlul articolului nu include o reducere a abdomenului, ci o ușurare a abdomenului de la balonare. Prietenii mei, pentru slăbire și preocupați de aspectul lor, este practic același lucru.







În cazul în care stomacul este umflat, atunci vizual arata ca unul dintre semnele de obezitate, chiar și în ciuda greutății. Nu avem nevoie de el, pentru că scopul nostru este nu numai să pierdem în greutate, ci și să schimbăm aspectul!

7 Produse populare care reduc stomacul, știri doctor vlad

Produse fără lapte de animale

Laptele și produsele lactate, cum ar fi iaurtul grecesc, brânza de vaci, brânza, mulți dintre noi provoacă disconfort în stomac. Înlocuirea unor astfel de produse poate fi o variantă de plante, de exemplu, pe bază de migdale sau lapte de nucă de cocos. Rețineți că acestea nu conțin adaos de zahăr și îndulcitori artificiali (sucraloză, aspartam, xilitol, eritritol, și altele.), Care contribuie, de asemenea, la flatulență și balonare.

Pepene verde si castravete

Atât pepene verde cât și castravete hidratează perfect corpul, ceea ce ajută la reducerea balonării și la căldura mai ușor de tolerabil. Pepenele verde sunt, de asemenea, o sursă de inimă și musculare de întărire a magneziului. Acest electrolit este excretat cu transpirație și previne stagnarea fluidului.

Noaptea, nu mancati pepene verde si in nici un caz nu combinati castravetii cu lapte. În primul caz, vă sunt oferite somn neliniștit, cu excursii constante la toaletă. Și în al doilea - excursii prea frecvente la toaletă, dar într-o altă ocazie - stomac deranjat.







Multe vinete au o reputație proastă din cauza apartenenței lor la familia Solanaceae, care, în unele cazuri, poate provoca durere. Cu toate acestea, el sau feluri de mâncare cu participarea sa, pe care mulți în cererea mea cu retete, perfecte pentru o gustare înainte de a merge la plajă, precum și acizi grași saturați și conține potasiu, care ajută la depășirea umflarea.

Fenicul este cunoscut pentru capacitatea sa de a îmbunătăți digestia și a combate eficient flatulența, deoarece are un efect diuretic. Dacă nu vă place feniculul, puteți să-l limitați la semințe, de unde obțineți un ceai minunat (1-2 lingurițe pe pahar de apă clocotită).

Lupta împotriva flatulenței nu este doar o acțiune diuretică. Fenicul și fenicul sunt legate de medicamentele carminative și sunt absolut identice în vigoare. Mamele știu că copilului i se administrează adesea apă de mărar, astfel încât gazele să se desprindă mai bine. Aceleași lucrări pentru adulți. Puteți prepara, sau puteți mânca direct, brut. Dar spălați, bineînțeles.

Există multe motive pentru bananele iubitoare. Una dintre ele este capacitatea lor de a preveni retenția de lichide din cauza electroliților de potasiu, ceea ce este, de asemenea, necesar pentru sănătatea inimii. Bananele sunt frumoase în sine, dar de la ele puteți găti tot felul de piureuri, micuri și deserturi.

Am menționat deja bananele de mai sus, le-am citit din nou dacă l-ai uitat. Fii atent cu bananele, pe scurt. Nu mai mult de o banană pe zi, și este mai bine nu în fiecare zi.

Avocadosul este o sursa buna de grasime sanatoasa, care reduce balonarea. Grasimile monosaturate nu numai că ajută organismul nostru să lupte împotriva inflamațiilor care cauzează boli, ci și să ajute la normalizarea nivelului zahărului din sânge și să lupte cu depunerile de grăsime din talie.

Dacă pierdeți în greutate, și doriți zhirnenkogo, apoi avocado - cea mai bună cale de ieșire. Doar nu uitați să-l acidulați cu lamaie. Este mai gustos și "rust" avocado mult mai lent.

Sparanghelul este un produs diuretic și este renumit pentru capacitatea sa de a stimula digestia, deoarece este o sursă de prebiotice necesare pentru bacterii care trăiesc în intestin.

Rar mănânc sparanghel și nu pot adăuga nimic despre sparanghel. Nu știu cum acționează sparanghelul asupra mea. Încearcă, scrie apoi și vom ști cu toții!

Rețineți că acest produs poate afecta diferite persoane în moduri diferite. Prin urmare, este important să știți ce funcționează cel mai bine pentru dvs.

Distribuiți acest:







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: