7 Lucruri pe care ar trebui să le știi despre adăugarea masivă a Witcher 3 - bloguri - bloguri pentru gameri, jocuri de noroc

1) Ei bine, am menționat că este mare?

Witcher 3 era deja atât de lung încât garantează că pentru majoritatea jucătorilor s-ar lua luni să-l termine - dacă au făcut-o vreodată. Acum? Adăugați încă douăzeci sau treizeci de ore de joc. conform CD Projekt.







Apropo, nu poți transfera armuri și adăugiri noi la NG +. Chiar și fără GN +, toate obiectele de pradă se găsesc în Manor din Toussaint atunci când te duci la o altă hartă a Velen sau Skelige

7 Lucruri pe care ar trebui să le știi despre adăugarea masivă a Witcher 3 - bloguri - bloguri pentru gameri, jocuri de noroc
Click pentru marire.

Și deși această estimare a fost deja cunoscută anul trecut, nu m-am așteptat ca noua zonă să fie atât de mare.

Deși este o sarcină proastă de a încerca să comparăm două hărți fără o scară reală, o să merg mai departe și să spun că Toussaint pare a avea aceeași dimensiune ca și Schelling? Poate un pic mai puțin, dar nu foarte mult.

Adăugarea este, de asemenea, incredibil de densă. La sfârșitul demo-ului meu, CD Projekt a încărcat conservarea unui joc lung și mi-a arătat harta, acoperită cu icoane. Toate zonele mari de spațiu gol în Velen? Au plecat. Aceasta este o zonă rurală cu o densitate comparativă a străzilor orașului Novigrad.

2) E destul

Proiectul CD-ului mi-a subliniat faptul că Toussaint ar fi neatins de război. Este protectoratul Imperiului Nilfgaardian, țara de vin și cavalerii rătăcitori și aceste case minunate de pietricele de lut. Sudul Franței, amestecat cu un basm.

7 Lucruri pe care ar trebui să le știi despre adăugarea masivă a Witcher 3 - bloguri - bloguri pentru gameri, jocuri de noroc

Ce să spunem: este foarte plăcut să ne uităm la asemănarea din partea de nord-est a orașului Velen, cu toți copacii și râurile, precum și cu drumurile curgătoare ale lui John Denver.

Locul ideal pentru ceva VOICE.

3) Este amuzant

Ei bine, nu am ajuns prea departe în lucrurile sinistre din demo-ul meu. A fost cea mai mare parte: "Oh, această podgorie este drăguță" și "Oh, acest palat este foarte mare" și, "Oh, există un corp în râu. Probabil că ar trebui să verificăm asta.

În plus, Geralt a făcut tot ce este posibil și imposibil să asculte mai mult material pentru cariera sa de carieră promițătoare. M-am ghidat de multe ori în timpul demonstrației mele și chiar a râs cu voce tare în mai multe locuri, deși cea mai mare parte a acesteia se datora accentului scandalos al unui tovarăș cavaler călător.

4) Geralt, proprietarul

Mulți au încercat să ajungă în mediul înconjurător al căilor de pădure meditative nomad ale lui Geralt și să se liniștească, probabil să-și încerce mâinile la berii acasă, puțin în grădină, desenând poze. La început, sângele și vinul vă dau o viță veche veche pentru a suna acasă și puteți să vă reînnoiți mediul dărăpănător cu ajutorul sumelor absurde de bani pe care le veți avea, fără îndoială, până la sfârșitul jocului principal.

7 Lucruri pe care ar trebui să le știi despre adăugarea masivă a Witcher 3 - bloguri - bloguri pentru gameri, jocuri de noroc

5) inventarul "fix"

7 Lucruri pe care ar trebui să le știi despre adăugarea masivă a Witcher 3 - bloguri - bloguri pentru gameri, jocuri de noroc






Click pentru marire.

Am nevoie de mai mult timp pentru a face acest lucru, dar CD Projekt a creat o interfață de utilizator inventar (UI) și primele mele impresii sunt pozitive. Uite, uite:

Este cu siguranță mai ușor de analizat, toate separate. El încă nu a primit niciun premiu, dar hei, aceștia sunt primii pași. Un avertisment: am folosit controlerul pentru această demonstrație (deși rulează pe un PC), deci nu am nici o idee cum funcționează cu mouse-ul și tastatura.

Interfața UI se extinde dincolo de inventar. Ecranul de procesare este configurat ca un ecran statistic.

6) Arbore de abilități extins

O altă schimbare calitativă foarte importantă a vieții: un copac extins de abilități. Dați-mi voie să vă arăt cum arată în sânge și vin. și apoi explicați:

7 Lucruri pe care ar trebui să le știi despre adăugarea masivă a Witcher 3 - bloguri - bloguri pentru gameri, jocuri de noroc

Bine, deci cele douăsprezece abilități obișnuite și cele patru mutagene rămân aceleași. Dar ce este această coloană în centru? Aici se duce "Mutatia" ta. Similar în titlu cu Mutagen, este de fapt o abilitate extrem de puternică pentru încheierea jocului. Acestea variază de la "Aard acum împachetează dușmani în gheață" la "Toată sănătatea ta este restaurată după moarte, o dată pe întâlnire".

Acesta este în esență un arbore de îndemânare în arborele de îndemânare și puteți avea o singură mutantă activă la un moment dat. Schimbarea trebuie să aibă loc în afara câmpului de luptă.

Și celelalte patru sloturi? Mutațiile sunt marcate cu culori, cum ar fi abilitățile (roșu, verde, albastru). Având în vedere aceste informații, probabil vă puteți asuma restul: patru sloturi de calificare suplimentare deblocate pentru o lungă perioadă de timp, dar indiferent de ce alegeți, trebuie să vă potriviți cu clasa mutației dvs. (Combat, Signs, Alchemy).

Nu cred că corectează pe deplin faptul că alegerea abilităților este mai puternic resimțită de prisos, după aproximativ 25 sau 30 de nivel (un astfel de sistem de progresie ciudat pentru RPG), dar este - un echilibru substanțial între „mai multe opțiuni“ și „distruge atotputernicia joc Geralt ".

7) Acesta este Witcher 3

Cel mai important: este în continuare același joc bun, în multe feluri. Mergând în jur, vorbind (sau bâzâind) cu oameni, distrugând monștrii. Nu vreau să spun care monștri, din cauza spoilerelor, dar fii sigur că vei trage de multe ori acea sabie de argint.

7 Lucruri pe care ar trebui să le știi despre adăugarea masivă a Witcher 3 - bloguri - bloguri pentru gameri, jocuri de noroc

Ceea ce nu am văzut încă, ceea ce sper să văd cel mai mult - este că Geralt avea o sabie în teacă. Cele mai bune momente din inimile de piatră au fost întreruperi liniștite, în special secvența de nunți lungă și complicată. Având în vedere bogăția trandafirilor soarelui și a trandafirilor de la Toussaint, lumina sa fabuloasă, sper pentru mai multe intrige palate în sânge și vin. Păstrați monștrii la umbra.

UPD: 8) Blood and Wine va fi mai productiv decât originalul The Witcher 3

The Witcher 3: Wild Hunt, în special despre partea plăcută - performanță. În timpul interviului, CD Projekt RED a explicat că extinderea sângelui și a vinului pentru The Witcher 3 Wild Hunt va include, pe lângă materialele suplimentare evidente, și îmbunătățiri în ceea ce privește grafica.

După cum deja cunoscut, cel mai recent plus față de "Blood and Wine" pentru jocul de rol The Witcher 3: Wild Hunt va fi lansat pe 31 mai, și după aceea, compania-dezvoltator CD Projekt RED va dezvolta un total Sci-Fi RPG Cyberpunk 2077.


Dar directorul de dezvoltare al The Witcher 3, Konrad Tomaszkiewicz, speră că studioul se va întoarce în viitor pentru a dezvolta un nou, al patrulea joc din serie:

„Personal, am foarte mult speranța că o zi în viitor, vom face altceva, pentru că îmi place foarte mult seting Witcher, și lucrează la o serie de jocuri pentru 12 de ani de la acest punct.“. a declarat el portalul Eurogamer. "Dar nu știu ce vom decide cu privire la acest lucru, planul nostru strategic pentru dezvoltare, când va fi gata, vom împărtăși cu dvs. în viitorul apropiat.

De asemenea, Tomashkevich a spus că "The Witcher 3: Wild Hunt" nu va primi niciun conținut nou după lansarea adăugării de Sânge și Vin. Potrivit rapoartelor anterioare, The Witcher 3 a povestit complet povestea lui Geralt din Rivia, iar dacă se va întâmpla al patrulea joc din universul Witcher, protagonistul va fi altcineva. În primăvara anului trecut, șeful CD Projekt Red, Marcin Ivinski, a spus. că lumea Witcher-ului este atât de mare încât poți să spui o mulțime de povești noi în el. Sper că vom auzi mai multe despre aventurile lui Witcher.

7 Lucruri pe care ar trebui să le știi despre adăugarea masivă a Witcher 3 - bloguri - bloguri pentru gameri, jocuri de noroc







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: