5 sfaturi pentru a vă ajuta să învățați limba engleză

Cum de a învăța limba engleză? Este posibil să faceți acest lucru în 2-3 luni? Mi sa pus aceste întrebări de mai multe ori și răspunsul meu este DA!

Desigur, trebuie să înțelegem că acesta este un efort imens! Nu vei învăța niciodată limba engleză, dând-o de 2 ori pe săptămână sau dând dicționarul sub pernă pentru noapte!







Sper că sfatul meu vă va ajuta să vă atingeți obiectivul de a învăța limba engleză.

Deci, în primul rând, determinați ce tip aparțineți: un leagăn [swat] croșetat sau o canapea-pui [antrenor pateyteu] leneș. Mărturisiți-vă și nu spuneți nimănui că sunteți o persoană leneșă!

5 sfaturi pentru a vă ajuta să învățați limba engleză

Sfat 1. Scopul

Oricare ar fi memoria ta fenomenală, înclinația de a învăța limbi străine, o bună cunoaștere din școală ... nu e nimic pentru nimic dacă nu ai un scop! Cu scopul de a "învăța doar engleza", nu puteți începe nici măcar. Vă dau maxim o lună, cu condiția să dați limba de 3 ori pe săptămână (și, credeți-mă, acest lucru nu este suficient). Scopul ar trebui să fie atât de grav încât să nu aveți nici măcar gândul "poate mâine". Oferta de muncă, acolo unde limba engleză este necesară, o călătorie în străinătate este inteligentă ... Nu este în apropierea străinului, și nu în Turcia și Egipt, unde toată lumea știe deja limba rusă.

Sfatul meu pentru cei care nu pot decide! Dă-ți un termen, de exemplu, un an! Pentru un an, sarcina dvs.: să colectați bani și să planificați o călătorie în străinătate de la început până la sfârșit (hotel, bilete ...). Crede-mă, oriunde te-ai duce, fie că este vorba de Germania sau de Austria, nu vei pierde limba engleză!

5 sfaturi pentru a vă ajuta să învățați limba engleză

Sfat 2. Învață să "respiri" limba engleză!

5 sfaturi pentru a vă ajuta să învățați limba engleză

Alegerea literaturii este, de asemenea, o problemă destul de dificilă. Nu sfătuiesc să luați ceva clasic, înecându-se în vocabularul teribil vechi și folosindu-l în viața pe care nu o puteți face. La început, povestile adaptate sunt foarte potrivite.







5 sfaturi pentru a vă ajuta să învățați limba engleză

Sfat 3. Gramatica engleza

Nu pierde timpul cu gramatica! Din momentele în care veți avea nevoie în viața reală Simplu Simplu, Simplu trecut (și uneori Viitor Simplu, prezent Perfect și prezent continuu). Acordați mai multă atenție vocabularului. Cel mai bine este să înveți frazele: mergeți la plimbare, vizionați TV, plătiți în avans ...

5 sfaturi pentru a vă ajuta să învățați limba engleză

Sfat 4. Respectați timpul

A trăi în secolul 21, ni se oferă totul! Utilizați-l la maxim! Aveți un idol, un blogger de consum pe YouTube? Dacă există - grozav! Acum, sarcina dvs. este să găsiți în acest subiect un vals străin și să ascultați, să ascultați ... Conținutul super cognitiv «TED Talks». Nu va fi de înțeles, dar sarcina dvs. este de a asculta și de a absorbi pronunția, unele cuvinte vor fi amintite de la sine.

5 sfaturi pentru a vă ajuta să învățați limba engleză

Câteva lucruri utile:

  1. WordSteps.com este managerul personal al vocabularului;
  2. lang-8.com - aici scrieți textul în limba pe care o învățați, iar vorbitorul nativ remediază erorile dacă le lăsați
  3. bussuu.com - formare excelentă în program: dicționarul-dialog-test.

5 sfaturi pentru a vă ajuta să învățați limba engleză

Sfat 5. Distrează-te!

În orice formare trebuie să existe ceva interesant și amuzant. Vă recomandăm să utilizați asociații. Soțul meu, de exemplu, însuși vine și se laudă. Voi împărți cu tine un cuplu!

5 sfaturi pentru a vă ajuta să învățați limba engleză

Învățarea limbii engleze - învățarea limbii engleze, sună ca [lenin inglish] - asociație (Leon îi place engleză, Lönin engleză);

propunere - o propunere de afaceri sau o propunere de mână și de inimă, sună ca [propozal] - asociere (creep).

În plus, există diverse jocuri în limba engleză. Este un secret de spus, eu încă mai cânt în Academia Abra.

Deci bucurați-vă de studiu!

5 sfaturi pentru a vă ajuta să învățați limba engleză

Și, în sfârșit, motto-ul meu:

"Orice ați vrea să faceți, faceți-o acum, pentru că, indiferent cât de veche sunteți."

5 sfaturi pentru a vă ajuta să învățați limba engleză

Încearcă să includi treptat în viața ta aceste sfaturi și să dai limba o oră pe zi! Într-o lună veți vedea cu siguranță rezultatul!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: