5 Motive pentru a nu avea o pisica

5 Motive pentru a nu avea o pisica

Nu, desigur, el primește plăcere atunci când își arată super-duperul ca o pisică rară în fața prietenilor săi. Dar este groaznic să ne imaginăm ce dracu 'se transformă, de exemplu, achiziționarea de pisica Angora și având grijă de ea, în cazul în care toate acestea sunt asezonate cu adorare necondiționată, care este semnul distinctiv al tuturor proprietarului pisicii.







Și dacă vă gândiți acum și dacă nu aveți o pisică, permiteți-mi să vă spun de ce nu merită.

  1. Cea mai importantă minusculă a pisicilor este că ele se varsă. Răniți-nu pieptene, în perioada de moarte părul lor va fi peste tot. Și știi, e chiar enervant.
  2. Când te duci în vacanță, trebuie să sune la toți prietenii și cunoscuții care au fost de acord cu gratie pentru a schimba cutia de gunoi și hrăni comoara ta prețioase pentru câteva săptămâni.
  3. Pisicile sunt animale nocturne. Și indiferent dacă ați plătit o mie de dolari pentru minunea dvs. sau doar 500, fiți gata să vă treziți la trei sau șase dimineața, dacă pisica a sărit brusc peste dvs. sau a prăbușit perdeaua în căldura jocului cu un accident.
  4. Pisicile au gheare ascuțite. Deci, ei trebuie să-i ascuți undeva. Și crede-mă, chiar și cele mai bine educate pisici de sânge albastru uneori trezesc o dorință obișnuită de a trage o canapea sau un covor. Ești gata să vezi interiorul mobilierului tău?
  5. Pisicile sunt tâlhari în mod inerent. Ele nu respectă regulile și limitele general acceptate. Indiferent cât de mult le creșteți, uneori vor sări pe masă, aruncă flori de pe pervazul ferestrei și vor risipi mâncarea. Și chestii, chestii, chestii.






Deci, chinuit de întrebarea dacă să încep o pisică, mai întâi spune-mi, sunteți gata pentru toate cele de mai sus?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: