5 pași către Hitler

5 pași către Hitler
Recent, prietenul meu Mihail Gusev a spus despre distracția pe internet. Jocul "5 pași către Hitler" este numit și este o variație a teoriei a 6 strângere de mână. Legătura dintre aceste două fenomene nu este numai evidentă și indisolubilă, dar aș spune chiar că "Hitler" este un derivat al "strângerii de maneci". Cu toate acestea, până când sunteți complet confuz, voi explica totul în ordine.







6 piese de la 5 pași

5 pași către Hitler

Este prea aproape?

5 pasi - nu este prea aproape de Hitler? Așa că ați putea să vă gândiți înainte de prima încercare de a ajunge la Fuhrer. Dar se pare că trecerea de la orice articol Wikipedia la dosarul lui Hitler este într-adevăr mult mai rapidă! Nu mă credeți? Încercați să începeți jocul de oriunde. Veți avea o aventură individuală și, pentru ilustrare, voi începe cu Boris Borisovici, iubitul meu. Ne întoarcem la articolul din Wikipedia despre Grebenshchikov. Ce credeți voi, câte pași vor trebui luați pentru a ajunge la Hitler? Întreaga procedură mi-a luat câteva secunde sau trei pași:> Leningrad> blocada Leningradului> Hitler. În acest sistem există 4 articole, dar numai 3 tranziții, deoarece primul pas a fost făcut în direcția Grebenshchikov-Leningrad.







Încearcă-te singur, începând cu un subiect arbitrar. Poate fi o persoană, un eveniment, un fenomen și orice altceva. Chiar și cu subiecte specializate, nu este dificil să mergi la Hitler. Și dacă luați ceva popular, atunci plimbarea amenință să fie un blitzkrieg. Dintr-un articol despre Putin, de exemplu, este suficient să facem doar un pas, pentru că Hitler este menționat direct în informațiile despre președintele nostru.

Vineri se mută la Hitler

5 pași de la Hitler

Nu doresc să termin ceva rău, pot sugera un joc invers: nu mai mult de 5 pași pentru a ajunge de la Fuhrer la articolul dat. Este uimitor, dar e mai greu! Am încercat să mă întorc de la Hitler la Grebenshchikov și puteam face acest lucru numai pentru 5 tranziții: Braunau am Inn Leo Tolstoy Aquarium St. Petersburg Grebenshchikov. Slavă Domnului, acasă! Vă putem asculta muzica preferată și vă puteți bucura de vremea minunată de vineri!

5 pași către Hitler

Acesta este un robot telefonic.







Trimiteți-le prietenilor: