11 Personajele filmului sunt creaturi fantastice și - unde trăiesc, cinemafia

11 Personajele filmului sunt creaturi fantastice și - unde trăiesc, cinemafia

11 personaje în filmul "Creaturi fantastice și unde trăiesc"

Șaptezeci de ani înainte de Hogwarts Express a plecat de pe platforma de 9 ¾, și a luat tânărul Harry la Școala Britanică de vrajitorie, pentru prima dată, Newt Salamander (Eddie Redmayne), a coborât de pe nava din New York, cu cele mai pure de intenții și cu o valiză mică.







În prima oră de valiza de evacuare nyuhl, valiza cad în mâinile non-magician Jacob Kowalski (Dan Fogler) și Newt el însuși la locul crimei acapara fostul mrakoboritsa Tina Goldstein (Katherine Waterston). Și apoi totul zavertitsya: agresiv anti-vrăjitoare sectă (Samantha Morton și Ezra Miller), familia magnatului ziarului (Jon Voight), MAKUSA (Carmen Ejogo și Kolding Farrell), o mulțime de creaturi fantastice și amenințarea eternă a Gellert verzi de Wald.

Numai Newt Salamader și valiza lui în tot acest vârtej și nu avea destule ...

David Yates este în universul Harry Potter pentru a cincea oară - pentru prima oară de lucru cu materialul pe care nu le-am cunoscut bine: în cazul filmelor Harry Potter, am citit cărți, iar povestea a fost familiar pentru noi, și aici - aproape o foaie goală.

Și în final filmul - este mai degrabă construirea unei lumi în care acțiunea va fi noul Pentalog: legile SUA împotriva vrajitori diferă de britanici, iar magozoolog pentru adulți Newt - Nu e schoolboy Harry. Și construi reușește, în opinia mea, cu un bang: ora două stai ca un copil într-un magazin de jucării și ar aștepta, ce truc nou, care este o nouă mici creaturi ascuns creatori pentru tine. Și nu dezamăgesc.

Poate că tu și copilul tău interior nu vei fi de ajuns doar două ore de magie? Aș spune, a fost gata să se uite după ora două nyuhlya de vânătoare sau de ceea ce se întâmplă în bar subteran „Blind Pig“ - dar eu; poate aveți nevoie de mai multă poveste. Pentru acest caz, filmul în magazin detectiv intrigi atunci când vânătoare Salamander pentru animale pentru copii, MAKUSA (Magic Biroul Congresului pentru America de Nord) - pentru Salamander, Director magic de securitate MAKUSA Graves - pentru unii luptători distrugători misterioase cu vrajitoare (de asemenea, cunoscut sub numele de al doilea Salemtsy) - pentru magicienii și acel mic sniff - pentru tot ce strălucește.

11 Personajele filmului sunt creaturi fantastice și - unde trăiesc, cinemafia

Avem o mică discuție despre cele 11 personaje ale filmului: este, desigur, nu toate personajele, dar voi toți, desigur, spune filmul în sine (și cu siguranță nu toate creaturile fantastice!).

Vom încerca foarte mult fără spoilere, dar doar pentru caz - feriți-vă!

11 Personajele filmului sunt creaturi fantastice și - unde trăiesc, cinemafia

1. Newt Salamander

11 Personajele filmului sunt creaturi fantastice și - unde trăiesc, cinemafia
Magozoologa Newt Salamander (în original ea - Scamander) am stiut mai multe din potteriane - cartea sa „Fantastic Beasts și în care trăiesc“, a fost vândut în Aleea Diagon (două galioane) și a vorbit despre, de fapt, creaturi fantastice.

Aici vom vedea un erou de tineret expulzat din Hogwarts și deja a părăsit Ministerul Magic Salamander a scris o carte, care nu vrea doar să vorbim despre diferite animale mici fantastice, dar, de asemenea, cu ajutorul căruia este planificat să convingă publicul că animalele nu sunt periculoase, ele nu ar trebui să fie teamă - ei trebuie pentru a proteja. Cu alte cuvinte, Salamander este Nikolai Drozdov din lumea magică. Cel puțin atitudinea lui față de orice făptură blândă, indiferent de modul in care arata, este Drozdov noastră își amintește el.

Eroul său este mult mai confortabil cu animalele decât cu oamenii; cel puțin animalele, el înțelege mult mai bine. Cu toate acestea, la momentul potrivit, Newt merge și face exact ceea ce este necesar - în ciuda consecințelor care pot apărea pentru el.

Eddie Redmayne a fost principalul concurent pentru rolul lui Newt (cu excepția faptului că sa zvonit că l-au examinat pe Matt Smith și Nicholas Holt) - și a semnat pentru a participa la film când a citit scenariul.

"În scenariu, Rowling a scris că Newt avea o plimbare proprie și că era ca și cum ar fi Buster Keaton", spune Redmayne despre munca ei despre cum ar trebui să arate și să se comporte eroul său. - Se ascunde din lume; hainele, părul - totul îl ajută să se ascundă.

2. Jakob Kowalski

11 Personajele filmului sunt creaturi fantastice și - unde trăiesc, cinemafia
Un non-magician (în Marea Britanie ar spune pur și simplu - Muggle), care pentru fericirea lui sau pentru nenorocirea lui întâlnește pe Newt Salamander în bancă. Jakob tocmai a venit pentru un împrumut pentru a deschide o brutărie - și în cele din urmă învață despre existența unei lumi de vrăjitori, creaturi fantastice și amenințarea imensă care atârnă peste toți. Desigur, el decide să participe la toate astea.







Candidatura lui Dan Vogler pentru rolul soției lui David Yates a sugerat - dar că, desigur, revizuite toți candidații disponibili înainte de a ajunge pe Vogler.

Vogler spune că rolul îl ajută perfect: "Mă simt ca și cum ar fi trebuit să mă fi născut în anii '20; străbunicul meu a fost un brutar și a lucrat în aceeași zonă a Lower East Side, unde am împușcat. Acest personaj era deja în ADN-ul meu. "

3. Tina Goldstein

11 Personajele filmului sunt creaturi fantastice și - unde trăiesc, cinemafia

Tina (Porpentina) Goldstein, o vrăjitoare americană, lucrează la MAKUSA - a fost mai târziu un ticălos și, după un anumit eveniment, a fost retrogradată și transferată la hârtie. Tina este cea care va acorda mai întâi atenția valizei lui Newt - și ce va ieși din acest valiză.

Rolul Tinei a apărut în viața actriței Katherine Waterston "ca toate cele mai bune din viața noastră - prin e-mail. Am citit scrisoarea și cine este implicat în proiect și cred că acest lucru este, bineînțeles, frumos, dar nu voi avea niciodată acest rol - și asta vă oferă liniște. În plus, audierea a fost, după părerea mea, dezgustătoare - directorul selecției actorilor a avut indigestie și mi-a spus despre asta și nu m-am uitat deloc - mi sa părut că l-am obosit. Așa că am fost foarte surprinsă când am primit un apel și m-am oferit să iau mostre. "

4. Quinnie Goldstein

11 Personajele filmului sunt creaturi fantastice și - unde trăiesc, cinemafia

Quinnie îi place să gătească - iar actrița Alison Sudol râde și povestește cum a fost filmată scena pregătirii cina. "A fost ca un balet: la urma urmei, pentru a pregăti chiar magia pentru strudel, trebuie să știi rețeta și întreaga succesiune de acțiuni! Deci, mai întâi am venit cu o rețetă, apoi am început să tragem și tot timpul am vorbit unul cu celălalt - "deci, fiți împreună, nu vă confundați!" “.

5. Graves Percival

11 Personajele filmului sunt creaturi fantastice și - unde trăiesc, cinemafia

director magic MAKUSA de securitate, mâna dreaptă a președintelui MAKUSA (joacă Carmen Ejogo), un vrăjitor puternic, care încearcă să prindă pe cel care a aranjat pentru distrugerea orașului - poate că era Newt și obiteteli valiza lui, și, probabil, nu-i așa?

Colin Farrell nu este de acord cu faptul că opt filme Harry Potter erau copilărești, iar noul film este un adult.

"Temele din" Harry Potter "sunt destul de mari, iar noi - toți suntem copii înăuntru. Inca mai incerc sa-mi dau seama de propriul meu plan intern de cinci ani, care nu are destule din aceasta si acest lucru ".

6. Mary Lou Burboun

11 Personajele filmului sunt creaturi fantastice și - unde trăiesc, cinemafia

Șeful Societății pentru combaterea magiei din New Salem; membrii societății ei sunt numiți "Salem al doilea". Salem este un oraș din New England, renumit pentru succesiunea sa de încercări de vrăjitoare la sfârșitul secolului al XVII-lea. Cei doi Salemieni doresc la fel ca primul - moartea vrăjitoarelor și lumea fără vrăjitorie.

Vom vedea mai întâi Mary Lou la un miting în care se va difuza despre nevoia de a se ocupa de vrăjitoare și magicieni care merg pe aceleași străzi ca și oamenii obișnuiți, iar copiii ei adoptivi vor da broșuri și vor atrage atenția mulțimii.

7. Crendență Barbon

11 Personajele filmului sunt creaturi fantastice și - unde trăiesc, cinemafia

Ezra Miller, care o dată ferit de filme mari, a fost deja a doua cea mai franciza: in lumea filmului, el joacă Flash DC, și în lumea extinsă a lui Harry Potter - Creedence, cel mai mare dintre copiii adversarii ardente magi Mary Lou Berboun. Creendus se înclină, plizează pliante și arată, cred, cel mai mizerabil băiat din toată New York.

Miller spune că singurul lucru care i sa spus în momentul audierilor despre caracterul său este că el are o relație complicată cu mama adoptatoare. Și de aici a trebuit să improvizeze - și să aștepte, să-și bâlbuiască unghiile, fie că se va potrivi improvizării regizorului Yeats și a producătorului David Henman.

Cutting Creeds - literalmente "sub oală" - un Miller puțin supărat. „Am venit la Faye Hammond, artistul nostru de machiaj si coafuri, iar ea a fost plin de votografy 1920 - și a existat o fotografie care a ales o tunsoare băiat ca Creedence în film. Am avut parul foarte lung, dar am fost de acord - sunt trist, dar a fost de acord - că Mary Lou, cel mai probabil, în oală și strizhot copii. Îl pune pe cap și o tăie cu foarfeca plictisitoare.

8. Gnarlac

11 Personajele filmului sunt creaturi fantastice și - unde trăiesc, cinemafia

Proprietarul barului subteran "The Blind Pig", un colector de tot felul de minuni, care știe despre tot ce se întâmplă în New York. Dacă aveți nevoie de informații despre, de exemplu, animalul lipsă - invizibil - atunci aveți un drum direct spre Gnarlac. Cu toate acestea, el nu va împărtăși secretele sale pur și simplu pentru că afacerea este de afaceri.

„Blind Pig“ - acesta este locul în care New York Times interdicție poate fi o băutură, dar puteți face o afacere - cel puțin toate personalitatea discutabile ale orașului vor fi acolo.

Goblin Gnarlaka jucat Ron Perlman - cunoscut pentru tine mai mult în rolul de, să zicem, Hellboy, sau Clay Morrow din "Sons of Anarchy".

scorpie drăguț mic, ca un ornitorinc, nu poate lua el însuși tot ceea ce sclipește - și, prin urmare, desigur, atunci când nyuhl scapă dintr-o valiza Newt bancă, cu condiția de divertisment.

10. Pickett

11 Personajele filmului sunt creaturi fantastice și - unde trăiesc, cinemafia

Zastechivye leshurki ca un set de crengi și lăstari de plante, și, prin urmare, pentru a le vedea în frunziș - un lucru teribil. În monograma lui Newt trăiește o întreagă familie de păpuși - dar Pickett, preferatul lui, trăiește în buzunarul de la piept al sacoului lui Salamander.

11. Gellért Green de Wald

11 Personajele filmului sunt creaturi fantastice și - unde trăiesc, cinemafia

În primul film al noii pentalogii, Green de Wald afirmă doar: primul lucru pe care îl vedem în film va fi titlurile ziarelor care raportează crimele sale. Deși nu este foarte clar nici ceea ce este pentru crimele care au împins Gellert într-o cale întunecată și ceea ce speră să obțină - toate acestea vor fi luate în considerare în viitoarele filme.

Cu toate acestea, apariția lui Johnny Depp nu se limitează la acesta, aici cu spatele capului; dacă te uiți cu atenție, vei vedea (și chiar vei auzi) în film din nou.

În următorul film ne este promis, în cele din urmă, să îi arătăm lui Albus Dumbledore: așteptăm cu nerăbdare întâlnirea cu Green de Valde!







Trimiteți-le prietenilor: