10 Cele mai insultatoare glume ale grifonilor 18 - blog pe site-ul canalului TV 2x2

1. Dumnezeu și Isus

Joking pe tema creștinismului, budismului, pastafarianismului și a altor religii a devenit norma datorată în mare parte lui Set și seriei sale. În "Griffin" Dumnezeu este un fanatic nebun de sex, un fraier obsedat și, în general, un aspect viclean. El pretinde a fi o virgină de a dormi cu Lois, aproape ucide Meg atunci când ea cere, și „întotdeauna naibii furios“, pentru care a primit titlul onorific de idol Stewie.







Familia de tip "Family Guy" are propria teorie a creării universului de către Isus (imaginea este clicabilă):

10 Cele mai insultatoare glume ale grifonilor 18 - blog pe site-ul canalului TV 2x2

2. Anna Frank

Un minut și "deodată nu știai": Anna Frank - o fată evreiască care a trăit în timpul celui de-al doilea război mondial și a Holocaustului. Împreună cu familia sa se ascundea de la naziști de mai mulți ani, dar în cele din urmă a fost prinsă și trimisă într-un lagăr de concentrare. "Griffins" adesea se distrează de evrei (ia cel puțin piesa lui Peter Griffin "Am nevoie de un evreu", despre care deja am scris aici). Dar Anna Frank este sfințenia întregului popor evreu și un simbol de neatins al tragediei războiului. Pentru toți, cu excepția "Griffins".

3. Perversiunea sexuală

4. Terorismul

În episodul „Cowboy într-un turban“ Peter Transformă prieten musulman pe nume Mahmoud, care este un terorist și Petru face complicele său. În același episod a fost o glumă despre modul în care Peter bate membrii Boston Marathon, atacul care a avut loc la o lună după lansarea seriei de pe aer. În același timp, linia principală privind terorismul și gagul este aproape fără legătură, ceea ce este standard pentru serii. Dar oamenii care cred în teoriile conspirației și Illuminati, au răspuns într-un caz clasic „“ Family Guy „știa partid“ Family Guy „să-l !! 1!“






10 Cele mai insultatoare glume ale grifonilor 18 - blog pe site-ul canalului TV 2x2

5. Avortul și sarcina adolescentă

Conform tradiției, un favorit al scriitorilor inserate scena aleatoriu din loc într-unul din seria 5 a sezonului gasit un minut vesel mini-muzical despre copiii abandonați de mame adolescente. Blues-ul "Câștigat cu absolvire", în general, a fost legat de complotul serialului în orice fel.

Da, sunt un băiat de la bal,
Tatăl și mama nu sunt,
Sunt încă mic, dar soarta mi-a dat probleme.
Și, deși stau într-o groapă de gunoi, dar mamei mele, cinstit, spun:
Am nevoie de tine!
La dansuri ea ...
Da, sunt un băiat de la bal
Și plec ...

6. Inferioritatea fizică

7. Tulburări mintale

În biografia lui Chris, a existat o perioadă când a întâlnit-o pe Amy, o fată cu sindromul Down, care a recunoscut că mama ei era fostul guvernator al Alaska. Și cerurile s-au deschis și mânia lui Sarah Palin, care la acel moment era exact fostul guvernator al Alaska, a căzut pe "Griffins". Sarah era sigură că Amy era o parodie a fiului ei cu sindromul Down. Dar, de dragul justiției, trebuie să spun că Amy este portretizată în "Griffins" ca fiind strălucitoare și bună și actrița care și-a exprimat viața ei însuși cu acest sindrom.

10 Cele mai insultatoare glume ale grifonilor 18 - blog pe site-ul canalului TV 2x2

Acesta este SIDA.
Da, acesta este SIDA.
Îmi pare rău, omule, dar asta e SIDA.
Puteai să-l dai în mână cu un ac,
Sau poate fără gumă și doamnă te-ai culcat.
Cum să știți?
Dar suntem siguri că acest lucru este SIDA.
Deși plângeți, deși vă plângeți,
Dar nu este HIV deloc ...

9. Violența în familie

10. Transsexuali

"Griffinii" par să aducă o oglindă societății și să spună:
"Societatea, ești urâtă și nu-ți place ce faci" "(c) Seth MacFarlane







Trimiteți-le prietenilor: