12 și un motiv pentru a nu părăsi Sahalinul - fotografiile vestei lui Sahalin despre Sahalin - vestea despre Sahalin și

Putere. societate
  • Colegiul de redacție
  • 2. Venituri mari. Rata de rentabilitate din domeniul imobiliar este mai mare decât aceiași Kaliningrad, aceasta se aplică atât leasingului imobiliar comercial, cât și rezidențial. Apartamentul de inchiriat in Kaliningrad pe termen lung va costa 15-20 mii de ruble. În Yuzno-Sakhalinsk - de la 30. În același timp, costul de apartamente este aproape egală. Încărcătorul din supermarketul Yuzno-Sakhalinsk primește 30 mii de ruble + prânz. În Belgorod - nu mai mult de 12-15. Contabil șef la Yuzno-Sahalinsk de la 80 mii și mai mult. În Kaliningrad - de la 30. Pe insulă o mulțime de muncă legate de proiecte. În acest sector pentru o lungă perioadă de timp de la 100 de mii de ruble. În regiunile în care se îndreaptă oamenii din Sahalin (cu excepția Moscovei, poate), munca cu astfel de salarii nu poate fi găsită.







    3. Proximitate la mare și locuri de odihnă. Nu vrei să stai în mașină timp de 8 ore în mașină? Și înapoi la fel? Dacă nu, atunci la Moscova nu aveți nevoie de o dachă. Și marea? Există doar variante ale Teritoriului Krasnodar și ale regiunii Kaliningrad. Acolo sunteți încă în "pas-masina" accesibilitate de la mare. În restul mării, la care sunteți obișnuiți, nu.

    4. Prezența locurilor de energie naturală. Doar oamenii leneși nu au început să facă drumeții în locuri "magice" din Sakhalin, cum ar fi News. Avem astfel de locuri doar pe malul mării, ridicăm și nasul respiră mirosul de iod surf. Unde altundeva este? În Kaliningrad, iodul miroase doar într-una sau două locuri, încercând-o.

    5. Dificultăți într-un loc nou. Am ajuns în satul Kuban și există modul nostru de viață. În Belgorod am ajuns - ops, și acolo „Milionarii“ lung Orientul Îndepărtat rublei și nu foarte mândru de a vorbi nu se va găsi întotdeauna cu nimeni. Dacă vă alăturați diasporei locale și dacă nu? Și nu există nimeni cu care să se consulte, rude sau cunoștințe - totul a rămas pe insulă.

    6. Boli într-un loc nou. De mai multe ori, ați auzit probabil? A plecat și a murit. Da, așa spun ei, au venit să trăiască la Sochi și au murit un an mai târziu. Clima nu sa apropiat sau a fost greu fără prieteni, sau noile condiții de lucru au fost tulburătoare sau pur și simplu de dor de o viață stabilită? Da, nu contează, în general. Era un om - și nu. Și pe insulă, viața curge spre sine și curge. Dealuri, mare, primăvară, toamnă. Totul este familiar, din toate bolile de la imunitatea la naștere.

    7. Afaceri. Nimeni nu va vinde o afacere care nu este profitabil - să-l puneți blând, înțelept. Dar cât de profitabilă va fi afacerea în noul loc? Întrebarea cea mare. Prin ce reguli joacă aceste jocuri? La ce se obișnuiesc oamenii și ce vor face ei cu o neînțelegere? Există locuri precum Kursk, unde oamenii, cu excepția agriculturii, nu-și glorifică orașul cu talente comerciale speciale. Puteți încerca la prima vedere ... Dar locul este nou, oamenii sunt diferiți. Poate că nu puteți crea o afacere și puteți pierde bani. Cine este dispus să riscă un loc violent? Lenea acelorași Kaliningraders poate fi un avantaj. Dar nu se simte, din moment ce toți locuitorii indigeni din enclava cu dungă de afaceri vin să viziteze regiunea Kaliningrad opțional, din moment ce trăiesc în țările capitaliste vecine.

    8. Patria, mormântul strămoșilor. Apoi oamenii mei sunt îngropați. Unde sa născut acolo și a fost util.

    9. Totul se potriveste, obiceiul. Ei bine, asta se întâmplă. Și nu intrați adânc în psihologia unui om care vă convine!

    10. Bucătăria locală și darurile naturii. La toate plictiseala din stânga pe fructe de mare, pe bug, pe "cinci minute". Uita-te la "succes" în departamentul de pește, cum ar fi fructe de mare ambalate în cutii de spumă. Este el, ratat. Nu puteți uita gustul fructelor de mare din Sahalin, bucătăria coreeană. Și nu este nimic de înlocuit.

    11. Nu există posibilitatea de plecare. Pentru că nu toți cei care trăiesc în Sahalin trăiesc în Iuhno-Sahalinsk. Nu toată lumea poate vinde un apartament, o casă în regiune și poate cumpăra un apartament în Krasnodar pentru profitul zilei. Nu toată lumea era atât de norocoasă. Nu are unde să meargă și nu contează ce.

    12. Sahalinul nu este cel mai prost loc din țară. Dacă vă schimbați locul de reședință, apoi într-un alt stat. Da, asta cred oamenii cu bogăție. A văzut viața acolo și aici. Stând în picioare pe picioare.

    Pentru a sprijini starea de spirit optimistă, vom adăuga al 13-lea motiv pentru a rămâne pe insula ta iubită. Este Speranța de a îmbunătăți situația. Din multe puncte de vedere, legate de demisii puternice din zona Sakhalin, aceste demisii nu sunt ultime. Poți încă să trăiești pe Sahalin?

    Citiți și:

    12 și un motiv pentru a nu părăsi Sahalinul - fotografiile vestei lui Sahalin despre Sahalin - vestea despre Sahalin și
    Mănâncă 1 euro
    12 și un motiv pentru a nu părăsi Sahalinul - fotografiile vestei lui Sahalin despre Sahalin - vestea despre Sahalin și






    12 motive pentru a părăsi Sahalin
    12 și un motiv pentru a nu părăsi Sahalinul - fotografiile vestei lui Sahalin despre Sahalin - vestea despre Sahalin și
    Sunteți norocoși - nu sunteți ca toți ceilalți
    12 și un motiv pentru a nu părăsi Sahalinul - fotografiile vestei lui Sahalin despre Sahalin - vestea despre Sahalin și
    Am plecat. Pentru prețurile de la Moscova.
    12 și un motiv pentru a nu părăsi Sahalinul - fotografiile vestei lui Sahalin despre Sahalin - vestea despre Sahalin și
    20 de mii
    12 și un motiv pentru a nu părăsi Sahalinul - fotografiile vestei lui Sahalin despre Sahalin - vestea despre Sahalin și
    Un oraș gol sau de ce au murit sahalienii
    12 și un motiv pentru a nu părăsi Sahalinul - fotografiile vestei lui Sahalin despre Sahalin - vestea despre Sahalin și
    Am plecat. Pentru o alegere excelentă.
    12 și un motiv pentru a nu părăsi Sahalinul - fotografiile vestei lui Sahalin despre Sahalin - vestea despre Sahalin și
    Turyst!
    12 și un motiv pentru a nu părăsi Sahalinul - fotografiile vestei lui Sahalin despre Sahalin - vestea despre Sahalin și
    Simbolul Yuzno-Sahalinskului plictisit
    12 și un motiv pentru a nu părăsi Sahalinul - fotografiile vestei lui Sahalin despre Sahalin - vestea despre Sahalin și
    Stați într-o voce plăcută
    12 și un motiv pentru a nu părăsi Sahalinul - fotografiile vestei lui Sahalin despre Sahalin - vestea despre Sahalin și
    Ce lipsește în sud? Partea 7
    12 și un motiv pentru a nu părăsi Sahalinul - fotografiile vestei lui Sahalin despre Sahalin - vestea despre Sahalin și
    Care din cele trei sunt?
    12 și un motiv pentru a nu părăsi Sahalinul - fotografiile vestei lui Sahalin despre Sahalin - vestea despre Sahalin și
    Ce lipsește în sud? Partea 8
    12 și un motiv pentru a nu părăsi Sahalinul - fotografiile vestei lui Sahalin despre Sahalin - vestea despre Sahalin și
    Realitatea aspre a Internetului Sakhalin
    12 și un motiv pentru a nu părăsi Sahalinul - fotografiile vestei lui Sahalin despre Sahalin - vestea despre Sahalin și
    Semnul rău de la jurnalistul Semenova

    Salariile din salahin nu vor fi plătite oriunde, cu excepția Moscovei, și nu-mi place Moscova să trăiesc, sunt un "agricultor colectiv". Am călătorit în jurul țării și m-am uitat și am fost de acord că schimbarea lui Sahalin nu face parte din asta

    Sunt de acord cu ceea ce este scris. El sa născut și a trăit la Sahalin de 18 ani. A plecat să studieze pe "continent" și astfel a rămas în inerție. Îmi lipsește patria mea, marea, dacha mea din Sobolevo, mi-am petrecut copilăria acolo. Foarte tras înapoi.

    Motivele pentru plecarea mercantilului din seria de cârnați acolo sunt mai ieftine, dar motivele pentru care a rămas un plan "spiritual"

    dar în singurul meu motiv de a nu părăsi Sahalinul este lipsa de fonduri, cei care le-au rămas de mult. așa am făcut-o de îndată ce sa dovedit

    aici și tatăl meu spun că rudele ar trebui să fie într-o singură grămadă, adică trăiți unul lângă celălalt și aveți ocazia de a vă susține unul pe celălalt ..

    Patria, acesta este principalul argument pentru mine. Pentru ca mezelurile ieftine au călătorit, au trăit, s-au întors. Motivele sunt exacte, mulțumesc pentru generalizate "argumente pro și contra"

    Nu m-am născut pe Sahalin, am venit aici la vârsta de 20 de ani, nu am știut pe nimeni aici. M-am căsătorit și am născut o fiică. În anii '90 au plecat de la Sahalin, au crezut că au fost pentru totdeauna, dar s-au întors în trei ani. Micuța mea patrie nu mi-a dat ceea ce am trăit, am respirat pe Sahalin! Nu mai stați de aici! Îmi place această regiune în mod nebun și, pe de altă parte, nu o voi schimba și voi face tot ce pot pentru a face ca Sahalin să se dezvolte și oamenii să devină mai buni!

    Poziție pozitivă. Suntem atât de puțini

    Eva te-ai despărțit. și apoi unde au părăsit ancora?

    Nu știu ce motivele pentru care am rămas o viață coreean patruzeci de ani a trăit pe insulă în acest an sa mutat la Tulu casele lor de pe insula pe care continent nu am eu sunt doar un montator muncitor obține același 45 luni închiriat un apartament în centrul orașului și care lipsesc . despre alegerea sahalinelor din apropiere nu a stat. și despre oameni, toate minciunile, aici trăiesc oameni frumoși. Nu am probleme.

    Au plecat oamenii din Sahalin - au fost vizitatori, aici și voi și motivele







    Articole similare

    Trimiteți-le prietenilor: