10 Interesante despre stromae, muzica

10 Interesante despre stromae, muzica

1. Porecla lui nu este doar un set de litere.

2. Patria: Flandra și Rwanda.

10 Interesante despre stromae, muzica

3. Piesa "Alors on Danes" a devenit pentru Stromae un debut remarcabil.

Artistul și-a început cariera muzicală la începutul "zero" într-o mică comunitate hip-hop din Belgia. De la un moment dat, el a decis să experimenteze muzica de dans din propria sa compoziție și a scris "Alors on Danse" - o piesă despre faptul că dansați, puteți să uitați de toate problemele. Cântecul a devenit un super hit foarte repede, și chiar Kanye West a făcut un remix pe el.







10 Interesante despre stromae, muzica

4. Piesele lui sunt foarte franc.

10 Interesante despre stromae, muzica

5. Elimină diferențele de gen.

6. Stromae are un stil deosebit.

El îl numește "dandy sveg". fluturașii și cardiganii, printurile mici pe cămăși, șosetele în genunchi și pantalonii pliați se potrivesc perfect corpului. El și-a lansat propria marcă de îmbrăcăminte Mosaert, care îndeplinește stilurile școlii englezești, amprentele psihedelice și culorile calde ale Africii.

10 Interesante despre stromae, muzica

7. Nu-i place arta.

În ciuda faptului că stilul său muzical combinat hip-hop, Europop, populară franceză, ritmuri africane și chiar rumba cubanez, el nu a vrut piesele sale se referă la art. "Până ceva timp a existat numai artă, și aceasta este o mizerie completă. E inutil, știi? Și în comparație cu tatăl, cu brutarul, cu ceea ce fac lucrătorii, arta nu este o necesitate. Și pentru mine este o lecție minunată. "







10 Interesante despre stromae, muzica

8. El crede că dragostea este ca pe Twitter.

"În opera Carmen, dragostea este comparată cu o pasăre. În remixul meu, am comparat dragostea cu o pasăre albastră de Twitter: te îndrăgostești de 48 de ore sau ceva de genul ăsta, și asta am scris despre asta. Nu sunt împotriva Twitterului, dar cred că uneori este periculos să credem că Twitter este o viață reală. "

9. Nu vrea să fie faimos.

"Cred că oamenii înțeleg că nu vreau să fiu deranjat. Oamenii te recunosc, dar nimeni nu se înfurie și nimeni nu strigă. Tăcere. Poate de aceea iubesc Bruxellesul. Pentru că este un oraș plictisitor și sunt mândru că este plictisitor. "

10 Interesante despre stromae, muzica

10. El crede că limbajul nu este important.

"Nimeni din Belgia nu înțelege un cuvânt de engleză, dar toată lumea ascultă melodii în limba engleză - puteți înțelege sentimentul, înțelegeți groove-ul și este suficient să dansați muzica sau să o simțiți".

10 Interesante despre stromae, muzica

"El crede că limba nu este importantă" - Cred că depinde în totalitate de ascultător. Dacă dorește ca oamenii să-și asculte muzica fără să înțeleagă un cuvânt (pentru că francezii, din păcate, nu cunosc atât de mulți oameni), atunci are dreptate. Cu toate acestea, dacă credeți că într-adevăr își aduce ideea în această lume, atunci ar face bine să interpreteze cel puțin un cântec în limba engleză)

"El crede că limba nu este importantă" - Cred că depinde în totalitate de ascultător. Dacă dorește ca oamenii să-și asculte muzica fără să înțeleagă un cuvânt (pentru că francezii, din păcate, nu cunosc atât de mulți oameni), atunci are dreptate. Cu toate acestea, dacă credeți că într-adevăr își aduce ideea în această lume, atunci ar face bine să interpreteze cel puțin un cântec în limba engleză)

10 Interesante despre stromae, muzica

Un cantaret pop tipic. El cântă toate prostiile fără sens și primește milioane pentru clipuri și clișeuri frumoase, în timp ce aceleași milioane ar putea fi cheltuite pentru rezolvarea problemelor globale care acoperă treptat planeta noastră. Dar nu, oamenii au nevoie de afaceri. Este o rușine.

Un cantaret pop tipic. El cântă toate prostiile fără sens și primește milioane pentru clipuri și clișeuri frumoase, în timp ce aceleași milioane ar putea fi cheltuite pentru rezolvarea problemelor globale care acoperă treptat planeta noastră. Dar nu, oamenii au nevoie de afaceri. Este o rușine.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: