5 moduri de copiere a informațiilor

Poate îmi spui ce nonsens. Știu deja cum să copiez textul, ce este atât de complicat? Există însă câteva modalități de copiere a textului. Poate că există unele despre care nici măcar nu știu. Fiecare utilizator al PC-ului folosește acel mod de copiere, ceea ce este cel mai ușor de înțeles pentru el. Îți spun cinci moduri, poate că vei găsi cel mai convenabil pentru tine.







Selectați textul cu butonul stâng al mouse-ului sau fragmentul de text pe care doriți să îl copiați, am selectat tot textul. Apoi faceți clic pe butonul Copiere din bara de instrumente.

5 moduri de copiere a informațiilor






Apoi plasăm cursorul în locul în care intenționăm să inserăm textul nostru. Și pe aceeași bara de instrumente, faceți clic pe butonul Insert.

5 moduri de copiere a informațiilor

Selectați fragmentul de text dorit cu butonul stâng al mouse-ului. Apoi faceți clic pe butonul din dreapta al mouse-ului pe textul selectat și selectați Copiere din lista derulantă.

5 moduri de copiere a informațiilor

Apoi, plasăm cursorul acolo unde vrem să plasăm textul copiat, faceți clic pe butonul din dreapta al mouse-ului și selectați Lipire.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: