21 parsarea și curățarea farurilor din spate

Tot din nou, fii fericit!
În acest post voi scrie cum să dezasamblați și să curățați farul însuși.
În general, mi-am adunat puterea și am decis să lustruiesc și să curăț farul drept. A fost de acord cu prietenul meu, arswebus la locul de muncă și a condus să-l viziteze. Vremea a fost doar tablă, două zile este zăpadă, mașina este sub 15 cm de zăpadă, vântul este pe drum.







destul de puțin

Pentru muncă aveți nevoie de:
1. Polimerul 3M N2 este potrivit pentru lustruirea manuală.
2. Piele: 800 - 1 bucată, 1000 - 1 bucată, 2500 - 1 bucată și poate fi 3000 dacă o găsiți.
3. Cap pentru 10, șurubelnițe, cuțit ascuțit, pasatizhi.
4. Pungi și apă cu săpun.
Scoaterea luminilor trecute în condiții Spartan într-un garaj semi-întunecat și era rece))). Ei au aruncat bara de protecție și au scos farul în aproximativ o jumătate de oră. Bara de protecție este ținută pe două cleme în apropierea aripii și o pereche de cleme cu o grilă, de asemenea, trebuie să fie scoasă.

Scoateți toate conectorii de la becuri și trageți o dată semnalul de direcție de la far. Apoi acțiunea a avut loc într-o vizită caldă.






Doar spuneți cald în cuptor și un uscător de păr sau orice nu aveți nevoie, totul este atât de bine înțeleasă.
Începem cu dezaburirea șuruburilor de la marginea farului, una este ascunsă sub o bară rotundă. Două benzi de autocolant țin un colț cu un clip alb, deșurubăm și el.
Mai departe de partea turnicheiului, spargeți ușor paharul și rupeți prin substanța lipicioasă, este un sigiliu. În continuare, încet, la aceeași viteză, împingeți și curățați acest etanșant de la geam la capacul din plastic și acolo îl lăsăm. IMPORTANT de îndată ce începeți să deschideți șurubelnița, sticla TREBUIE CURATĂ CU BRUTUL SOFT. că nu se va lipi de bandă lipicioasă. Faceți fiecare parte puțin și nu uitați de dispozitivele de fixare din plastic.

După ce sticla a fost decojită, deșurubăm plasticul din ea, păstrează trei șuruburi. O parte a obiectivului trebuie să fie îndepărtată și acoperită cu o cârpă astfel încât praful să nu se depună și obiectivul să nu fie zgâriat. Dacă există murdărie, aspirați sau ștergeți ușor.

Acesta era sticla

Se clătește paharul cu apă și începe trăgând în sus pânză 800 într-o mișcare circulară, apoi să ia o piele 1000 și, de asemenea, cu apă suprascrisă. Următoarea etapă a fost cu polimerul 3M N2, este foarte potrivit pentru lustruirea manuală. mâini posibile, dar puteți folosi un tip Dremel cu duză groasă moale de important pentru a face la o viteză mică și poloneză, nu pe sticlă uscat. Apoi o luăm cu o ștergere și, din nou, trecem o cârpă de flanelă. În afara, în același mod în care procesăm.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: