10 Interesante despre spectacol - dansurile pe care le-am învățat la final, salut! Rusia

Proiectul TV „Dances Battle Anotimpuri“ vine la un capăt - mâine, 28 mai, marea finală va avea loc în aer pe canalul TNT. Juliana Buholts, Anton Panufnik. Max Nesterovich Dima Maslennikov Staev Mitya, Nikita Orlov - înainte, cum știi care dintre ele va fi câștigătorul și va primi 3 milioane de ruble premiu, doar un pic peste 24 de ore. Pentru ca asteptarea nu a fost atat de obositoare, HELLO.RU ofera sa invete 10 fapte interesante si putin cunoscute despre show-ul "DANCES" si participantii sai. Am aflat toate poveștile de la primele guri de pe setul de final și sunt gata să le împărtășească!







10 Interesante despre spectacol - dansurile pe care le-am învățat la final, salut! Rusia
Miguel, Serghei Svetlakov, Olga Buzova și Yegor Druzhinin

1. Viața din spatele scenei

Emisiuni TV împușcat în cinema îngrijorare „Glavkino“ și nu pentru a colecta dansatori somnoros peste tot Moscova, înainte de următoarea sesiune de instruire, toți au trăit împreună - la câțiva pași de pavilion de fotografiere. Concursii de viata, desigur, ar putea fi un spectacol de realitate, dar creatorii proiectului au decis sa nu faca acest accent.

În viața din culise a spectacolului, există multe momente vesele, dintre care unul a fost declarat de finalistul Mitya Staev:

Într-o zi în mijlocul zilei, hotelul a auzit o alarmă de incendiu. Toată lumea a alergat pe coridor în exact ceea ce naștea mama. Am fost în chiloții mei. Când li sa permis să se disperseze prin numere, am aflat că cheia pentru ușă nu funcționează. Era puțin ciudat, dar trebuia să merg la recepție în acest fel.

10 Interesante despre spectacol - dansurile pe care le-am învățat la final, salut! Rusia
Modestă în viață, Mitya Staev încearcă să fie extrem de sinceră pe scenă. El a trecut castingul, dancing pe pilon, - numărul a devenit instantaneu o lovitură. Ulterior, Staev a avut zeci de spectacole strălucitoare - un dans cu Vika Mikhailets unul dintre aceștia

Fanii nu pierd speranța de a cunoaște spectacolul mai îndeaproape. Pentru regretul lor mare, șansele de a se întâlni cu Panufnik sau, de exemplu, Savchenko pentru o plimbare în centrul Moscovei, sunt aproape de zero. Dansatorii au un mod greu. La ora 7 dimineața, ridicați-vă, apoi micul dejun și mergeți direct la antrenament. Se termină noaptea târziu, iar uneori dimineața - puneți câteva cifre în câteva ore înainte de concert.

Camera noastră cu Anton Panufnik a fost pusă într-o singură noapte! Dar ar putea cineva din public să știe despre asta, - participantul la emisiunea Julian Korshunova împărtășește.

În general, mulți participanți numesc viața lor în timpul show-ului, unii dintre ei introduc elemente "bonus" ale programului. De exemplu, Alexander Volkov "a desemnat" un curs de activitate fizică suplimentară, astfel încât să poată pierde în greutate - antrenamente individuale debilitante cu un antrenor de fitness. Ca urmare, până la sfârșitul primului sezon Volkov a apărut în presă, până la sfârșitul spectacolului "Dansuri: Bătălia anotimpurilor" - au existat și mai multe dintre ele.

În timpul spectacolului, stilul obișnuit de viață și mentorul proiectului Miguel se schimbă - timp de 3 luni el, împreună cu participanții, locuiesc într-un hotel la 5 minute distanță de set. În emisiunea finală, Miguel a recunoscut la HELLO.RU că el visează să se întoarcă acasă cât mai curând posibil. Apropo, puteți vedea în materialul special HELLO! Cum să vezi cuibul "confortabil" al lui Miguel. Un alt fapt: Miguel îi place să primească oaspeții și să stabilească masa. Pentru echipajul revistei noastre, de exemplu, a pregătit manti de casă.

10 Interesante despre spectacol - dansurile pe care le-am învățat la final, salut! Rusia
Mici casă Miguel - lăcașul de design rece: „De îndată ce am cumpărat casa, el a decis imediat - acesta va fi un minim de mobilier nu le plac lucrurile inutile - saci de aspirator.“







4. Situații neprevăzute

Trebuia să ies. În cele din urmă, indiferent cât de greu am încercat să-mi țină picioarele atârnate de Ix, în ramele luate din spate, epicul meu eșu a fost perfect trasabil.

După cum sa dovedit, "deschizătorul" este un subiect bolnav pentru mulți dansatori. Un participant al celui de-al doilea sezon, Sofa a declarat pentru HELLO.RU:

Am avut un concert de gală. Stau în prima linie și înțeleg că am uitat toate mișcările. Asta e tot! Dimpotrivă! Au scăpat din cap. Au pus numărul rapid, iar coregrafia nu sa "stabilit" încă în mușchi. Credeam că o pot face, dar am înghețat la locul ei. Nu a fost bine, a trebuit să o reiau. Ca urmare, a doua înregistrare a fost arătată în aer, cu toate acestea, nu a fost fără curiozitate - de data aceasta Zhenya Goreniatenko a uitat partea lui de problema. Spectatorii de acest lucru, cel mai probabil, nu a observat - nimeni nu stie cum a fost planificat.

10 Interesante despre spectacol - dansurile pe care le-am învățat la final, salut! Rusia
Participantul echipei lui Egor - Sofa 5. Muzica

Spectacolul "DANCE" de la TNT deschide nu numai talentele de dans, ci și cele muzicale. De exemplu, câștigătorul primului sezon după sfârșitul spectacolului Ilshat a lansat videoclipul lui muzical de debut pentru piesa „The Adventure“, în film a jucat și a mobilizat colegii săi - Julian Bucholz, Vitaly Savchenko și altele.
În viitor, intenționez să mă implic mai mult în muzică. Și, bineînțeles, să dansați în propriile videoclipuri. Pentru a vă concentra pe hip-hop și kontemp,
- spune Ilshat.


Mulțumită spectacolului, tânărul cântăreț belgian Apashe a fost recunoscut pe scară largă în Rusia, sub poteca lui No Twerk că participanții din primul sezon au interpretat faimosul "dans Miguel". Succesul a fost amețit - Apashe a fost invitat să dea un concert solo la Moscova, la care a invitat participanții la spectacolul "Dansuri".


6. Imaginile lui Lyaysan Utyasheva

Imaginile sunt create într-un timp scurt, iar aprobarea lor este întotdeauna un lanț secvențial lung. Există, de asemenea, o mică problemă în toate acestea, care ne distinge în esență de proiectele occidentale, este lumina îndreptată către lider. Datorită reflectoarelor strălucitoare, rochiile cel mai adesea nu pot fi afișate în culoarea lor reală. Trebuie să ne ajustăm, să căutăm opțiuni, compromisuri. În plus față de toate peisajul spectacolului - fundal albastru, litere alb-gri și o scenă neagră - nu permiteți să fugiți. Alegerea culorii costumului este într-adevăr un proces complicat.

10 Interesante despre spectacol - dansurile pe care le-am învățat la final, salut! Rusia
Lyaysan Utyasheva va apărea în ultimul "Dans: Battle of the Seasons" într-o rochie de bustiere alb-negru

10 Interesante despre spectacol - dansurile pe care le-am învățat la final, salut! Rusia
7. Minuni de instalare

10 Interesante despre spectacol - dansurile pe care le-am învățat la final, salut! Rusia
Participanți la spectacolul "Dansuri: Bătălia anotimpurilor" 8. Tradiție

Amintește-ți un fapt despre Egor? Își scutură capul înainte de fiecare difuzare, chiar aici, la Glavkino. Pot să scriu despre asta? Poți. Spune-mi - îmi este permis.

10 Interesante despre spectacol - dansurile pe care le-am învățat la final, salut! Rusia
Egor Druzhnin 9. Obiceiul amuzant

Pentru a spune faptul că producătorul creativ al spectacolului a decis, de asemenea, despre Anton Panufnik, unul dintre cei mai frapanți participanți la proiect:
Panufnik întotdeauna îi face pe toți să-i salute în același fel. El are un astfel de salut B-boy: întâi, de obicei, scuturați-vă mâna, apoi vă loviți mâna în palmă, apoi vă loviți pumnul pe pumn și apoi ceva ca un clic. Și face ca toată lumea să o facă, a recalificat cu adevărat toată lumea.

10 Interesante despre spectacol - dansurile pe care le-am învățat la final, salut! Rusia
Anton Panufnik 10. Win

Câștigătorul celui de-al doilea sezon și finalistul spectacolului "Dansuri: Bătălia anotimpurilor", parte a premiului său, Max Nesterovici, a fost acordat carității. În mod surprinzător, nu a existat nici o referire la acest lucru în mass-media. HELLO.RU a decis să afle detaliile.
Am avut dorința de a face ceva bun, dar nu am înțeles absolut de unde să încep. Situația a fost salvată de Katia (soția lui Max Nesterovich, coregrafa proiectului "DANCES" Ekaterina Reshetnikova). Sa oferit să dea bani - câștigurile mele - adăposturilor pentru animale. Am avut încredere în ea, și a condus totul pentru ea însăși: a plecat undeva, a verificat dacă adăpostul a fost bun și a făcut transferuri. Una dintre astfel de organizații era adăpostul pentru câinii "Egorka", erau și alții.

10 Interesante despre spectacol - dansurile pe care le-am învățat la final, salut! Rusia
Nunta lui Max Nesterovici și a Catherine Reshetnikova







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: