5 Motive pentru care merit să merg la Londra pentru premiera "jocurilor de foame", Alexandra Dadak

Motivul 2. Una dintre principalele. Am promis mult timp Reginei Elisabeta a II-a să meargă la ceai cu lapte și tot nu funcționează, dar această oportunitate a apărut. În același timp și cu cea de-a 60-a aniversare a guvernului felicit. Mai mult, trebuie să-i arăt o serie de trucuri de fotbal pe care David Beckham însuși nu știe să le facă.







Motiv 3. Umorul englezesc și accentul englezesc - nu motivul pentru a vizita capitala Marii Britanii. Ridicați-vă mâna, care nu-l cunoaște pe domnul Pitkin sau pe domnul Bean. Aproape sigur că nu există nici unul. Și dacă, totuși, ați ridicat mâna, mai degrabă ați alerga pentru a vă educa despre acești comedianți englezi.

Accentul englezesc este, în general, o conversație separată. Pentru mine, un om care a trăit patru luni în Statele Unite, și a auzit destul de conversație lor, acesta va fi de mare ajutor pentru a asculta pentru a vorbi stimat lords, contorizează, coviltir, baroni ... și regina.







Cauza 4. Desigur, am visat să vizitez 10000 de ani pentru a vizita Londra, cunosc engleza la un nivel bun, etc. este destul de tribut. De aceea voi scrie așa. Chiar și un copil, am citit aproape toate detectivi Sherlock Holmes și chiar nu se poate imagina cum sentiment interesant a venit peste mine, dacă mai am gestiona cel puțin o privire, și, probabil, vizita faimosul apartament de pe Baker Street 221B. Și dacă vioara lui Sherlock va reuși să cânte din greșeală, atunci va fi, în general, super-alimentară.

Motivul 5. Și, bineînțeles mine, în calitate de jucători avid și fanii echipe ca Arsenal și Liverpool va fi foarte interesant să se așeze într-un pub și bea bere cu renume mondial fanii britanici. Să nu mai vorbim de a vizita unul dintre meciuri.

Motivele sunt încă foarte multe, dar mirosul de banalitate și predictibilitate, așa că nu le voi include pe lista principală.

Și bineînțeles, toate motivele descrise la rândul lor vor fi consecințele scrisului de note cu adevărat interesante despre călătorie. Cred că cititorii vor dori, și ei sunt dispuși să ajungă pentru mine în Londra, pentru porțiunea în limba engleză a ploaie proaspete, sau umor, sau ceai, sau bere, dar încă nimic.

Acest articol în limba ucraineană puteți citi aici







Trimiteți-le prietenilor: