15 idei de afaceri de acasă

În caz de șomaj și neputința de a găsi de lucru adecvat se poate transforma întotdeauna idei de afaceri la domiciliu care profitabilitatea și forța de muncă nu produce opțiunile clasice de angajare. De exemplu, puteți lua în considerare posibilitatea de a se angaja în următoarele domenii de afaceri de origine:






Câștigurile obținute la coacerea pâinii de casă. cererea pentru care este stabilă în orice scenariu economic. O pâine delicioasă își va găsi clientul. Pentru realizarea producției de pâine la domiciliu este necesar un cuptor sau un cuptor rusesc.

Afacerile la domiciliu reprezintă un conflict între interesele locuitorilor și afacerea dvs. În conformitate cu regulile căminului, și potrivit legii, de multe ori începe o afacere, de exemplu, într-un apartament va cere permisiunea de la vecini, în unele cazuri, atunci când este vorba, de exemplu, pe zonele de conversie, crearea o intrare separată - va trebui să colecteze consimțământul tuturor rezidenților din casă. Afacerea în termeni de apartamente ar trebui să fie: liniștită și sigură, compactă, cu un minim de deșeuri.

Servicii de reparare de calculatoare. În condițiile moderne, una dintre cele mai dezvoltate sfere de afaceri este segmentul de calcul al pieței, ceea ce conduce la o creștere a cererii de personal de întreținere. În acest sens, organizarea unei afaceri la domiciliu, construită pe repararea calculatoarelor și echipamentelor conexe este extrem de relevantă.

Organizarea unei grădinițe la domiciliu. Problema instalării în timp util a copiilor în grădiniță în societatea noastră se confruntă cu mulți părinți din cauza lipsei fizice a acestor instituții. Serviciile care însoțesc această afacere, cum ar fi plimbări cu copii, livrarea unui copil la o casă și o casă pentru copii, vor spori semnificativ competitivitatea serviciilor.

Deschiderea atelierului acasă cu abilități de bază în mașinile de cusut.







  1. Salon de manichiură la domiciliu - mulți maeștri de manichiură invită clienții la casă.
  2. Crearea și întreținerea sitului.
  3. Păstrați canalul pe YouTube.
  4. Turnarea ravioli și vareniki - puteți vinde în restaurante sau la comandă.
  5. Servicii de îndrumare.

Olga. Moscova. Am absolvit coatele de croitorie. În timpul concediului de maternitate, ea a început să-și coasă prietenii la comandă. A adus niște bani, dar nu prea mult.

Odată ce vechiul meu prieten mi-a cerut să fac 4 fluturi roșii pentru a te juca în teatrul de amatori. Nu am luat bani de la ea. Dar după performanță am început să primesc comenzi pentru fluturi.

Non-standard, din țesături diferite (textura diferită), nuanțe diferite. Fluturi pictate manual cu vopsea pe tesatura. Acest accesoriu este din ce în ce mai popular și am un flux mare de comenzi - o coadă pentru mai mult de o lună de lucru.

Aceasta nu este o listă exhaustivă a tehnologiilor de mici afaceri de origine, cu toate acestea, există multe mai mult ca de zi cu zi și idei triviale, care își pot permite să-și realizeze potențialul lor de afaceri și de a face o viață cu munca lor „acasă“.

Eugene. Avocat. Acum, mulți din stocul de locuințe deschid pensiuni. Dacă nu există consimțământul vecinilor, atunci o astfel de problemă este ușor de ascuns. Dar, ia în considerare - pensiune în casă este un minus 20% din costul unui apartament pe piața imobiliară. La fiecare apartament din această casă! Sunteți gata să compensați? Și bătându-se în jurul străzii, cum ar fi să cresc copiii în această casă? Nu toate afacerile merită plasate în casă.

Iată cazul. Medicul dentist a decis să deschidă practica. Împreună cu președintele HOA, el a făcut-o una dintre camerele de la primul etaj, dintre cele care au fost conduse de HOA. Apoi, vecinii au auzit periodic pacienții țipând. Perfect cartier. Președintele expulzat (chiriașii simpatici chiar i-au napoddali, distrugându-și temporar fața), și dentistul a plecat. Orice afacere în fondul de locuințe trebuie să fie coordonată cu chiriașii!

Eugene. Cantaretul rap. Am avut o colibă ​​de la bunica mea. Am început cu băieții mei acolo. A adunat, a citit, a scris un pic. Vecinii au început să păcălească, poliția. Am trecut acest apartament. Pe banii care vin din ea, am închiriat o casă cu două etaje în afara orașului. Acum toată lumea se află acolo. Au aranjat ceva de genul unui studio. Există un loc de muncă și petrecere.

Muzica este o afacere într-o anumită măsură. Zgomotul, mediul de lucru reprezintă echipamentul nostru, asta ne facem treaba. Am înțeles vecinii care nu au ca și oamenii „într-o stare de criză creativă“, uluitor ușile și zgomotul rămas singur lor, inclusiv pe timp de noapte (inspirație - genul de lucru vine atunci când doriți). Este necesar să respectăm oamenii.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: