3 Povestiri principale despre pruncul dmitry

Anatoly Alyabyev, campion olimpic de două ori

Dmitri Kucherov, antrenor personal Malyshko

"Am auzit povestile cuiva, ca și cum tipul ar fi înfometat - nu, nu a atins acel nivel"







Dima a petrecut o săptămână la primul antrenor de la Sosnovy Bor și apoi a început imediat să antreneze - în Italia, angajat în 18 zile. Apoi a cerut în mod neașteptat concursuri militare pe linia "Dynamo" - nu voi preciza exact cine, pentru a nu ofensa oamenii.

M-am opus, pentru că o persoană trebuie să primească timp pentru a fi reabilitată. Cel puțin o jumătate de an. Medicii au spus că trebuie să așteptați cel puțin două luni și apoi să faceți un nou diagnostic. Dar Dima a fugit în cele din urmă fără un diagnostic.

Despre plecarea lui din biatlon. Sa întâmplat, se pare, acum patru ani. Dima - un adult, el dorea stabilitate. A trebuit să ne asigurăm noi. Au auzit povestile cuiva, ca și cum tipul ar fi înfometat - nu, asta nu a ajuns. Modul normal de abordare a cazului: dacă sunteți grav, trebuie să câștigați bani în serios.

Totuși, Dima a intrat într-un accident. Pur purtat departe, nu a avut nici o experiență de conducere, un pic ratat la rândul său. E în regulă, a stricat mașina - a fost restaurată.

Primul antrenor pe care la avut de opt ani - Parfenov Yuri. Acum lucrăm într-o pereche - nu împărțim nici laurii, nici banii. Am luat-o pe Dima când a părăsit băieții, a devenit al treilea pe școlarii din Spartakiada din Saransk. Anton Shipulin a câștigat atunci, după părerea mea, Vasiliev a fost al doilea, iar al treilea - Dima. Acesta este anul 1987 de naștere, toți băieții sunt acum în vizor.







"Un alt Dima a intrat într-un fel într-un accident"

Din trâmbi, Dima ar fi distins un caracter foarte puternic. Când i sa spus că ar fi dificil să alerg, i-am văzut ochii. El a fost șocat că și-au luat afacerea preferată, pe care dorea să-l dedice. Nimic, supraviețuit, acum este mai ușor: știa ce face și unde merge. Vreau să-i urez lui Dima tot ce e mai bun. Principalul lucru - sănătatea. Și fanii - că era bolnav.

Și îi mulțumesc lui Anatoly Alyabyev - ne-a ajutat foarte mult. În general, mulți au ajutat: Ivan Zhetenev, mama Natalia Nikolaevna. Alexander Kuznetsov - director adjunct al ShVSM, care l-au lăsat în sport atunci când au fost probleme financiare. Au purtat cu el mai mult de o conversație, spun ei, trebuie să așteptăm, să îndura. Și voi menționa antrenori - adulți și tineri, precum și personal Valery Polkhovsky.

Dmitri Vasiliev, campion olimpic de două ori

- Dima - solid pozitiv! O astfel de persoană veselă și veselă nu a fost văzută de mult timp. Când antrenorii i-au încredințat ultima etapă a cursei releu, am fost puțin speriată. Pasul în toate sensurile este extraordinar și riscant. Tipul ar putea să se "descompună" cu ușurință psihologic. Cu o noapte înainte, noi am vorbit cu el: desigur, era îngrijorat, dar el a ascuns-o în orice mod posibil. El a spus doar: "Totul este în ordine, gata."

Principala caracteristică a lui Dima - reacționează în mod adecvat la lumea din jurul lui. Multi biatlonisti sunt inca prea inchisi, concentrandu-se pe biatlon. Și Dima, din fericire, nu este așa. El, de fapt, în timp ce alerga pentru plăcere. Capul nu era înfundat cu bani, contracte.

"Lasă-l pe Dima să se simtă mai întâi confortabil. Ar trebui să-l trageți puțin "

Toate calitățile cu el - fotografiere rapidă, încrezătoare. Mi-a lipsit doar experiența. Și acum a câștigat încredere, sa uitat aproape de Bo, Swensen, Fourcade și a realizat: băieți obișnuiți!

Anul acesta, Dima sa antrenat anul trecut cu Nikolai Knyazev în echipa "B" - cu Andrei Padin în echipa de tineret. Antrenor personal la ea foarte sensibil - Dmitri Kucherov. Cel pe care Michael Kochkina la adus.

Sunt profund convins că Dima va trece toate testele de glorie. Doar el, desigur, acum trage mai puțin. Lasă-l să se simtă mai întâi confortabil, va apela pe podium. Și apoi se va simți el însuși. Nu, nu, nu o stea. Doar un mare biatlet!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: