7 Sfaturi pentru vânzarea de produse digitale

7 Sfaturi pentru vânzarea de produse digitale

Ca un copil, eram un copil destul de leneș. Pasiunea mea a fost o carte bună, jocuri de bord, spectacole de fantezie de televiziune și creativitate. Astăzi sunt un designer de succes care a reușit să câștige 100.000 de dolari în mai puțin de doi ani, vânzând lucrările sale pe diverse locații online.







Succesul meu nu înseamnă că sunt un geniu sau un comerciant de mare. Ceea ce am realizat, pot ajunge la fiecare persoană, nivelul de IQ-ul este de peste 100 de puncte și care au competențe informatice de bază și software. Personal, am un IQ de 125, în cazul în care considerați că rezultatele testelor online gratuite. În ceea ce privește anumite abilități speciale, le veți primi în procesul de dezvoltare profesională. Cu toate acestea, în lucrul cu marketpleysami există câteva puncte foarte interesante cu care se confruntă fiecare nou venit. Există o serie de secrete care pot fi dezvăluite numai cu experiență.

Consiliul este primul. Utilizați un bun marketing vechi

Mi-am reproiectat primele produse digitale de două ori. În cele din urmă, am găsit combinația perfectă de grafică și text, care funcționează cel mai bine. Am folosit, de asemenea, abilitățile mele de SEO, pentru a crea o bună selecție de cuvinte cheie - ma ajutat mai mult trafic pentru a stoca dvs. fără nici un efort suplimentar.

Mulți designeri buni și artiști talentați nu pot reuși, în primul rând pentru că ignoră principiile de bază ale marketingului online. Principala regulă a succesului este de a arăta nu produsul în sine, ci valoarea acestuia pentru client. Trebuie să arătați oamenilor ce potențial are produsul dvs. și cum îi poate ajuta.

Dar asta nu e tot. Va fi o decizie înțeleaptă să nu vă limitați la o piață și să aveți grijă de stocarea de rezervă pentru produsele dvs. Acesta poate fi propriul dvs. site web sau blog, prin care puteți promova rezultatele muncii dvs.

Nu creați niciodată un produs de vânzare dacă nu înțelegeți nevoile publicului țintă. Rețineți că nu vindeți produsul inspirării dvs., ci un mijloc de a atinge obiectivele cuiva.

7 Sfaturi pentru vânzarea de produse digitale






Cel de-al doilea consiliu. Perfectionismul este inamicul

Una dintre cele mai importante descoperiri pe care le-am făcut în timp ce lucrează în piața sa, a fost realizarea că am să fac în mod constant modificări la produsele sale și actualizări de eliberare. Desigur, pentru un astfel de loc de muncă profesională este inacceptabilă - aceasta nu poate elibera produsul brut sau neterminate. Dar nu trebuie să încerce să facă produsul perfect, mai ales daca acesta este primul loc de muncă, vă expuneți la marketpleyse.

Înțelegeți că, chiar și cele mai mari corporații nu se poate crea un produs perfect din prima încercare, așa că de ce, un liber profesionist regulat ar trebui să întârzie eliberarea? Perfecțiunea este imposibil de atins, așa că, dacă simți că creația ta este minim viabil - în condiții de siguranță al publica. Apoi, aveți cu siguranță timp să o perfecționați.

Al treilea sfat. Nu fi un artist, nu fi un designer

Chiar dacă acestea sunt minunate ilustrații în care ați investit o mulțime de timp și tot talentul dvs. - acesta este un bun care nu se mișcă.

Acest fapt poate părea extrem de nedrept dacă este privit prin ochii unui artist profesionist, dar, din păcate, acestea sunt legile pieței.

7 Sfaturi pentru vânzarea de produse digitale

Al patrulea sfat. Nu renunta. Vânzările cresc ca un bulgăre de zăpadă

Orice succes este rezultatul eforturilor consistente și perseverenței. Succesul vine cu timpul și, spre deosebire de noroc, rareori se întâmplă din întâmplare. Când am pus la vânzare primele trei produse digitale, nu sa întâmplat nimic în două săptămâni de la începerea lucrului. Dupa prima saptamana goala, singurul gand care mi-a intins capul era: "Este chiar atat de dificil sa-ti faci primii bani aici?". Dacă da, m-am gândit, cât mai intens ar trebui să muncesc mai greu pentru a obține un venit mai mult sau mai puțin decent? Dar totul sa schimbat literal după prima vânzare - magazinul meu a primit o creștere râvnit de trafic, care a declanșat o reacție în lanț. Și fiecare eliberare ulterioară a produselor duce la o creștere semnificativă a traficului și a vânzărilor.

7 Sfaturi pentru vânzarea de produse digitale

Consiliul este al cincilea. Nu ignora opinia comunității de internet
Consiliul al șaselea. Există întotdeauna loc pentru un jucător nou
Cel de-al șaptelea consiliu. Diversificarea sortimentului magazinului

Creșterea audienței este una dintre cele mai bune modalități de a vă mări veniturile. Pentru a atrage clienți noi în magazin, trebuie să respectați tendințele de design populare. Nu vă închideți pe același tip de produse. În schimb, este mai bine să vă folosiți toate abilitățile pentru a aduce varietate la sortimentul magazinului dvs.

7 Sfaturi pentru vânzarea de produse digitale

Cele mai multe dintre cele mai bine vândute produse de pe piețele de pe Internet sunt destul de simple. Pentru a le crea, nu aveți nevoie de abilități unice, de metode complexe sau de instrumente scumpe. După cum am menționat la începutul acestui articol, oricine își poate crea propriul magazin și va reuși. Nu sunteți o excepție. Dar aceasta este doar opinia mea, bazată pe experiența personală. Poate că am avut noroc.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: